מושיק גלאמין בשירות הוד מלכותה

מתכוננים לדו"ח המבקר? בסרטון תדמית חדש נראה מושיק גלאמין בסיור בבית ראש הממשלה. הנסיונות להראות את הידיות המתפרקות, הוילונות עם הכתמים והספות הישנות לא יסתירו את האמת המביכה

16/02/2015
ליאת עיני קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

דו"ח מבקר המדינה על מעון ראש הממשלה אמור להתפרסם מחרתיים (יום ד'). הדו"ח עוסק בהוצאות מעונות ראש הממשלה מכספי משלם המסים וכידוע היו לא מעט כאלה. לקראת הדו"ח ובאווירת הבחירות עלה אתמול סרטון לרשת בו מושיק גלאמין החביב, שבדרך-כלל מבקר בבית חבריו הסלבס, ביקר את הזוג נתניהו בביתם שבירושלים. אמנם אין הודעה רשמית על כך שהסרטון הוזמן מטעם הזוג נתניהו כדי לרכך את האווירה, אבל צפיה בסרטון המתוסרט והמביך לא משאירה יותר מדי מקום לספקות. מה גם שבעמוד של בנימין נתניהו דאגו לעלות את הסרטון.

הסרטון מתחיל בפגישה של גלאמין עם אשת ראש הממשלה בכך שהוא שואל אותה – "איך אומרים לך שלום?" כאילו מדובר בלא פחות ממלכת אנגליה. במשך 15 דקות המסר שעובר הוא שבני הזוג נתניהו גרים בבית ישן, רעוע ומתפרק. "יש לנו דברים משנות התשעים", מציינת נתניהו ומוסיפה – "השטיח נקנה עבור אובמה. היה פה שטיח עם חורים גדולים, הכול קיים הרבה הרבה שנים".

אובמה מוזכר שלוש פעמים במהלך השיחה, ולא במקרה, כנראה ניסו גם להעביר לצופים את המסר המוטעה שהיחסים תקינים והכול בסדר. הוא הרי כתב בספר האורחים וישב על הספה עם הכתמים שאי אפשר לנקות, כי רק אחרי הביקור הגיע האישור להחליף את הריפוד. רחמים.

ממשיכים לסייר בבית – הדלתות חורקות, הוילונות עם כתמים והבית עוד רגע מתפרק, אבל זה לא השיא. שימו לב לרעיון של שרה נתניהו לחסכון בכסף – "הגיתי רעיון דווקא יפה, קשור לכך שאנחנו מנסים לחסוך. זר פרחים שקיבלנו לפני שנתיים שהיו בו רימונים ופרחים והחלטנו לייבש אותו. זה חוסך ולא צריך לקנות עוד".

בסוף הראיון המצולם גלאמין מגיע למטבח ומזדעזע. הוא מגדיר אותו כמו "כניסה לקופת חולים של שנות השישים", ושרה מהנהנת בראש בהסכמה. יש עוד כמה קלוז-אפים על העובש והבקטריות, ומושיק מסכם במשפט אחד שאומר הכול – "זה נראה לא אמיתי", וזה אכן לא אמיתי. אם הייתה שקיפות מלאה והדברים היו נראים כמו שהוצגו, דובריו של נתניהו היו מזמינים את צוות "עובדה" או "אולפן שישי" לכתבה על בית ראש הממשלה, אבל אז בני הזוג היו צריכים להתמודד עם שאלות קצת יותר מורכבות מגודל המנורה כמו הבית המפואר בקיסריה, התלונות נגד אשת ראש הממשלה "המשפחתית והנחמדה", כדברי גלאמין, הנרות, הבקבוקים, נעלי הבית, החלב בשקיות ועוד כל מיני סוגיות לא נעימות.

אבל למה צריך עיתונות אמיתית אם אפשר להזמין את גלאמין ששמח כל כך לעשות סלפי עם שרה? בסה"כ כל מה שצריך הוא לשכנע את המשוכנעים אז הכול בסדר. מחרתיים יתפרסם הדו"ח, תומכי הליכוד יגידו שמתנכלים לבני הזוג, השאר יבינו שמדובר בהתנהגות שלא ניתנת לריסון ובשני אנשים שמרגישים שהם יכולים לעשות כל העולה על דעתם, מקסימום מישהו כבר יבוא ויעשה עליהם סרטון אוביקטיבי ובלתי תלוי.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה