מי שמצית בית ספר הוא מחבל

"האנשים האלה לא הופכים את כולנו לגזענים שונאי ילדים בדיוק כמו שהמחבלים בבית הכנסת לא הופכים כל ערבי באשר הוא לרוצח". ח"כ זהבה גלאון קוראת להעמיד לדין את מציתי בי"ס הדו-לשוני בירושלים

30/11/2014
ח''כ זהבה גלאון קבלו עדכונים מח''כ זהבה
  • RSS

מי שמצית בית ספר הוא מחבל. מי ששרף אתמול כיתות לימוד בבית הספר הדו-לשוני בירושלים וריסס "אין דו-קיום עם הסרטן" הוא האויב שלנו לא פחות מחלאות האדם שרצחו מתפללים בבית כנסת. ואת המפגעים האלה שסימנו להם למטרה תלמידים בכיתה א' צריך לתפוס ולהעמיד לדין. לא להרוג, לא להרוס את בתיהם, לא להעניש קולקטיבית את השכונה שבה הם גרים. לא להמציא חוקים שיאפשרו לשלול להם את האזרחות ולגרש את משפחותיהם. צריך לתפוס, ולהעניש על פי החוק.

בית ספר יהודי-ערבי. צילום: רויטרס

ראש עיריית אשקלון החליט בשבוע שעבר שזו סכנה חמורה לתת לילדי הגנים בעיר שלו להיות בסביבתם של פועלים ערבים שבונים שם ממ"דים ובהחלטה לא חוקית בעליל הרחיק אותם מהעיר. אני שואלת את כל מי שהצעד הזה נראה להם אז הגיוני, עכשיו כשמי שהחליט להטיל טרור על ילדים הם דווקא אנשים שמעזים לקרוא לעצמם יהודים: מה הלאה? עכשיו נרחיק מירושלים את כל היהודים? תעשו לי טובה.

המפגעים שאחראים לחרפה אתמול בבית הספר הדו-לשוני לא מייצגים את הרוב המוחלט של הציבור הישראלי. הרוב המוחלט מזדעזע מהמעשים האלה. האנשים האלה לא הופכים את כולנו לגזענים שונאי ילדים בדיוק כמו שהמחבלים בבית הכנסת לא הופכים כל ערבי באשר הוא לרוצח. אבל זו האחריות שלנו - יהודים וערבים - להוכיח את זה במעשים. בראש ובראשונה זו אחריותה של המשטרה לתפוס את האחראים, ואחריותו של ראש הממשלה לגנות את הפיגוע, ולא להסתפק בזה, אלא גם להעיף מהשולחן את חוק הלאום המחפיר שלו, שהדבר היחיד שהוא נותן הוא תחושת לגיטימציה למטורפים שרוצים להרים יד כדי להבהיר לערבים שהם בני אדם סוג ב' ושלא יעזו להתערבב עם הגזע השולט.

ומה איתנו? גם אנחנו צריכים להוכיח במעשים שהמעשים האלה לא מייצגים אותנו: אל תתביישו לכתוב שאתם נגד אלימות ונגד גזענות. אל תתביישו לחלוק עם אחרים את הסלידה שלכם מהמעשים האלה. דברו בקול רם על הערכים שאתם מאמינים בהם - אתם תגלו שרוב האנשים מסביבכם חושבים כמוכם ואתם תעזרו להם ולעצמכם להרגיש מחדש שאתם הרוב ולא מיעוט נרדף. בסופו של יום הדו-קיום ינצח והשנאה תעבור מן הארץ. זה בידיים שלנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה