מכתב פתוח לשופט

אתמול הפך בית המשפט המחוזי את זיכויו של נאשם, שניסה לפתות באינטרנט ילדה בת 13. כמה שאלות לשופט המזכה

01/07/2010
בילי מוסקונה-לרמן קבלו עדכונים מבילי
  • RSS
» לך לספרייה, כבוד השופט

בוקר טוב לך, כבוד השופט דן מור. כשתמונתך הוצגה אתמול בחדשות ערוץ 10 רכנתי קדימה בדריכות, כדי לעקוב אחר ההבעה שלך, שרטוט פניך, האופן שבו אתה נראה. אולי בעזרת הצילום הזה, חשבתי, אסתכל עמוק לתוך עיניך ושם יתבררו כל השאלות שהתרוצצו לי בראש מהרגע שבו קראתי את פסק הדין המוזר, שלא לומר מופרך, בנושא תחקיר "הילדות בסכנה", שבו זיכית נאשם, ששוחח בצ'אט שיחות פרונוגרפיות עם ילדה שכל מה שידע עליה הוא שהיא בת 13, וגם הגיע לביתה כדי ללמד אותה איך לנהל יחסים מיניים סאדו-מאזוכיסטיים. אתה, אדוני השופט, בחרת להבין את זה כ"השתתפות בנשף מסכות", ואף הגדרת את העבודה המצוינת של תחקירני ערוץ 10 כ"ניצול ציני של חולשת אנוש".

מכיוון שלא הצלחתי למצוא תשובות לשאלות המטרידות העולות מפסק הדין שלך דרך התבוננות בצילום, כפי שפורסם בערוץ 10, שבו אתה נראה כגבר רגיל לגמרי, גבר בגילי, שיכול להיות השכן החביב מול דירתי – אותו אפגוש בבואי לאסוף את העיתון מתיבת הדואר או בדרך חזרה מהמכולת עם קרטון חלב ביד – מכיוון שכך, מכיוון שאתה כנראה מייצג את התודעה הגברית הממוצעת, הייתי רוצה לנסח את השאלות המתרוצצות שלי על הנייר הווירטואלי של סלונה, שהוא אתר שמכוון במהותו לנשים, ואולי ייצא לך לקרוא אותן, או שמישהו יישלח לך, ותחליט להתמודד עם הטקסט הזה, לחשוב עליו, לענות עליו.

עיוות כל כך שקוף

הייתי רוצה לשאול, כיצד לא הבנת את גודל הטרגדיה שאתה מייצר, כשאתה כותב פסק דין בו אתה מצדיק עיוות כל כך שקוף, כל כך צועק מבושה, כל כך מבעית, ומגונן עליו. איך יכולת לטעות בו לגמרי, כפי שקבע אתמול לבסוף בית המשפט המחוזי, לפספס בענק. למעוד באופן כל כך גס, ואלים, ואכזר, וחסר תודעה רגשית ומוסרית, בשיפוט שלך?

כמה מזעזע פסק הדין המזכה שהענקת לאותו נאשם, בעינינו, הנשים, הבנות, האחיות, הרעיות, שמסתובבות ממילא בעולם שבו לגברים יש הכוח, הכסף והדעה השלטת, שבו הנורמות שנקבעות בבית המשפט מיישרות קו עם סרגל הערכים והתודעה הפאטריאכלית, לפיו הגוף הנשי הוא הפקר. איני משפטנית, אך  אני מבינה כי ערוץ 10 ותחקירניו ביקשו להנכיח ולשקף את הנורמה הזאת, ופיזרו טיפת דבש שבעקבותיה נכנסו לדירה של ילדה, שהיא כביכול בת 13, שורה של גברים מזילי ריר עם המחשבות הכי נוראיות בעולם.

ותודה לבית המשפט המחוזי

בקשה לי אליך, כבודו, אנא ממך, העולם זז קדימה. קרא את הספרים של דר' אורית קמיר, לשעבר מרצה למשפטים באוניברסיטה העברית וממנסחות חוק ההטרדה המינית. היא תסביר לך, טוב יותר ממני, את הקשר בין המשפט לתרבות, ועל ההטיה המגדרית הלקויה בנורמות הפאטריאכליות, לפיהן נתת את פסק הדין הנורא הזה -  העומד בדיספרופורציה חמורה למעמדך. שב ללמוד, כדי שתוכל לשוב ולכבד זכויות אדם, ובעקבותיהן את הכסא המכובד עליו אתה יושב.

תודה גדולה נתונה הבוקר לנשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, דבורה ברלינר, שקבעה נחרצות כי אין מדובר בהדחה לפשע של אדם על ידי ערוץ 10, ושבית משפט השלום שאתה עמדת בראשו שגה בכל אחד מנדבכי החלטתו.

מתוך הבלוג של בילי מוסקונה-לרמן.

צילום: steakpinball, פליקר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה