מנצלים את החורף לטיפוח

מזג האוויר משתנה ואתו צרכי העור שלנו. הנה כל מה שאת צריכה לדעת על טיפוח העור בעונה הקרה

03/12/2016
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • בדואר
  • RSS

careline_winter_2017_sec

בחורף העור שלנו יבש יותר, גם בגלל האוויר הקר והיבש שבחוץ וגם בגלל המעברים החדים בין החימום בחללים הסגורים (כמו המשרד, הבית והאוטו) והקור שבחוץ.

שינויי מזג האוויר משפיעים מידית על עור הגוף בכלל, ועל עור הפנים בפרט, וחשוב להתייחס אליהם בבואנו להתאים את התכשירים ואת שגרת הטיפוח לעונה הקרה.

"בחורף קל יותר לטפח את עור הפנים", מסבירה סתוית סבג, מנהלת תחום הטיפוח של קרליין "זאת בעיקר לאור העובדה שכאשר לא חם – אנחנו לא מזיעות, וכאשר העור יבש הוא יכול ומוכן ליהנות מתכשירים עתירי לחות שיש להם תרומה לבריאות ומראה עור הפנים".

אז מה כדאי לעשות ואיך לנצל את התקופה הזאת לשיפור עור הפנים? הנה כל מה שאת צריכה לדעת בדיוק עכשיו, רגע לפני שכבר ממש קר וגשום אפילו כאן, בישראל.

 

עוברים לתכשירים במרקם עשיר

זה הזמן להתאים את הטיפוח שלנו למצב העור בחורף. ראשית, להחליף את התכשירים במרקמים הקלים (בדרך כלל על בסיס מים) ששמנו בקיץ בקרמים עשירים יותר, להוסיף סרום מטפח, לבחור מסכות הזנה עשירות הן לשעות היום והן לשעות הלילה ולעשות לעצמנו טיפולי פנים מפנקים.

careline_winter_2017_222

משקיעים יותר זמן בטיפוח

בחורף נמצאים יותר בבית וכדאי לנצל את הזמן לטיפוח ופינוק אישי. להוסיף שלב הכרחי לטיפוח – פילינג, שמעודד את התחדשות תאי עור הפנים, מסכות שמסירות תאים מתים, אמבטיות עם שמנים ומלחים ועוד.

מוסיפים שמנים לשגרת הטיפוח

אם בסעיף הקודם הזכרנו את הסרום, כאן כדאי להתמקד בסוג הסרום ולבחור סרום שכולל שמנים מיוחדים שמיועדים לעור הפנים. ככל שהעור יבש יותר – כך הוא ייהנה יותר משמנים מיוחדים לטיפוח שבקיץ אין סיכוי להשתמש בהם בגלל החום הכבד וההזעה המרובה. בחורף אפשר למרוח קרם עשיר על הפנים, הוא נספג היטב ובמהירות יחסית ומאפשר ליהנות מעור רווי בלחות ומוזן כהלכה, מבלי לנזול ולהימרח כשאת יוצאת לשמש.

לא מוותרים על מקדם ההגנה

בחורף בכלל, ובפרט בחורף הישראלי, השמש ממשיכה להקרין את קרניה, גם אם בעוצמה פחותה מאשר בעונת הקיץ. הנזקים שהיא עלולה לגרום נמצאים אתנו גם בחורף. על כן, יש להמשיך להשתמש בקרמים עם מקדם הגנה או במקדם הגנה מעל קרם הלחות.

מטפלים בפיגמנטציה

החורף הוא זמן מצוין לטפל בפיגמנטציה בפנים, שכן רוב התכשירים נגד פיגמנטציה, כתמים ופגמי עור מכילים מרכיבים כגון רטינול, שאסור להשתמש בהם בקיץ, בשל הסכנה שחשיפה שלהם לשמש תגרום נזק בלתי הפיך לעור. בחורף, לעומת זאת, נמצאים יותר בבית, הרחק מקרני השמש בכלל, פוחת הסיכוי לנזקים מעין אלה.

careline_winter_2017_333

לא שוכחים את השפתיים

עור השפתיים הוא דק ועדין ויש לו נטייה להתייבש באופן מהיר יותר מכל חלק אחר בפנים. כדאי לבחור בתכשיר הזנה שיהיה איתכן בתיק באופן קבוע ולהקפיד למרוח אותו על השפתיים כל שעה-שעתיים. חשוב מאוד לא ללקק את השפתיים, מה שגורם להן להתייבש עוד יותר.

צילומים: שאטרסטוק


לטיפים ומידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק של קרליין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה