מחול האיברים

שני מופעי מחול, אחד חדש ואחד מחודש, מציעים פרשנות מרתקת למושג ה"ביחד", המשפחתי והאישי

22/06/2016
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

צילום: גדי דגון

המופע החדש של להקת מחול "בת-שבע", מורכב משתי עבודות ברצף – המופע "יאג" של אוהד נהרין ו"אדם" של הכוריאוגרף המבטיח רועי אסף.

המופע "אדם" נפתח כש-12 רקדנים מרתקים ויצירתיים של "בת-שבע", מונים בקול, כל אחד בתורו, איברים שונים שמרכיבים אדם ומחברים להם, כל אחד בדרכו, ריקוד קצר ומלא הבעה. "גב, לשון, כליות, שיער ערווה, לחי, מתניים, שיער" או כל סדרת איברים אחרת - כל איבר מקבל ביטוי תנועתי מיוחד.

לכל אחד מהרקדנים יש משהו אחר להביע על האיברים השונים שהם מונים. זה יכול להיות הומוריסטי, פגיע, עוצמתי, מופנם או קליל. מרתק לצפות בהם עובדים כקבוצה וכיחידים ובונים אווירה אינטיליגנטית ורגישה מאד, תחת הכוריאוגרפיה של אסף.

רועי אסף הוא מהדמויות המסקרנות של עולם המחול הישראלי כיום. בן מושב מהדרום שהפך לכוריאוגרף מבוקש בארץ ובאירופה.

העבודה שלו מוציאה מהרקדנים קטעי סולו מיוחדים מאד והופכת אותם מביצועיסטים ליוצרים מעניינים בפני עצמם. אסף סיפר בראיונות שהעבודה נבנתה בשיתוף עם הרקדנים, שהציעו ובדקו איתו כיוונים שונים של השפה התנועתית. התוצאה הסופית ממחישה שמדובר בלהקה שעשויה מפרטנרים נהדרים למסע כזה.

רוצות להגיע למופע? מלאו את הטופס למטה

במופע השני שמרכיב את הערב, מעלה אוהד נהרין, המנהל האמנותי של הלהקה, את "יאג" - עבודה מקאברית משהו, בת 40 דקות. "יאג" הוא פורטרט בתנועה, של משפחה שפעם "מאד, מאד, מאד, מאד אהבה לרקוד". ככל הנראה עד שהיכה בה המוות.

נשמע קודר אבל לא. הרעיונות של נהרין, כמו תמיד, מציעים כיווני חשיבה מפתיעים לצופים, כמו ללמוד שפה חדשה ולהרחיב עוד את גבולות הוירטואוזיות של המוח והחשיבה.

הנה רקדן עירום שוכב מתחת למשטח עץ דק, שאישתו משתטחת עליו, בעוד הוא חי וצוחק מתחתיה. איזו דרך סימבולית, מצומצמת, חסכנית ורבת משמעות, להעביר מחשבות על החיים ועל הסוף שלהם.

והנה ילדה מפזרת עוגיות מזל על הבמה והן נרמסות בקולות פיצוח עזים, על ידי אחיה, אביה וסבה. כי יש ילדים שהמשפחה חמסה להם את המזל.

צילום: גדי דגון

שני המופעים: "אדם" ו"יאג" מרכיבים ערב פורץ גבולות של "להקת בת-שבע". ערב שכל אדם סקרן, ייהנה מהמגע המפתיע והאינטימי שלו.

 מלאו את הטופס ומי שתזכה תקבל זוג כרטיסים למופע "אדם ויאג", 11-13, 17-15, בדצמבר, מרכז סוזן דלל ת"א, בשעה 21:00
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה