מדריך פדיקור ביתי

5 דגשים לטיפול יעיל בכפות הרגליים והציפורניים שמחכות לקיץ מתחת לגרביים

16/02/2016
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

בתוך שבועות ספורים החורף סופית יהיה מאחורינו, האביב יפציע ואיתו גם הסנדלים והכפכפים. בכדי לא להתפס לא מוכנות, מומלץ לשמור על שגרת פדיקור גם בימים הקרים כשהרגליים עדיין מוסתרות. ראשית - מטעמי בריאות ושמירה על כף הרגל מפני מרעין בישין דוגמת פטריות וציפורניים חודרניות ושנית מטעמי אסתטיקה.

הנעליים האטומות של החורף וגרביים סינטטיים שרבות מאיתנו גורבות, הם כר פורה להתפתחות פטריות. חשוב להקפיד לאוורר את כפות הרגליים גם בחורף, לייבש היטב אחרי מקלחת, להעדיף גרבי כותנה ובמקביל לשמור על הזנה ולחות במינון הנכון.

קבלו 5 דגשים לטיפול יעיל בכפות הרגליים בעונה הקרה -

1. הסרת לק

כשכפות הרגליים מוסתרות, רובנו נוטות להזניח את הציפורניים. אם בכל זאת שמתן לק על הבהונות במהלך החורף, עליכן לקפיד להסיר אותו לאחר מספר ימים בטרם ידהה ויתקלף. לק ישן מצהיב את הציפורניים ופוגע בבריאותן.

הסרה נכונה של לק נעשית באמצעות המסה ולא על ידי שפשוף שגורם נזק לשכבה העליונה של הציפורן. יש להניח צמר גפן עם מסיר לק בכמות יפה על הציפורן ולחכות כ-10 שניות, לאחריהן באמצעות משיכה עדינה של צמר הגפן הלק יוסר במלואו בקלות וללא שפשוף. במידת הצורך ניתן לחזור על הפעולה למספר שניות נוספות.

2. השריה

טיפול נכון ויעיל בכפות הרגליים כולל בראש ובראשונה השריה במים חמימים למשך כעשר דקות לפחות. ההשריה תרגיע את כפות הרגליים מהעומס היומיומי, תפחית נפיחויות, תשפר את זרימת הדם ותרכך את העור הקשה שנרצה להסיר בהמשך. למי ההשריה ניתן להוסיף מלח אמבט, אבקת סודה לשתיה או לימון שיסייעו בריכוך וינטרלו ריחות לא נעימים.

3. הסרת עור קשה

גם אם נדמה לך שעור כף הרגל נראה טוב יותר בחורף כיון שאינו חשוף לפגעי הסביבה, חשוב להסיר תאי עור מתים ולחשוף חדשים. בכדי לא להגיע למצב בו נדרשת התערבות של פדיקוריסטית מקצועית, כדאי להקפיד על שיוף עדין לפחות אחת לשבוע.

ניתן להשתמש באבן ייעודית, משייף מתכת עדין או באחד ממכשירי השיוף החשמליים שעושים עבודה מצוינת ללא מאמץ, בעיקר באזור העקב וכריות האצבעות. בנוסף, אפשר להיעזר בקרמים ייעודיים הממיסים את העור הקשה, אך חשוב להקפיד על הוראות היצרן. ברמה יומיומית ניתן להשתמש בסבון פילינג עדין בזמן המקלחת.

 מכשיר פדי של לייף, מחיר: 128.80 שקל

PEDILIFE

Baby foot Socks בייבי פוט גרביים, מחיר: 80 שקל לזוג גרביים לשימוש חד פעמי

Baby foot Socks

קרם להסרת עור גז מכף הרגל של לייף, מחיר: 24.70

footcarelife

4. טיפול בציפורניים

בחורף עדיף להימנע ממריחת לק על מנת לאפשר לציפורניים להשתקם ולגדול בריאות ובהירות.

יש להקפיד על גזירת הציפורניים בקו ישר בכדי למנוע מצב של ציפורן חודרנית ולדחוף בעזרת מקל ייעודי את העור מסביב לציפורן (לא לגזור! לעור סביב הציפורן יש תפקיד חשוב במניעת חדירה של זיהומים). את שתי הפעולות הללו יש לבצע מספר דקות לאחר ההשריה כשהציפורניים והעור עדיין רכים.

בנוסף, אחת לשבוע יש לשייף את השכבה העליונה של הציפורן עם באפר עדין. לאחרונה הוציאה חברת שול מכשיר חדש לטיפוח הציפורניים המבצע 3 פעולות - שיוף, החלקה והברקה. הוא קל לתפעול, חוסך זמן ומחולל קסמים במראה הציפורן. לסיום הטיפול בציפורניים ניתן למרוח מחזק ציפורניים שקוף שימנע סדקים ופיצול של הציפורן.

 מכשיר החשמלי לטיפוח הציפורניים מסדרת Velvet Smooth‎ של Scholl, מחיר 149 שקל

akiko-for-schol-450

באפר 4 שלבים של אורלי. מחיר: 29 שקל

 ORLY152

5. הזנה

הזמן הטוב ביותר להזין את כף הרגל בקרם לחות הוא הלילה, כאשר כפות הרגליים במנוחה ואינן סגורות בתוך נעליים אטומות. כדאי לנצל את מריחת הקרם לעיסוי כף הרגל על מנת להמריץ את זרימת הדם לאחר יום ארוך של עמידה והליכה.

לטיפול עמוק ניתן למרוח שכבה עבה של קרם, להספיג בעור במידת האפשר תוך כדי עיסוי ולגרוב גרבי כותנה מעל. כשתסירו בבוקר את הגרביים תמצאו כפות רגליים בהירות, רכות ונעימות במיוחד.

 קרם רגליים של שיק. מחיר: 15 שקל

chicfoot
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה