לשון הרע

נונה ד. על נשיקת אמש ב"אח הגדול": כל טורף מחופש לצבי יכול לתקוף את אביבית מינית עם לשון מחודדת לתוך הענבל מבלי שאף אגודה או עמותה זועקות מולם"

22/02/2012
נונה ד. קבלו עדכונים מנונה
  • RSS

דלת ה(חצי) יציאה

הדחת החצי נראית כמו עוד שטיק בסדרת פעולות ההחייאה שההפקה מפמפמת לעונה הנוכחית אחרי שגימיק אחר גימיק קרסו מול עיניהם המשתוממות; הידוענית בדימוס ברי סימון שכיוונו לגמר וברחה בטרם עת; זוג סתומים וסתמיים מחתונתם המשעממת שהמשיכו לשעמם גם בבית האח, האקס האלים והאובססיבי של אביבית שכמעט ויצא משליטה, ואפילו אוחצ'ה מזדקן עמוס טבעות ומטבעות לשון שלא עזרו לו להישאר, ולבטח לא סייעו לעונה המדשדשת הזאת להתרומם מהשיממון.

How low can you go: חצי הדחה??? לא בטוח מי ילך ביום א' הקרוב??? הרשו לי לצטט את ליהיא גרינר: אוֹווו... קאם און יוּ גייז! ברור כשמש שאביבית העמים היא זו שתשוב לבית אחרי צפייה בת יומיים מהחדר הצדדי בכל הולכי הרכיל שירגישו חופשיים לשחרר את חרצובות לשונותיהם, ובצעדי החיזור הזיקיתיים של ערן השרליל אחרי לירון בעלת העיניים הכחולות והפסיכוזה -  הרי כל המשימה הזאת נכתבה עבור תגובותיה ההיסטריות של אביבית, וכל השוקולד שבעולם לא ירגיע אותה אחרי המראות הקשים.

לעומתה, יעל "קוגרית עם נטייה כפייתית לייעוץ" תחזור הביתה לילדים וראשה יוגש לאגודת אל-סם ככופר על השיחה ש"התגלגלה" במטבח. משום שחיבבתי אותה (ועל שום חיבתנו המשותפת לאבוקדו רפואי) אני מאחלת לה כל טוב ומקווה לטובתה שלא תזכה לביקור מבאס, ושחווית הכלא היחידה שתכיר היא התא שחלקה עם יוסי במשימת המונופול.

חדר השירותים: דרוש מטהר אוויר

כמו בעונה הקודמת, נדמה ששוב הליהוק הטייפ-קאסטי גדול על המלוהקים – למעט שלושה: איתם המעצבן והעוקצני שממלא בנאמנות את משבצת "העיוור העצמאי הלא מפונק שמשתלב בחברה כאחד האדם", תמיר "נסיך עם לוּק של צפרדע" שמגלם במופתיות את תפקיד שוטה הכפר כדי להסוות את עובדת היותו פּיֶירוֹ הליצן העצוב, ומעל לכל אלה מנצחת הדמות הראשית אביבית, שמגלמת בובת מין מתנפחת.

אמש שוב גילינו שכל גבר ו/או רגב ו/או זאב טורף מחופש לצבי יכולים לתקוף את אביבית מינית עם לשון מחודדת לתוך הענבל מבלי שאף אגודה או עמותה לא זועקות מולם - כי גם האח יורם ז"ק הוא עוד גבר חרמן שזונח עקרונות כששפנפנה נמרחת לו על הספה בתנוחה חתולית ופונה אליו באיטלקית מתרפקת פלוס שרבוב פלוס עפעוף - כאילו יש כאן משום הבטחה לליל תענוגות שיקבל ממנה תמורת הצלתה מהדחה.

חדר שינה: מבזקון רומנטי

הצבי אביבית על במותייך חלל: כעת, בתסריט הזה ובעולם שכולו אביבית העמים הגיע תורו של הצבי ליפול על במותיה ומרפסתה חלל. לא שציפינו אחרת מהאומללה הפאתטית שלא נושמת ולא מעפעפת או משרבבת שפתיים באין זכר או מראה ברדיוס המחייה שלה, אבל כן קיווינו שההפקה תחדש עם חומרים דרמטיים אחרים. לא תמחזר שוב ושוב את פרקי הטלנובלה סוג ז' "רמת אביבית כיתה גימל". ולא, לא קנינו את הקטע סוחט הדמעות כשלירון סיפרה על דאדי נפטר מסרטן.  לא יודעת מה אתכם, אבל כאחת שדווקא מייללת מכל רגע טלוויזיוני מרגש, קשה לי להזדהות עם דמות שמשניאים עליי למן הרגע הראשון – קופסת הטישיו נותרה מלאה.

אז נשארנו עם אביבית. דקה לפני שהתנפלה על הצבי שפשט עורו והפך לזאב חזינו שוב במנופחת מתייפחת על הסוכן הכפול שזגזג בינה לבין יאנה והופס, זנח את שתיהן לטובת חולת הנפש לכאורה, לירון.

האמת? גם אם אביבית לא מבינה את זה כרגע: לירון "מיס אנטיגונה" היא גלגל ההצלה שלה - הרי היא כבר שקלה ברצינות לעבור עם ערן לנגב על מנת להפריח אתו את השממה ואולי אפילו להתבזות עמו ברכישת סט סירים עם קופונים שאסף מראש בקניון באר שבע. אולי כדאי שמישהו יסביר לה מה המדבר, השמש, והעוני עושים לעור הפנים...

מי יושיענו מצרה? אשת סיסרא

רק צדיק אחד בסדום בא לנסות להושיע את הגיבורה של הטלנובלה מעוד אסון: תמיר כפרה עליו, שרוב הזמן מפוחד מהצל של עצמו, אוזר אומץ ובא להכניס באביבית קצת בוחן מציאות ובעדינות אופיינית מנסה ללמד אותה דבר או שניים על איך מצטיירות בחורות שמאבדות את האישיות לנוכח כל זכר חדש בסביבה.

כשהיא חותמת את השיחה ב: "מה אני אעשה? אני פשוט אוהבת תשומת לב", נדמה לרגע קט שהבחורה מבינה שמדובר במפגן עלוב של זונת צוּמי, אבל דקותיים אחר כך היא כבר עוגבת על הצבי ומפתה אותו בכוס חלב כמו אשת סיסרא. איפה יוכי ברנדס שתסביר לאביבית שיעל המקראית לא הייתה אשתו של סיסרא והחלב שימש סם הרדמה לקראת חיסולו בפגיון? במקרה שלה הייתי חורגת מעקרונותיי וממליצה לה להיכנס עם התנ"ך לשירותים.

בקרוב: האם איסמעיל הנייה מפעיל חוליית מסמסים לסער, השמאלני שמאוהב בעצמו ובמונולוגיו? האם פינויה של אביבית מהמטבח הציל את לירון ממתקפת בקטריות? ולמה ההפקה מעלימה לחלוטין מהמסך את יופייה ועומקה של שרי פנונה, האקרובטית מלאת התבונה והטוּב שהרימה את עצמה מאשפתות ומאם אלכוהוליסטית?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך