מוגבלים בתקציב? שיפוץ הסלון ב-3 רמות מחיר

רוצים לשפץ את הסלון, אבל מפחדים שאין לכם מספיק כסף? קבלו את המדריך שלנו לשיפוץ לפי שלושה תקציבים שונים: עד 12 אלף שקלים, עד 25, ומ-50 ומעלה. עכשיו רק נותר להחליט מה התקציב שלכם

01/06/2013
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: יוליה ברודסקי גזית, אתר בניין ודיור

הסלון הוא הפנים של הבית, ואף אחד לא רוצה לקבל את האורחים בפנים זועפות. אבל לא רק באירוח מדובר, הרי זהו החדר המרכזי שמפגיש את כל הדיירים, בין אם לצפייה בטלוויזיה ובין אם לשיחות המשפחתיות.
עיצוב הסלון נדרש לשדר אמירה ואופי, אך לא תמיד הכיס מאפשר זאת. פנינו למעצב הרב תחומי ניצן הורוביץ שיעשה לנו סדר בשדרוג הסלון ב-3 תקציבים שונים, והמספרים לפניכם: (המחירים בכתבה הם הערכה בלבד)

כאן הכל קורה וכולם נפגשים (עיצוב פנים: דנה שבדרון, צילום: דנה קרן)

עד 12,000 שקל

שינוי מראה הסלון לא מחייב שיפוץ דרסטי. בעזרת החלפת וחידוש צבע וחומר ניתן לעצב את החלל שיראה עדכני ומרענן:

• צבע - בהחלט ניתן לצבוע את קירות הסלון בעצמכם ואפילו במקצועיות ובכך לחסוך עלויות רבות. את בחירת הגוון הנכון ניתן לעשות באחד ממרכזי הצבע הידועים. מחיר מוערך: 400-600 שקל.

• וילונות - רכישה נבונה של הבד הנכון תשפיע מאוד על הנראות של הסלון והיכולת לתחזק אותו, לכן כדאי לבקר בחנויות רבות ולהיחשף לסוגי הטקסטיל השונים. בדים בצבעים כהים ישדרו יוקרה ושיק, אך איתם רצוי לשלב בדים בהירים על מנת ליצור מראה אוורירי ונקי. מחיר מוערך: עד כ-2,200 שקל לחמישה עד שישה מטרים של בד + עבודה והתקנה.

ריהוט - ניתן לשלב יחידות ריהוט נוספות מעבר לקיים ובכך ליצור חדשנות, הן בגודל והן צורה. בנוסף, ניתן לרפד את הריהוט הקיים מחדש או להוסיף כריות במגוון מעניין של בדים וטקסטורות. מחיר מוערך: 7,000-9,000 שקל.

בחירת גוון מיוחד לקירות הסלון יכול כבר לעשות את השינוי המיוחל בחלל
(תכנון: ניצן הורוביץ, צילום: איתן יורמן)

עד 25,000 שקל

במידה וישנו צורך לשפץ את הסלון (התבלה, נמאס או שסתם יצא מהאופנה), ניתן להחליף את הספות והרהיטים בטווח מחירים של 20-25 אלף שקל. כך תוכלו ליהנות מסלון משודרג, מבלי להזיז קירות ולהרעיד את כל הבית:

ריהוט - ביקור בחנויות השונות יחשוף מגוון מחירים של פריטים ובהתאם איכויות שונות של טקסטיל ושילובי חומרים. חשוב לדעת שניתן גם לייצר ריהוט מותאם על פי טעמכם אצל בעלי מקצוע מתאימים, שלא בהכרח יוביל לעלויות גבוהות. מחיר מוערך: 9,000-10,000 שקל.

ריצוף - חומרים וצבעים שונים של הרצפה משפיעים מאוד על המראה של הסלון והאופי אותו הוא משדר. בהחלט ניתן לבחור בריצוף שונה (אפילו פרקט) לחלל ובכך ליצור בידול מעניין לסלון, אך חשוב מאוד שיתאימו לפריטים האחרים שבחדר. מומלץ שאת עבודת הריצוף יבצע אדם מקצועי ואמין כיוון שאיכות העבודה מוצגת במראה הסופי. מחיר מוערך: 2,000-3,000 שקל חומר + 3,000 שקל עבודה (עבור 15-20 מ"ר).

הכנה לקולנוע ביתי - כבר שנים רבות שטכנולוגיית האודיו-וידאו מקבלת חשיבות גבוהה ועל כן מומלץ לבצע התאמה גם למערכת השמע בחלל, שתוסיף לכם שש נקודות חשמל. להשלמת האווירה, מומלץ לבצע הכנה לרמקול גם לחצר או למרפסת. מחיר מוערך: 200 שקל לכל נקודת חשמל, 1,200 שקל סך הכל.

תאורה - שילוב נכון של תאורה, תלויה על התקרה או כזה העומדת בצידה של הספה, תוביל לשינוי משמעותי באווירה. תאורה חמה לדוגמה תיצור תחושה של יוקרה. מחיר מוערך: 5,000-8,000 שקל.

החלפת הספות והוספת פרקט, בהחלט משדרגים את מראה הסלון
(תכנון: ניצן הורוביץ, צילום: איתי סיקולסקי)

50,000 שקל ומעלה

תקציב גדול יותר מאפשר לתכנן מחדש את הסלון, גודל ומיקום, בנוסף על השינויים של מסגרת התקציב הקודמת, וכמובן להתחדש בפריטים באיכויות גבוהות וייחודיות:

קירות - כשמעוניינים להגדיל את חלל הסלון שבירת הקירות תיצור את השינוי המשמעותי ביותר. במידה ומיקום הסלון הנוכחי לא מתאים תמיד ניתן לבחור מקום אחר בחלל (אך אסור לשכוח כי כל שינוי כזה ישפיע על שאר ההתנהלות בבית). במקרה של שבירת קירות או העברת הסלון, מומלץ להיוועץ במעצב פנים או אדריכל בכדי ליישם בצורה הנכונה ביותר את הצריכים והרצונות של בני המשפחה. מחיר מוערך: 7,000-9,000 שקל.

ריצוף - בתקציבים גדולים ניתן לבחור אריחים איכותיים יותר ובגדלים פחות סטנדרטיים (לדוגמא 60*120,100*100), שעלותם גבוהה יותר ובהתאם גם עלות היישום. מחיר מוערך: 8,000 שקל כולל עבודה (עבור 15-20 מ"ר).

• עבודות גבס - לשדרוג הסלון ניתן לעשות הנמכות לתאורה נסתרת או התאמה של קיר טלוויזיה ייחודי. מומלץ להשאיר את העבודה לבעלי המקצוע מתאימים, אך במידה והחלטתם לבצע בנייה בעצמכם (למשל מדפים) יש לדאוג לחומר איכותי שבהמשך יקל על התחזוקה והניקיון השגרתיים. מחיר מוערך: 5,000-7,000 שקל.

תאורה - תאורה נסתרת היא אלמנט פופולארי ביותר שניתן לקבלו על ידי פרופילי תאורה קיימים וכן פרופילי גבס ייחודיים שקיימים בשוק. מומלץ ליצור הדלקות נפרדות על מנת ליהנות ממגוון סוגי אווירה. מחיר מוערך: 8,000-1,1000 שקל.

ריהוט - במסגרת תקציב גבוהה ניתן לרכוש מערכות ריהוט מתקדמות יותר מחומרים איכותיים ומעוצבים אשר יספקו את הרושם הרצוי שתרצו שהסלון שלכם יספק. מחיר מוערך: 12,000-15,000 שקל.

שוברים קירות מיותרים ועובדים עם גבס (תכנון: ניצן הורוביץ, צילום: איתן יורמן)

טיפים לכל כיס:

• ניתן ואפשר לרכוש מגוון יחידות ריהוט סלון בגדלים שונים. יש לתכנן מראש על צורות האירוח השונות ולנסות להתאים אליהן את הריהוט. כמובן שספסל או הדומים יצרו תחושה מאווררת ויאפשרו צורות ישיבה במיקומים הניתנים לשינוי.

• הצבעוניות של החדר תיקבע על ידי בחירת הסגנון או האופי של החלל, פרט שנקבע בראשיתו של תהליך התכנון. צבעים מונוכרומטיים ישרו אווירה מעט קרירה אך עם זאת עדכנית וצעירה, ואילו גוונים חמים יספקו אווירה פחות מחייבת או שאינה מצביעה על סגנון ספציפי.

• לא משנה באיזה גוף תאורה בחרתם, וגם אם מדובר בתאורה נסתרת, חשוב לדרוש מהספק מנורות חסכניות, שישרתו אתכם לאורך זמן.

צורות אירוח שונות (עיצוב פנים: צביקה חורש, צילום: יולה זובריטסקי)

.

מוגבלים בתקציב?

שיפוץ המטבח ב-3 רמות מחיר שונות

שיפוץ האמבטיה ב-4 רמות מחיר שונות
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה