מה הקשר בין ברבי לגווינת' פאלטרו?

השלב הבא באבולוציה של ברבי, אורח החיים של גווינת' פאלטרו, מכונת הכביסה שתקפל את הבגדים במקומך ואפליית נשים במקומות עבודה בארה"ב - כלכלה בקטנה

19/10/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

האבולוציה של ברבי. צילום: שאטרסטוק

אשת השבוע

אשת השבוע שלנו היא לא אישה בשר ודם, היא הרבה יותר מזה; היא הגשמת הפנטזיות של מיליוני נשים וגברים בעולם - בלונדינית, חטובה, זקורת חזה ותכולת עיניים - בובת ברבי.

מכיוון שבעשור האחרון הולכת ומתבססת ההבנה שהבובה הזו, דמות שהיא אימפריה כלכלית חובקת עולם, גרמה לנשים נזקים משמעותיים, היא כל הזמן משתנה ברוח הזמן והקדמה. לכן זה לא מפתיע שחברת "מאטל", החברה־האם של ברבי, מתכוננת לשלב הבא באבולוציה של ברבי ולאחרונה דיווח "ניו יורק טיימס" שמעתה יושתל בה זכרון דיגיטלי עם אלפי שורות תוכן שהוקלטו על ידי שחקנים. בהמשך, לא ממש ברור איך, ברבי אפילו תקבל מחזור חודשי ועוד אלמנטים במקצה השיפורים.

ואפרופו, כדאי להתרשם מהפרויקט של האמנית וונדי טסאו, שלוקחת בובות בראץ ועושה להן מהפך - מבובות מאופרות בלבוש פרובוקטיבי היא מייצרת דמויות של בובות חדשות לגמרי בהשראת נשים אמיתיות כמו פרידה קאלו, ג'יי קיי רולינג ומללה יוסופזאי, הפעילה הפקיסטנית זוכת פרס נובל לשלום.

מה עומד מאחורי התאוריות השונות של אורח החיים הבריא?

ואם כבר אנחנו עוסקים בבחורות בלונדיניות, רזות ומצליחות, כדאי להזכיר ספר חדש בשם "האם גווינת' פאלטרו טועה בקשר לכל דבר?" (תרגום חופשי). הספר שנכתב על ידי טים קולפילד, פרופסור קנדי בן 51 דן בשאלה אם כוכבי הקולנוע דוגמת פאלטרו הפכו בשנים האחרונות למעין גורואים של בריאות, ולא פחות חשוב, האם כל העצות, הטיפים והתורות שהם מפיצים שווים בכלל משהו. רוצים לגלות מה עומד מאחורי התורות האלה? התשובה בכתבה האם החיים של גווינת' פאלטרו באמת בריאים יותר?

מכונת הכביסה שתחליף אותך

הכירו את ה'לונדרואיד' (Laundroid) - מכונת כביסה רובוטית שגם מקפלת את הכביסה לאחר הניקוי. רגע לפני שאתן רצות לחנות מוצרי החשמל הקרובה, יש לנו גם כמה השגות. כרגע מדובר באבטיפוס בגודל של מקרר, שמצליח לקפל חולצת טריקו בתוך 5-10 דקות. עם זאת, בחברה פועלים לקיצור הזמן ולהפחתת הגודל של הלונדרואיד עד להשקה הרשמית של המוצר בגרסה לשימוש ביתי בשנת 2020. עוד כמה שנים והררי הכביסה שעל הספה יתפזרו ללא שוב.

גם בארה"ב: אפליית נשים בתפקידים בכירים

דוח חדש שפורסם על ידי הארגון Lean In, בבעלות שריל סנדברג, סמנכ"לית פייסבוק, מצביע על תוצאות מאכזבות מאוד לפיהן נשים סובלות מתת-ייצוג בכל החברות המעסיקות בארה"ב. עוד עולה מהדוח, שסיכויי הנשים האלה להתקדם בעבודה בעתיד נמוכים מאלה של הגברים באותם תפקידים.

הגרוע מכל הוא שהן גם לא משלות את עצמן שהמצב ישתפר ומודות שהן תופסות את 'הנשיות' שלהן כמכשול בדרך להצלחה. המידע נאסף מתוך 200 חברות בצפון אמריקה, כך שנראה שאמינותו לא מוטלת בספק. מנגד, מומלץ להתרשם מהפרויקט הבא של דה מרקר, שמספר על 8 נשים שעזבו קריירה, משרדים ותלוש חודשי והחליטו להיות חקלאיות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה