מאבל לשמחה - רגע לפני פורים

כבר שנה שלא אמרתי בקול את המילה "אימא". את השורות שקראתם למעלה העזתי להגיד בקול חנוק בפעם הראשונה רק השבוע מול אבן הבזלת, שהפכה למצבה לזכרה

22/02/2018
יוגב עטון קבלו עדכונים מיוגב
  • RSS

"אמא,

איך אני מתגעגע לקרוא לך ככה בקול

אני מתגעגע לשיחות הנפש הארוכות שלנו בלילה

אני מתגעגע לחיבוקים ולנשיקות שלך, שתמיד הייתי עושה פרצוף ומנגב אותן ברגע שהיית מסתובבת ותמיד, אבל תמיד היית קולטת אותי

אני מתגעגע לפינוקים הקטנים שלך

אני מתגעגע לדאגה בכל שעה

מתגעגע לשאלה "מה קרה?" כשרק הייתי אומר "הלו" בקול שמנסה לשמור על קור רוח ואת בלי מידע נוסף כבר היית מרגישה ומבינה הכל

אני מתגעגע לחוויות המשותפות שלנו

לקומבינות הקטנות בבנק ובכל מקום שהייתי צריך

אני מתגעגע לזה שאת היחידה שיכולה להכין לי ארוחה מלאה, בלי ליפול באף מוקש בדרך (כמו כמה דק צריך להיות השניצל, באיזו דרגת טיגון, או לא להכניס פטרוזיליה לשום דבר)

ואגב אוכל, אני הכי מתגעגע לאוכל שלך, שלמרות שלרובו לא היה טעם יוצא דופן (בכל זאת – פולנייה. מלח, סוכר ופפריקה) הוא הטעם הכי ביתי, כיפי ומדהים שיש ושדרכו אני חוזר מידית לאווירה של בית בביס אחד קטנטן

אני אוהב אותך

אמא שלי

ועד יומי האחרון אמשיך להתגעגע

❤" 

יוגב עטון עם אמא צילום אלבום פרטי

כבר שנה שלא אמרתי בקול את המילה "אימא". את השורות שקראתם למעלה העזתי להגיד בקול חנוק בפעם הראשונה רק השבוע מול אבן הבזלת, שהפכה למצבה לזכרה. כבר שנה שלא קיבלתי חיבוק כזה שרק אמא יודעת, או אכלתי את האוכל שתמיד הייתה מכינה לי, לא הרחתי את הבושם המתקתק שלה ולא ראיתי את דמעות השמחה שלה כשהתחתנתי.

לפני שנה בדיוק, בסמוך לחג הפורים, איבדתי את אימי האהובה - דפנה עטון ז"ל שנפטרה בהפתעה במהלך יום הולדת ה-60. הלכה לנוח ביום חגיגי שכזה ופשוט לא קמה. מזעזע, מכעיס ומשנה את המציאות מהקצה לקצה ברגע אחד. עברה עלינו שנה... מאתגרת במיוחד. שנה של נסיבות משתנות והסתגלות למציאות חדשה. בשנה הזאת כאבנו, בכינו, צעקנו, גילינו את המקומות הפגיעים שלנו, אבל גם צחקנו, התגבשנו, טיילנו, פתרנו מחלוקות, גילינו אחד על השני המון דברים חדשים ומפתיעים, התפתחנו, גדלנו, התעצמנו, מצאנו פתרונות יצירתיים, פיתחנו חוסן, אבל מעל הכל - בחרנו להישאר מאוחדים למרות כל האתגרים בשנה החולפת,    כמו שהיה חשוב לאמא שלי, כמו שחשוב מאוד לנו.

יוגב עטון עם משפחתו צילום אלבום פרטי

מוות של אדם קרוב, בייחוד אדם משמעותי כמו אמא, הן נסיבות מטלטלות. אבל מהר מאוד קיבלתי החלטה עם עצמי שנסיבות הן רק נסיבות – ואני בוחר שלא לתת להן כוח לנהל את החיים שלי למרות כל הקושי מסביב. הידהדה בי המחשבה מה אימוש שלי הייתה אומרת לי ואיך היא הייתה רוצה שאפעל? החלטתי שההתנדבות והעשייה של אמא למען האחר והערכים אותם היא חינכה אותנו חשובים יותר מכל אירוע טרגי שקרה לנו. למרות האבל והאובדן הקשה בחרתי לפעול דווקא מתוך עוצמה ואומץ – הערכים שחשובים לי בחיים ואליהם אני מחויב. כבר ביום האחרון של השבעה הקמתי לזכר אימי את "הלב של דפנה", פרויקט השאלת תחפושות ארצי שאני מעדיף לקרוא לו ממלכה קסומה של אושר ונתינה. אמא נפטרה בסמוך לחג הפורים וזה היה החג האהוב על שנינו – אז הקישור היה הכי הגיוני מבחינתי.

 בכל שנה, לקראת חג הפורים יפתח "הלב של דפנה" ויאפשר לכל ילד או מבוגר שירצה להתחפש ואין לו, או שיש לו אבל לא רואה את ההיגיון בלהוציא מאות שקלים בשביל יום אחד, להגיע ולשאול תחפושת במצב מצוין באהבה.

יוגב עטון עם משפחתו צילום אלבום פרטי

השנה האחרונה הייתה מטלטלת - להבין איך ממשיכים ומניעים את המשפחה בלי אמא שלי שהייתה המנוע שדחף את כולנו, ולמרות ובגלל הכל לפעול ולאסוף מכל רחבי הארץ עוד תחפושות או אביזרי פורים. זה היה מסע ארוך ומייגע אבל עם זאת מלא סיפוק - כי ידעתי שאוכל לעשות טוב למאות אנשים, בדיוק כמו שאימוש שלי חינכה וגידלה אותי. בימים אלו אני מגשים את החלום אחרי שנה של עבודה מאומצת ו"הלב של דפנה" נפתח בפעם הראשונה עם למעלה מ-400 תחפושות שנאספו מכל הארץ ומאות אנשים שהגיעו לשאול תחפושת ולעשות להם חג פורים שמח.

תחפושות פורים צילום אלבום פרטי

ביום שישי האחרון עלינו לקברה לאזכרה הראשונה. על אבן הבזלת החלטנו לחרוט את המשפט משירה של נעמי שמר: "והיא, כמו הושיטה את ידה כדי לתת ולא כדי לקחת" משפט שכל כך מייצג את אימוש שלי ואת העשייה שלה שבחרתי להמשיך עם הטוויסט הקסום שלי, כדי להמשיך את זכרה.

אנחנו החלטנו לתת גם בחג הפורים ואתם? כדי לעשות טוב לכמה שיותר אנשים, נשמח מאוד אם תסייעו לנו בהעצמת פרוייקט "הלב של דפנה" - בשיתוף הקבוצה בפייסבוק, בווטסאפ וברשתות החברתיות, בתרומת תחפושות או בהגעה אליו לבחור לכם תחפושות כיפיות לחג. שתמיד נהיה בצד הנותן

וכמובן - חג פורים קסום ושמח :)

[email protected]

 לינק לעמוד הפייסבוק של "הלב של דפנה":

https://www.facebook.com/dafnaheart/

 ** הכותב, יוגב עטון, יצא ביוזמה מרגשת ואתם מוזמנים לתמוך בו

 

 

 

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה