מי הן "הפמיניסטיות הקיצוניות" שמאיימות על אורן חזן?

אורן חזן אומר דברים שלצערי, אני מאמינה שהרבה חושבים. די עם השטויות, נתנו לכן הרבה זכויות, אתן לא באמת חושבות שאתן שוות נכון?

09/03/2017
עדי בלדרמן קבלו עדכונים מעדי
  • בדואר
  • RSS

פמיניסטיות קיצוניות. ככה אורן חזן מכנה את...? לא ברור לי את מי. הפמיניסטיות הקיצוניות, הוא מזהיר חושבות שאין הבדל בין גברים ונשים! הן מנסות לטשטש את מה שנורמטיבי בחברה הישראלית.

מזעזע. הפמיניסטיות האלה, הקיצוניות האלה שרוצות לשנות סדרי עולם?! ממש מזעזע.

מה זה פמיניסטיות קיצוניות? אלה הנשים האלה, שהחליטו שנמאס להן להיות אזרחיות סוג ב'. אלה נשים מהסוג שאנשים כמו חזן שונאים כל כך, כי הן לא שותקות. כי הן לא יושבות בבית ומחכות שתגיע הישועה. הן לא אוהבות שמטרידים אותן מינית- הן לא מתביישות ונאבקות, הן לא מרוצות מכמות הנשים על המסכים- הן מדברות על כך. הן חושבות שמגיע להן שכר שווה? הן דורשות אותו! והנורא מכל בימים האחרונים: הן חושבות שהן טובות כמו גברים, אפילו בלחימה, אז הן מתגייסות לקרבי.

לא סתם דבריו של חזן באים עכשיו. הן לא מגיעים בוואקום. השיח לאחרונה על נשים בצבא הוא בלתי נסבל. הנשים הצעירות הללו, שבסה"כ רוצות להתגייס לאן שהן רוצות בלי שמישהו יגיד להן : אסור לכן כי אתן בנות, הן מפחידות את כל השוביניסטים והחשוכים. אפשר היה לסבול הרבה "שיגעונות" פמיניסטיים. אבל הנשים הללו, הנערות אם לדייק, נגעו בעקב אכילס של הגברים החשוכים והשוביניסטים. הם העזו לקרוא תיגר על הסטריאוטיפ העתיק ביותר: גברים הם המגנים, נשים הן הזקוקות להגנה. הן באות ואומרות: די! מספיק! אנחנו לא צריכות הגנה, אנחנו רוצות להגן. וזה כבר מדאיג. כי אם נשים יהיו קרביות, אי אפשר יהיה לבטל אותן שהן מדברות על נושאים מדיניים ולהגיד "מה אתן מבינות?". אם הן יהיו קרביות אפסנאי כמו שר הביטחון ליברמן לא יוכל לזלזל במי שעדיין לא הצליחה להיות שרת ביטחון כי היא אישה, ציפי לבני. אם הן יצליחו לשבור את זכוכית התקרה הזאת, הגג של השוביניסטים עלול להתנפץ. אם הן ישנו את התפקידים המסורתיים שלנו....אז מה יהיה? נצטרך להתאמץ ולייצר חברה שוויונית?

אורן חזן אומר דברים שלצערי, אני מאמינה שהרבה חושבים. די עם השטויות, נתנו לכן הרבה זכויות, אתן לא באמת חושבות שאתן שוות נכון?

אז אורן חזן הלא יקר, כנציג החושך, אני רוצה להסביר לך בצורה מאוד פשוטה: נשים הן לא כמו גברים, יש הבדלים פיזיים ביננו. אבל אורן, זה לא אומר שום דבר. זה לא מעיד על שום דבר. אנחנו לא אותו הדבר, אבל אנחנו שוות. אולי אנחנו לא יותר טובות, אבל אנחנו בוודאי לא פחות טובות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה