מילאנו זה כאן

שבוע העיצוב במילאנו שואב אליו מידי שנה חובבי עיצוב מכל העולם. שבוע עיצוב ישראלי שהתקיים בסוף יוני במתחם התחנה בתל אביב הביא לארץ את המילה האחרונה בעיצוב, ואנחנו התפעלנו מביתן אחד במיוחד

22/06/2017
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

שבוע עיצוב במילאנו 2017: לא לאנשי מקצוע אלא לכולם (צילום: Vittorio Zunino Celotto/Getty Images)

כשזה מגיע לעיצוב הבית יש לנו מה ללמוד מהגדולים באמת – שכנינו האיטלקים חוגגים עיצוב מידי שנה בשבוע עיצוב שהוא מסיבה שלמה של שיק ויוקרה. מלבד התערוכה המרכזית "סלון דה מובילה" המציגה מותגים מובילים מתחומי עיצוב הבית, מגוון גלריות וחנויות עיצוב בעיר יוצרות חללי קונספט משגעים, חנויות ריהוט מציגות את מרכולתם, בתי ספר לעיצוב פותחים ביתנים עם עבודות בוגרים מובילות, מקומתו בילוי יוצאים לרחוב עם דרינקים ומאכלי רחוב שווים במיוחד ומילאנו כולה חוגגת עיצוב משובח.

שבוע עיצוב במילאנו: העיר כולה חוגגת עיצוב משובח. עכשיו גם לנו יש! (צילום:  Pier Marco Tacca/Getty Images)

לאחר שנים בהם קיים מרכז הבניה הישראלי אירועי עיצוב סגורים לאנשי תעשייה בלבד, הוחלט השנה לצאת בקונספט פומבי שמנגיש עיצוב לכולם והופך את חגיגת העיצוב מאירוע מקצועי סגור ומרוחק לחוויה של ממש בה הציבור הרחב הוזמן לבוא, לראות, לחוש, ולחוות עיצוב מקומי במיטבו.

בין ה-22.6.17 ל- 24.6.17 הציגו במתחם התחנה בתל אביב מעצבי אופנה, אמנות, קונספט, מעצבי רהיטים, חדרי שינה ואמבטיות את מיטב החידושים בתחומם בביתנים חווייתיים המאפשרים לא רק לראות אלא גם לגעת, לחוש, ולחוות את החידושים האחרונים בעיצוב.

אחד הביתנים המרשימים ביותר בתערוכה השתייך לחברת מטבחים ישראלית – מטבחי זיו, שהציגה ביתן קונספט של ארבעה מטבחים בארבעה סגנונות עיצוביים שונים כשלכולם קו משותף אחד: חומרי גלם איכותיים המשדרים יוקרה חסרת פשרות, פתרונות טכנולוגיים חכמים במיוחד, והקפדה על פרטים עד לרמה הכי קטנה.

ביתן מטבחי זיו בשבוע העיצוב הישראלי 2017: מוצרים ורמת תצוגה שלא נופלת מאירועי עיצוב בעולם (צילום: ליאור טייטלר)

"אנחנו מביאים למדינת ישראל משהו אחר" הסביר אבי זיו, המנכ"ל שהקים את מטבחי זיו במו ידיו לפני כ-40 שנה ונבחר השנה ליו"ר איגוד תעשיות הריהוט בישראל, חיי ומכיר את המטבחים שלו עד לפרט הכי קטן "אנחנו מקפידים לנסוע ליורוקוצ'ינה (תערוכת עיצוב מטבחים המתקיימת כחלק משבוע העיצוב במילאנו מידי שנתיים ל"א) ולהביא משם לא רק השראה אלא גם טכנולוגיות, רמת גימור, חומרים וכמובן רמת תצוגה מתקדמת במיוחד".

ארונות מטבח מ- HPL דמוי בטון מראה מתוחכם ורענן (צילום: ליאור טייטלר)

ובאמת, ביתן מטבחי זיו היה תחנת חובה לא רק לאדריכלים, מעצבי פנים, ואנשי תעשייה אלא לכל מי שחושב לשפץ את המטבח בקיץ הקרוב, לבוא ולראות מקרוב חומרים חדשים כמו משטחי נאנו, זכוכית מט, או HPL דמוי בטון שמייצרים ארונות מטבח במראה מתוחכם ורענן.

לחוות תאורת לד נסתרת בארונות ובמגירות, לקבל השראה לשילוב בין חיפוי קיר לחומריות ארונות באופן שיוצר חוויה שלמה. כול אלו מוצגים לא בדוגמאות תצוגה קטנות אלא במטבחים בנויים לחלוטין מאובזרים ומעוצבים באופן שהופך את הביקור בביתן לחוויה של ממש.

מטבחי זיו בשבוע העיצוב הישראלי from ziv kitchens on Vimeo.

קבלו את 3 הדברים שהכי עשו לנו את זה והולכים להיות הדבר הכי חם בעיצוב מטבחים בשנים הקרובות:

1. כיור אלגנטי עם סיפון נסתר:

שאריות, אריזות ושאר ירקות שמצטברים ברשת הכיור הם ההפך מאלגנטיות יוצרים בלגאן ולכלוך במטבח. כיורים חדשים מחופים במשטח תחתון שכל הלכלוך נופל מתחתיו והכיור נראה נקי בכל זמן שבו את ליבנו בסערה.

2. ויטרינה זכוכית משולבת במטבח:

אם פעם הייתה הפרדה בין ארונות המטבח למזנון הסלון מטבחים עכשוויים הופכים לדומיננטיים ונוכחים יותר ופורצים אל תוך הסלון. הטרנד החדש הוא ויטרינה משולבת, לצד ארונות המטבח, שנותנת מראה קליל ומרחף לצד חומרי האי וארונות המטבח המאסיביים והכבדים.

3. עוזבים את המבריק לטובת המט:

טרנד מהשנים האחרונות שהולך וצובר תאוצה הוא העדפה של חומרים בטקסטורה מט על פני מבריק. בין אם מדובר בפורמייקה, זכוכית משטחי נאנו או עץ – המט משדר אלגנטיות מתונה כמו מים שקטים שחודרים עמוק והוא הטקסטורה הנכונה כיום לעיצוב המטבח.

ביתן מטבחי זיו בשבוע העיצוב הישראלי: לא דוגמאות תצוגה קטנות אלא חוויית מטבח שלמה (צילום: ליאור טייטלר)

ארונות מטבח מחומרי נאנו חכמים בגוון מט: הטרנד הכי נכון עכשיו (צילום: ליאור טייטלר)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה