מחקר חדש: 4 הדברים שרווקים מחפשים בבחורה

טוב, מחקר חדש חושף שגברים אינם יצורים רדודים כפי שהם מוצגים לא מעט בתקשורת, כאלה המחפשים בעיקר יופי אצל בת הזוג הפוטנציאלית. סקר שנערך בארצות הברית קובע שהם רוצים בדיוק את מה שאנחנו מחפשות

25/04/2017
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • בדואר
  • RSS

''מה גברים רווקים מחפשים בבחורה שהם רוצים להיות איתה?'', זו שאלה שפעם בכמה זמן עולה בכתבות המתפרסמות בתקשורת. הייתם מצפים מראש שהם יחפשו את אותם דברים שבחורות רווקות יחפשו - אדם אמין, אחראי ומצחיק אבל חוקרים רבים מניחים שמראש הם יחשפו ממצאים מפתיעים לגבי הבדלי המינים. מחקר שפורסם באתר Match.com בדק את תשובותיהם של כ-5,000 נבחנים רווקים, שענו לסקר שנערך בשנת 2003, שיצא לבדוק מה בדיוק חשוב להם בבחורה לצדם.

מהמחקר עלה שמראה האשה לא היה הקריטריון הכי חשוב עבור הנשאלים ולמעשה, הוא אפילו לא הופיע בראש רשימת התשובות של הנחקרים. מהסקר עלה ש- 98 אחוז מהגברים ציינו שחשוב להם למצוא מישהי שתכבד אותם. 97 אחוז מהגברים אמרו שהם רוצים למצוא מישהי אמינה שאפשר לסמוך עליה ולחושף בפניה פרטים אישיים מחייהם. 95 אחוז מהגברים ענו שהם ישמחו להיות עם מישהי שהם מרגישים נוח בנוכחותה ושיהיה קל לתקשר איתה על הרצונות והצרכים שלהם. 91 אחוז מהגברים ציינו שהם ישמחו למצוא בת זוג עם חוש הומור שתצליח להצחיק אותם.

זוג אוהב עם כובע בחוץ

בקיצור, 4 התכונות העיקריות שהיו חשובות לרווקים היו: כבוד, אמינות, תקשורת בריאה וחוש הומור. רק 89 אחוז מהגברים ענו שהמראה חשוב להם. הממצאים הללו לא אמורים להפתיע אותנו. גברים, כמו נשים, מחפשים בבת הזוג שלהם מכלול של תכונות. יחד עם זאת, אין מה להיתמם וגם משיכה היא חשובה מאוד. הדבר הראשון שכולנו רואים זה חיצוניות והיא חשובה לשני הצדדים יותר ממה שיודו בסקרים.

הרשתות החברתיות ואפליקציות הדייטים יצרו מצב בו מראה האדם נמדד מדי יום וכל אחד נשפט עוד לפני שאמר מילה אחת. גברים ונשים פוסלים את הצד השני על סמך תמונת הפרופיל עוד לפני שהספיקו לשלוח את המילה "היי" בפרטי. ב"טינדר", למשל, גברים ונשים עושים סלקציה שטחית שמתבססת בעיקר על המראה. זה עצוב אבל זה המצב כיום. מראה לא אמור להיות המרכיב העיקרי אבל קשה להאמין שהנחקרים בסקר לא מחפשים מישהי שתיראה כמו שהם אוהבים. לא ברור מי היו הנשאלים, מה היו הגילאים, מאיזה מעמד סוציו-אקונומי הם באו וחסר מידע שיעזור לנו לגבש עמדה מוצקה ולהצהיר: "המראה לא חשוב לגברים". כי הוא חשוב לשני הצדדים וכשאנחנו יוצאים לדייט ראשון, סביר להניח שבחנו כל תמונה של הצד השני באלבום הפייסבוק.

אפשר לקחת את המחקר הזה בערבון מוגבל כי יש מצב שגברים אלה ענו מה שחשבו שהמחקר חיפש ולא רצו להודות שמה שהכי חשוב להם בשלב ראשון זה כן מראה. במחקר עלה גם שגברים רווקים לא מפחדים מנשים משכילות, אינטלקטואליות וקרייריסטיות וגם כאן, זה תמיד ישמע טוב לכתוב זאת בסקר אבל בפועל, גברים רבים כן חוששים מנשים מוצלחות מהם. בסקר 90 אחוז מהגברים אמרו שהם היו יוצאים עם מישהי שהרוויחה יותר מהם ו-87 אחוז סיפרו שהם היו יוצאים עם מישהי חכמה מהם. מה שכן, פורסמו בעבר מחקרים שמצביעים על כך שהזוגות שיחזיקו מעמד יותר מאחרים באו עם רקע דומה בהשכלה ושלא התגלו פערים גדולים מדי ברמת האינטלקט ביניהם. כך שעדיף לא למצוא מישהו או מישהי חכמה מאיתנו אלא כזה שיהיה דומה לנו.

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה