מהמפעל בבת ים לכל העולם

טלי קזריאן, רק בת 31, וכבר מלמדת לקוחות מכל רחבי העולם איך להכין תכשיטים. במפעל הישראלי שהקימה היא מייצרת חומרי גלם לתכשיטים, ומתכננת להגיע לכל בית בארץ ובעולם

21/10/2015
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

טלי לגיטה (צילום: אלבום פרטי)

לטלי קזריאן היה חלום גדול – להקים עסק שכולו ייצור חומרי גלם לתכשיטים, " עסקתי בעבר בעיצוב תכשיטים ומכירת חומרי גלם עוד מלפני הייתה לי זיקה לתחום האופנה והיצירה ואהבתי לחבר וליצור קומבינציות מעניינות של תכשיטים. החלום היה לייצר חלקים כמעט מוגמרים בעזרתם כל אחת שאוהבת תכשיטים תוכל לעצב תכשיט ייחודי ואיכותי לפי טעמה" היא מסבירה בקולה העדין.

את החלום היא הגשימה כשהקימה בבית הוריה את "גיטה" מפעל לייצור חומרי גלם לתכשיטים שהיא מנהלת ביחד עם בעלה אחיה והוריה, " היה לנו חלום גדול ופשוט קפצנו למים והקמנו אתר אינטרנט. זה היה קשה, ועדיין קשה, אבל אנחנו נהנים מהאתגר".

טלי, שכבר עזבה את בית הוריה ועברה למפעל גדול בבת ים, הקימה מפעל ייצור ואתר אינטרנט דרכו כל חובבת תכשיטים יכולה לרכוש בסיסים לתכשיטים כמו תליונים,שרשראות,עגילים,אבנים וקריסטלים.

בנוסף, היא מפעילה באתר בית ספר שבו היא מלמדת את הגולשות להכין תכשיטים שונים " כבר יצא לי לראות את התכשיטים שלנו בבוטיקים וחנויות בעולם וזה מאוד מרגש ומשמח".

"גאה להגיד שאני מישראל"

בתקופה בה מרבית המוצרים שאנחנו רוכשים מיוצרים במדינות המזרח הרחוק כמו סין והודו, בולטת טלי בהחלטתה להישאר בארץ, להקים את המפעל שלה פה ולספק עבודה ליותר מ-30 עובדים, " אני גאה שאני מישראל, ואף פעם לא מסתירה את זה. היה לי חשוב לספק ללקוחות שלי חומרי גלם באיכות גבוהה. יש לנו שם מאוד טוב בקרב הלקוחות והקולגות, אנחנו כמעט ולא נתקלים בתגובות עוינות", היא מספרת בגאווה.

עיקר הפעילות העסקית של "גיטה" מתנהלת באינטרנט, אך למרבה הפלא, ולמרות שמדובר באתר ישראלי לגמרי הוא אינו פתוח לגולשים ישראלים, "סגרנו את האתר לגולשים ישראלים כי כרגע אנחנו לא יכולים להעניק שירות לקוחות ברמה מספקת" מסבירה טלי, "בזמנו פנו אליי המון אנשים מישראל ורצו להגיע לחנות, או למקום פיזי שכרגע אין לנו. אני מאוד רוצה להגיע גם לקהל הישראלי וזה יקרה בקרוב".

"אני מעצבת חומרי גלם"

לנהל עסק משפחתי זה לא פשוט. חשוב לשמור על יחסי עבודה, ללמוד להתנהל עם האנשים הקרובים אלייך ביותר. אלא שטלי ומשפחתה, למדו להתנהל כמשפחה וכבעלי עסק משפחתי בהרמוניה. "אנחנו ארגון מאוד מסודר, כל אחד יודע מה התפקיד שלו ואנחנו שומרים על מקצועיות".

אתם לוקחים את העבודה הביתה?

"(צוחקת) כן, אין ברירה. כמו שאני לוקחת את העסק בשיא הרצינות גם הם שותפים מלאים, גיטה היא חלק מהבית".

מה התמודדיות, הקשיים שאתם מתמודדים איתם בעסק?

"יש המון תחרות, העתקות. אנחנו מקפידים על מוצרים ברמה גבוהה מאוד ושירות לקוחות מצוין, ורואים כערך עליון את הקשר בינינו לבין לקוחותינו.

גיטה היא סוג של פנינה יקרה ונדירה, "חיפשתי שמות של אבני חן ונדלקתי על השם, מיד קניתי את הדומיין ובעלי התחיל לעצב את הלוגו" מספרת טלי ומוסיפה, לימים הבנתי שגיטה זה ספר הודי עתיק, רוחני מאוד ושעבור הודים רבים מדובר בשם מאוד עוצמתי וחזק.

בסיוריי עבודה שהיו לי בעולם נתקלתי בתגובות מאוד אוהדות על השם הזה", היא מספרת בגאווה.

מה הדבר שהכי חשוב לך להעניק ללקוחות שלך?

"שירות לקוחות,מוצר ברמה גבוהה ופתרונות טכניים של חומרי גלם שיאפשרו גמישות מקסימלית ללקוחותינו מהמעצבת הקטנה ועד הגדולות שבהן זה הריגוש הגדול ביותר שלי. בין היתר, אני מאפשרת ללקוחות שלי באתר לשלם באמצעות PayPal כי חשוב לי לספק להן אפשרות לשלם בצורה בטוחה ומאובטחת. אני רוצה להבטיח שכשהן מקבלות את החבילה בדואר הן שמחות ומאושרות".

איך את מתעדכנת ומרכיבה את הקולקציה?

העיצובים של גיטה (צילום: יח"צ גיטה)

"אני לא באמת עוקבת אחרי צו האופנה האחרון, אבל אני כן דואגת לזהות טרנדים חזקים, לעקוב אחרי בקשות של לקוחות, אל תוך זה אני מביאה את החזון והכיוונים שלי", מציינת טלי, ולמרות מה שטבעי לחשוב – שבקרוב היא תעצב בעצמה ליין של תכשיטים, טלי מציינת , "אני מעצבת חומרי גלם", היא מסבירה בחיוך, " מבחינתי כשאני רואה תכשיט שעיצבה לקוחה שלי זה מרגש אותי מאוד. אני מעצבת תכשיטים בעצמי אבל אני לא חושבת שאני אהפוך את זה לעיסוק מרכזי"

מה החלום שלך, איפה תרצי לראות את גיטה בעתיד?

"יש לנו הרבה חלומות. גיטה הוא עסק בצמיחה, אנחנו עוסקים בהגשמה עצמית וכל הזמן מחפשים את הדבר הבא,פנינו קדימה,אנחנו נמשיך לפתח את הפלטפורמה אונליין שלנו וכמובן בית הספר של גיטה ולא שוללים פתיחת חנות פרונטלית בארץ".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה