מייקל כן

סלונה מחלקת 30 כרטיסים זוגיים ל"סיפור האהבה של מיסטר מורגן", סרט המפגיש בין מייקל קיין לתגלית קלמנס פואסי, בסמטאות המקסימות של פריז

18/06/2014
נעמי אלון קבלו עדכונים מנעמי
  • RSS
» גילה המוקדם או גילי המאוחר? מתוך הסרט

מייקל קיין, ולצידו הכוכבת הצרפיה העולה קלמנס פואסי  וג'יליאן אנדרסון מככבים בסרטה של סנדרה נטלבק ("המטבח של מרתה"). הסרט החדש "סיפור האהבה של מיסטר מורגן", מספר את סיפורו המתוק-מריר של אלמן אמריקאי  בפריז, שלומד לאהוב את החיים שוב לאחר מפגש מקרי עם אישה צעירה, יפה ותוססת.

מורגן הוא אלמן טרי, שקט, עצוב וציני, אדם שהחיים עייפו אותו. הוא מרגיש אבוד ובודד. אפילו ניסיון התאבדות שנכשל עקב אובדן אשתו משאיר אותו בתחושה של חוסר תוחלת בחיים,  אבל מפגש קצר עם פאולין הצרפתיה באוטובוס הופך לגורלי עבורו. מורגן הקשיש מועד באוטובוס ופאולין הצעירה באה לעזרתו, ומאותו רגע בו הוא רואה את פאולין באוטובוס, הוא נכבש.  בתחילה היא מזכירה לו את אשתו המנוחה בצעירותה, ויותר מאוחר הוא  הופך מאדם שהחיים עייפו אותו לאדם מאושר.

זה עלול היה להיות מריר, כי מורגן המאוהב קמעא יגלה במהרה שלאישה הצעירה אין כוונות רומנטיות ויש לה חבר, אבל היוצרות מתהפכות כשהאישה הצעירה והאופטימית אותה הוא פוגש, הופכת בן רגע את המורה השקט לתלמיד להוט של החיים.

פאולין, מדריכת מחול פריזאית צעירה,  הופכת באחת לסוג של מוזה לחיים עבור האיש המבוגר והבודד. יפה,  ומלאת חיים וקסם אבל עצובת עינים, בגלל הבדידות האישית שלה,  היא מזהה את הכאב והבדידות ומרחמת עליו בתחילה, אבל מאוחר יותר בתפאורה המושלמת של העיר הרומנטית ביותר בעולם - פריז, ארוחות צהריים בפארק, וטיולים ברחובות וסמטאות פריז,  הזוג המוזר לומד את נפלאות הידידות, את הנוחות בחברות, את הטעם של הרומנטיקה הלא ממומשת - ואת המשמעות של משפחה.

כתוצאה מהמפגש מורגן גם מחדש את הקשר עם ילדיו הבוגרים והמנוכרים לו, מיילס וקרן (ג'סטין קירק  - התל אביבי הלוהט בעונה זו, וג'יליאן אנדרסון) בדיוק רגע לפני שמאוחר מדי, ובסוג של הבנה ראשונית, מורגן, ילדיו הבוגרים ופאולין לומדים לכבד האחד את השני, להרפות מהעבר ולקבל באהבה את העתיד.

פאולין מצידה מגלה דרכו את המשפחה שמעולם לא היתה לה.

 

יש משהו סנטימנטלי ונוגע ללב בסרט, ויחד עם זאת לא סכריני וקיטשי. מורגן המבוגר מדבר בכנות ובכאב על האובדן של אשתו, על ההשלמה שלו עם גילו המבוגר ועם העובדה שהוא מבוגר מלהיות מאהבה של פאולין הצעירה. הסיפור לא נופל לקלישאות הוליוודיות של אהבה בלתי אפשרית, אבל עדיין רומנטי בדרכו, כשהכל מלווה בצילומים נפלאים של הצלם מייקל ברטל, שצילם את פריז יפה מתמיד.

ההפקה הגרמנית בלגית נכתבה ובוימה ע"י נטלבק ומבוססת על הרומן הצרפתי המפורסם "סיפור האהבה של מיסטר מורגן" מאת פרנסואז דורנר.

>> סלונה מחלקת 30 כרטיסים זוגיים ל"סיפור האהבה של מיסטר מורגן", לראשונים שימלאו את פרטיהם, כאן:

[contact-form 250 "Newsletter_mister_morgan"]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה