מי הרוויח, מי הפסיד ובמה תעבדו עוד 5 שנים?

בן 17 הרוויח מיליוני דולרים בהפסקות, עובדת הציצה במייל של הבוס וגילתה את הסיבה לפיטוריה ולקוח של הוט יפוצה ב 1.3 מיליון ש"ח בגלל שהמתין שעה על הקו - כלכלה בקטנה

18/12/2014
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

כדאי לדעת
בנק הפועלים משיק קרן ייעודית חדשה בסך 30 מיליון שקל לקידום נשות עסקים בישראל. הקרן תעניק הלוואות לעסקים בבעלות נשים בתחומי המלאכה, התעשייה והמסחר, לרבות "עוסקים מורשים" וחברות. אגב, מחקרים בינלאומיים ומחקרי הבנק מראים כי קצב הגידול של עסקים בבעלות נשים גבוה פי 1.5 מהממוצע וכ-90% מהעסקים בבעלות נשים קיימים מעל 10 שנים ושיעור ההישרדות של עסקים בבעלות נשים גבוה יותר.

הכסף לא יפול מהשמיים. צילום: שאטרסטוק

צרכנות
סיפור הצרכנות הבא: HOT נתנה ללקוח לחכות שעה על הקו - ותשלם את הקנס הגבוה בתולדותיה מוכיח שעל אף שחברות מזלזלות בלקוח - משלמות בגדול. למרות זאת, לסיפור הזה יש גם חצי כוס ריקה: נוסף לקנס המפלצתי בסך 1.3 מיליון שקל שהוט נאלצה לשלם,  גם ביוני האחרון הטילה עליה המועצה לשידורי לווין וכבלים קנס זהה, אלא שהחברה, כנראה, מעדיפה לשלם קנסות אסטרונומיים מאשר לשדרג ולשפר את מוקדי הלקוחות שלה. חבל שהלקח לא נלמד.

בינתיים, בכל מה שקשור לשמירה על זכויות הצרכן וזכויות הנשים בלבד, אפשר לקבל שיעור מאלף דווקא מהאיחוד האירופאי. שם החליטו לצאת למלחמה בפערי מחירים בין מוצרים זהים לכאורה, המשווקים בנפרד לגברים ולנשים - כמו דיאודורנטים, תרופות, קרמים ואפילו בובות פרווה. לא רק ששווה לקרוא על המאבק החברתי הזה ותוצאותיו, נשמח לשמוע בשבועות הקרובים על פעילים ישראלים שירימו את הכפפה הזו וידחפו מחאה הולמת גם בישראל.

צרכנות פיננסית
זה לא סוד שרובנו  מושכים את המינוס בבנק כבר שנים ארוכות. שנת 2014 אוטוטו מסתיימת וכאן עולה השאלה האם 2015 יכולה להיות שנת מפנה כלכלי עבורנו?
בכתבה  אל תפחדו משינוי: המשפחה המודרנית היא עסק פיננסי אולי תוכלו למצוא את התשובה.

עסקים קטנים
בדרך כלל רעיונות טובים ומקוריים מיובאים מארה"ב לישראל אבל הפעם, אחרי שלמדנו שרשת של מוניות לנשים בלבד נפתחה לאחרונה בניו יורק, שמחנו להיזכר במוניתה שלנו, שכבר לפני שנתיים עלתה על הרעיון המקורי והקימה עסק מצליח. 

קריירה
שוק התעסוקה לא מחייך היום לאף עובד, בטח שלא לנשים ובטח שלא לאימהות.
שימו לב לכתבה הבאה: העובדת גילתה למה פוטרה במייל של הבוס: "יש לה ילדים קטנים, כדאי מישהי אחרת"), זאת אולי סיבה מספיק טובה לבדוק מדוע גם לכם לא תהיה עבודה בעוד חמש שנים. נכון שהכותרת לא מעוררת הרבה תקווה אבל שווה לקרוא כדי לדעת איפה אנחנו טועים בהתנהלות המקצועית שלנו כיום ואיך אפשר עדיין לתקן ולשפר לקראת עתיד טוב יותר.

ומנגד: רוצים קריירה מאוזנת? לימדו להגיד לא מביאה את נקודת המבט הלא שגרתית של קריסטין מולנר, מנכ"לית NewBrand Analytics, חברה המנטרת את פעילות המדיה החברתית עבור חברות, שמציעה לנו פשוט ללמוד להגיד 'לא' לרשימה ארוכה של דברים, שלרוב אנו מסכימים להם באופן אוטומטי. אוי, אם זה היה כל כך פשוט...

משפט
אם אתם סובלים מכאבים או מוגבלות כלשהי כתוצאה מעבודה ממושכת מול המחשב במסגרת העבודה, כדאי לדעת שייתכן שמגיע לכם פיצוי. המוסד לביטוח לאומי הכיר לאחרונה בנזק שנגרם למהנדסת תוכנה, שטענה כי ישיבה ממושכת מול המחשב במסגרת עבודתה בחברת היי-טק, גרמה לה לנזקים במרפקים ובשורשי כף היד.
שווה התייעצות משפטית, לא?

יזמות
העולם שייך לצעירים? בשבועות האחרונים התפרסמו שני סיפורי סינדרלה של צעירים שבאו ולקחו את כל הקופה. הראשון, על צעיר בריטי בן 15 שניצל את איסור הכנסת הממתקים לבתי ספרו, ופתח עסק למכירת חטיפים, שגלגל עד כה 20 אלף דולר. השני מביא את סיפורו מעורר הקנאה של בן 17 מניו יורק שהרוויח 72 מיליון דולר ממסחר בבורסה במהלך ההפסקות בבית הספר. אבל עם כל הכבוד, לא בטוח שהגיל פה הוא הפקטור המשמעותי. בסך הכל, כשמדובר ביזמות מוצלחת, חשיבה מקורית היא הגורם החשוב וגם ניסיון וקשרים יכולים לעזור.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה