לשבור את המסך

עינה לקח רואיינה לכתבה בערוץ 1 על חייה העצמאיים במדבר, ומצאה את עצמה מוצגת כאשתו הקטנה של עמיתה: “אני כועסת על ההכנסה שלי לתבנית של המוח השמרני והמיושן והשוביניסטי של ההגמוניה”

05/10/2012
 תגובות 
תרבות קבלו עדכונים מתרבות
  • בדואר
  • RSS
» עיינה לקח

אתמול במהדורת מבט הופיעה כתבה על החיים בנדודים’ שאני ויונתן צולמנו אליה. בצילומים – שנינו דיברנו על הסיבות שבחרנו לחיות ככה, הבהרנו שאנחנו לא זוג, שנינו סיפרנו על העסקים שאנחנו מנהלים ועל כמה העבודה (של שנינו) קשורה באורח החיים שלנו. יונתן עם המחקרים מהמשרד הנייד והשקט בהרים שעוזר לו להתרכז, ואני עם הבישולים בכל הארץ.

אני דיברתי קצת יותר מיונתן, קצת יותר בביטחון ואולי קצת יותר באופן שנוגע למי שלא מכיר את החיים האלה.

בכתבה – שוט שלי מבשלת במטבח של יונתן, המראיין אומר “ממש כמו בבית” ואני אומרת “אני בבית”. שוט אחד שלי יושבת על המיטה שלי, אבל לא ברור מהעריכה שזו לא המיטה של יונתן. שוט שאני ויונתן ביחד, בעיקר יונתן מדבר ואני מוסיפה איזו בדיחה.

הלו ערוץ 1!!! יש לכם אייטם עם אישה עצמאית שגרה בקראוון, ואתם בוחרים להציג אותה בתור אישה קטנה או נספח???

אני אפילו לא יודעת אם העורך/ת עש(ת)ה את זה במודע, אבל אני ממש התעצבנתי מההקטנה הזו וזה ברור לגמרי שזה בגלל שאני אישה. כל שאר המצולמים היו גברים, יונתן, עוד בחור שבדיוק בונה את הקרוואן הנגרר שלו, אחד שבנה בית באוטובוס לצרכי נופש עם המשפחה. זו לא הייתה כתבה על חיים בנדודים, זו הייתה כתבה על גברים עובדים.

והאישה – במטבח ובמיטה.

הפמיניזם שלי הוא אורח חיים

אתם חברי מכירים אותי ויודעים שאני לא אישה לוחמנית או זועמת בד”כ, שהפמיניזם מתבטא אצלי בעיקר באורח החיים שבחרתי, ובאמונה שלי שאנשים מכל המינים (כן אני גם פרו-קווירית) יכולים לעשות כל דבר שהם רוצים. אני לא צועקת הטרדה!-אפליה!-הדרה! על כל זוטא. אבל זה לא אומר שאני עיוורת למצב ולעובדה שדברים רבים נמנעים מאיתנו, ושדברים רבים שלגברים הם מובנים מאליהם מצריכים מאיתנו מאבק ומאמץ, או לכל הפחות התמודדות עם אנשים סקסיסטיים ולא נחמדים שיעשו הרבה (במודע ולא במודע) בשביל להקשות עלינו לצאת מהתבנית שלדעתם אנחנו צריכות להתאים אליה.

אני כועסת על העריכה הזו, אני כועסת על הצמצום הזה, אני כועסת על ההכנסה שלי לתבנית של המוח השמרני והמיושן והשוביניסטי של ההגמוניה.

אם יש פה נשות ואנשי תקשורת – בבקשה בבקשה, תנו מקום למודלים מגוונים של נשיות וגבריות וקוויריות, גם לא בתור נושא האייטם.

אני רוצה להגיד בשיא הרצינות שאני מודעת לפרווילגיות שלי כאישה בעולם המערבי, שאת רובן קיבלתי בזכות נשים לוחמניות ועקשניות, ואני מוקירה את פועלן בעבר ובהווה.

עם זאת יש רבדים של שוביניזם שאי אפשר לשנות באמצעות חקיקה ומחאה ציבורית, ויש לשחוק אותם כמו מים באבן. להתעקש לעשות בעצמנו מה שאנחנו רוצות ולקחת לעצמנו מה שאנחנו רוצות, ולעודד את חברותינו לעשות כן ולעורר השראה ומחשבה בנשים אקראיות שאנחנו זוכות להפגש איתן לרגע.

עיינה לקח כותבת את הבלוג “אפון הפלא”
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

אזעקת טרנד: חצאית עם סוודר

אחד המראות הבולטים בתצוגות חורף 2015, הורכב משילוב מנצח של חצאית וסוודר. קבלו השראה מהמסלולים המובילים בעולם ודוגמאות לפריטים שתוכלו לקנות בארץ

גלי דודזון סגל

הכל על תזונה בגיל המעבר

תזונה נכונה היא חשובה בכל שלב בחיים, אך במיוחד עם הפסקת הווסת והנטייה המוגברת יותר להשמנה. קבלו דגשים וכלים פרקטיים במיוחד לנשים בגיל המעבר

ד''ר ציפי דולב

פלאס סייז: איך להתלבש עם מבנה גוף מלבני?

חשבת שלניקול קידמן ואנג’לינה ג’ולי יש גוף מושלם? מסתבר שגם הן נעזרות בחוקי סטיילינג בהיותן בעלות מבנה גוף מלבני. אם גם את מחפשת את המותניים, היכנסי לקבל טיפים שיעזרו לך להתלבש בצורה מחמיאה

מדור שיווקי

כתבות נוספות שיעניינו אותך

בחזרה למעלה