מלקוחה למדריכה: המהפך של המדריכה עינב

היא הייתה מכורה למתוק וחיה על ממתקים וחטיפים בלבד. הערה מקרית של רופא הביאה אותה לעשות שינוי מקיף בחייה ולהפוך תוך זמן קצר למדריכה בשומרי משקל. סיפור ההצלחה של עינב טופז גבאי

31/07/2016
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

עינב טופז גבאי בת 42, נשואה ואם לשלושה ממושב בדרום הארץ היא עובדת סוציאלית ביום ומדריכה בשומרי משקל בערב. לא תמיד היא הקפידה על אורח חיים בריא ושמירה על המשקל. לאחר שהחליטה לבצע מהפך באורח החיים שלה, היא נרשמה לשומרי משקל וירדה 25 ק"ג וזה לא השינוי היחיד שהיא עברה.

לפני ואחרי: עינב ירדה 25 קילו בשנהעינב טופז גבאי, לפני ואחרי: "חייתי על ממתקים וחטיפים ולא הייתה לי שום משמעת לאכילה" (צילום: הילה שאייר, אלבום פרטי)

מה היו ההרגלים שלך לפני שהתחלת את שומרי משקל?

"שאלה טובה. התשובה מזעזעת. לא היו לי הרגלי כושר בכלל, ומבחינת תזונה הייתי מכורה למתוק. כל חיי הייתה לי תאווה למתוק ובגלל זה גם עליתי במשקל. אוכל  הייתי רק מכינה לילדיי, לא הייתי אוכלת ממנו בכלל, היו לי הרגלים מזעזעים, אכלתי רק חטיפים וממתקים.

מה היה הרגע שהחלטת שאת עושה שינוי בחיים?

"התחילו לי בעיות בריאותיות, התבשרתי שאני חולה במחלה כרונית והלכתי להרבה רופאים. אחד מהם אמר לי " לא יזיק לך לרדת במשקל", נעלבתי ממנו מאוד ואפילו בכיתי, זה היה עבורי ממש יום מטלטל אבל כבר למחרת נרשמתי לקבוצה הראשונה שלי בשומרי משקל.

מה היו הקשיים שהתמודדת איתם בהתחלה?

"קודם כל לא מצאתי את עצמי בקבוצה הראשונה שנרשמתי אליה, היה לי קשה ושקלתי לעזוב, אבל החלטתי בכל זאת לנסות בקבוצה אחרת ולשמחתי זה היה סיפור אהבה. מעבר לזה הצטרפתי לשומרי משקל בתקופה מאוד קשה עבורי - עם ילדים קטנים, עבודה מאוד תובענית, מחלה כרונית שכל הזמן הכאיבה לי, המון התמודדויות ובתוך זה אני צריכה לשנות את אורח החיים שלי לחלוטין. בתהליך למדתי לשלוט בתאוות שחשבתי עד אז שהן בלתי נשלטות, וזה מבחינתי לגמרי ניצחון חיי".

מתי הבנת שעשית את זה, שהצלחת לרדת במשקל?

"כשהתחלתי לרדת מידות בגדים זה הכה בי. הירידה שלי במשקל הייתה מאוד איטית. אני מאוד קפדנית, גם בשומרי משקל מאוד הקפדתי על השיטה, אבל בזמן שאנשים בקבוצה העיפו עשרות קילוגרמים בחודשים בודדים, אני הורדתי בכל שבוע 300- 200 גרם. בכל זאת, למרות הירידה האיטית, התאהבתי בשיטה וזאת הייתה נקודת האור שהפכה את ההתמודדות הזאת ליותר קלה".

"החלטתי להעביר את זה הלאה"

שנה וחודשיים אחרי שהחליטה להירשם לשומרי משקל,  חגגה טופז-גבאי משקל כבוד, אחרי שירדה 25 קילו. תוך זמן קצר היא הבינה שהיא רוצה לקחת את ההצלחה צעד קדימה ולהפוך למדריכה מן המניין בשומרי משקל, " במהלך התהליך שעברתי בשומרי משקל,גיליתי בעצמי עוצמות, חוזק ושליטה והבנתי שבא לי להעביר את זה הלאה. הפכתי למדריכה ואני עושה את זה באהבה עצומה, אני מרגישה שיש פה תהליך לחיים זה לא רק לבוא ולהעביר את השיעור.

איך המשפחה שלך הגיבה לשינוי?

"מדהים ורק בפרגון. הבן הבכור שלי בן 16 מחמיא לי כל הזמן וזה מחזק אותי מאוד. למרות שבעלי וילדיי רזים באופן טבעי כל הבית שינה הרגלים, בלי לדבר על זה התחלנו לאכול יותר בריא, פחות שתייה מתוקה ויותר מים. הממתקים, שפעם היו מתחסלים בבית, נזרקים לפח כי עבר להם התוקף".

איך את שומרת היום על הישגי הדיאטה?

"אף פעם לא קראתי לזה דיאטה, זה לגמרי שינוי תפישה. מההתחלה הבנתי שכדי שאני אצליח לשרוד אני קוראת לזה שינוי באורח חיים. גילתי שיטה שאפשר גם לאכול מה שאוהבים וגם לשמור על מסגרת בריאה וחיונית. למדתי להכניס דברים לסדרי עדיפויות וכמובן, הלקוחות שלי בקבוצות שאני מחויבת אליהם עוזרים לי לשמור על עצמי".

שלושת הטיפים להצלחה של עינב

להבין ששליטה היא מקום טוב ומחזק בחיינו

לחפש חיזוקים מהסביבה - משפחה וחברים זה הזמן לגייס אותם.

להכין מראש כלים שיעזרו לנו להצליח - ארוחות מאוזנות, לשמור על אווירה טובה ומדרבנת וכו'.

 הצטרפי לשומרי משקל ותהפכי לסיפור ההצלחה הבא
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה