לרקוד כל הדרך להצלחה העסקית

במפגשים עסקיים חשוב להתנהג על פי הקודים הנכונים בכדי להצליח במפגש ו"לרקוד אל העסקה". רחל מנדלוביץ', שפיתחה שיטת אימון שמשלבת ריקוד ועסקים, מאמינה שגם המנכ"ל הבכיר ביותר צריך להצטיין בריקוד זוגי

02/07/2015
רחל מנדלוביץ' קבלו עדכונים מרחל
  • RSS

רחל מנדלוביץ, מייסדת שיטת Dancing manners. צילום: יח''צ

מגיל 5 אני רוקדת.
לא מכירה את חיי ללא הריקוד. התחנות בחיי, כבת של דיפלומטים, שנדדה בין מדינות זרות בעולם, היותי רקדנית מקצועית של ריקודים הסלוניים והניסיון שלי בניהול עסקים ובמשאבי אנוש, הובילו אותי לאן שאני היום - יועצת עסקית המתמחה בנימוסים, ריקודים סלוניים וסגנון חיים.

Behave, המותג אותו ייסדתי, מתבסס על הרעיון לפיו כשיש לנו את ה-be, האני הייחודי שלי, עם ה-have, הכלים להתנהלות נכונה (נימוסים) בכל מפגש בחיינו (עסקי, חברתי, אישי) נדע איך להתנהג ואיך לייצר תדמית טובה ולהצליח.

Dancing Manners היא שיטה שפיתחתי שנולדה מהידע שלי בעולם הריקוד המקצועי,  מהנימוסים אותם רכשתי כבת למשפחה של דיפלומטים ומהכשרה בינלאומית שעברתי באקדמיה הבינלאומית לנימוסים בלונדון.

השיטה ממזגת את עולם העסקים עם עולם הנימוסים והריקודים ומעניקה ידע בבנייה, טיפוח ושמירה על יחסים בינאישיים ועסקיים, כדי לייצר תדמית אישית חיובית, שהיא המפתח להצלחה בעולם הגלובלי בו אנו חיים. שהרי, בסופו של יום, כולנו רוצים להיות סביב אנשים שנעים לנו איתם ושדוברים את אותה שפה התנהגותית כשלנו.

בהרצאותיי אני מתמקדת בשלושה מישורים, שאותם מתרגלים בזמן אמת: גוף, מודעות עצמית וחוכמת התנועה. אני מאמינה שרכישת ידע, טכניקות וארגז כלים בתחום הנימוסים והנוהגים הבינלאומיים, יובילו ליצירת רושם מוצלח ומיתוג אישי מדוייק שיובילו להצלחה אישית ועסקית.

אני מאמינה שגם המנכ"ל/ית של החברה הכי מובילה בעולם, צריך לתרגל הובלה ומובלות בריקוד ולחוות את עולם הריקוד הזוגי. באמצעות הריקוד בכלל והריקוד הזוגי בפרט, שטומן בחובו את מרכיבי ההובלה וההקשבה, אפשר לדעת הרבה על אופיים של הרוקדים = אנשי העסקים.

הגוף לא משקר ובמצבים של אי נוחות באים לידי ביטוי התנהגויות אגרסיביות, חוסר ביטחון, כוחניות וחוסר הקשבה. פעמים רבות אני רואה איך מנכלי"ם, רואי חשבון, עורכי דין או מומחים מתחומים שונים מתנהלים בחיים האישיים והעסקיים שלהם, ואני יודעת כיצד הם יובילו אותי בריקוד.

דווקא מתוך אי הנוחות שבחשיפה ובתנועה, אפשר להתעצם פיזית, לפתח מודעות אישית, לתרגל הקשבה והובלה ויחד עם הבנה של קודי ההתנהגות העסקיים, קורה דבר מדהים - תהליך של שדרוג אישי, הבא לידי ביטוי בכל הדברים שאנו חווים ביום יום. מכאן הצעידה לכיוון ההצלחה היא פשוטה.

אם היינו יכולים לבחור, היינו מעדיפים לעבוד עם בוס שאינו כוחני, ואולי אף מסרבים בנימוס להזמנה לריקוד עם רקדן כוחני. ברור שכולנו רוצים לנהל מערכות יחסים נעימות ובטח בעסקים, שם התחרות היא אדירה, לכן, מה שחשוב זו ההתנהלות של אנשים מול אחרים.

ריקוד זוגי יוצר מפגש המחייב קודים בסיסיים של התנהגות. הבנה של מרחב אישי, מגע נעים, הקשבה, דאגה לשותף, כדי שהריקוד יצליח ושיהיה רצון לרקוד שוב עם אותם שותפים. במפגשים עסקיים חשוב להתנהג על פי הקודים הנכונים בכדי להצליח במפגש ו"לרקוד אל העסקה" עם השותף העסקי שלנו, בדיוק כמו על רחבת הריקודים.

יש אנשים שלא הצליחו לרקוד או ללמוד את הצעד וחוסר ההצלחה שלהם יצר אצלם תסכול והתפרצות של כעס. במקרים כאלה אני מוצאת את הדרך לעזור למי שנמצא בתהליך להתמודד עם חוסר ההצלחה ולמצוא את הפתרון. מדובר בתהליך הדורש, לפני הכל, מודעות עצמית, ולא - התסכול, חוסר ההקשבה וחוסר המודעות יצופו גם במפגשים על רחבת החיים.

בארוע חברתי יש אנשים שרוקדים מלאי ביטחון ובחופשיות, מחייכים, יוצרים קשר עין ונהנים מהמצב וכשהם לוקחים הפסקה, הם עדיין קורנים ומשדרים הצלחה מטורפת. הם לא עומדים לבד, הם מדברים עם אנשים מיוזמתם או שלא.

אם נדמה את הסיטואציה לזירה העסקית, כמו כנס אנשי עסקים שצריכים להיות במיטבם, לתקשר בנועם וגם להעביר מסרים, סביר להניח כי אותם רקדנים יבלטו גם בסיטואציה הזו  כי הם כבר יודעים איך לעשות נטוורקינג, איך לשדר נועם וביטחון ואיך להזמין את איש העסקים לרקוד עימם.

 .

* הכותבת היא יועצת עסקית ואישית בעלת המותג Behave מייסדת שיטת Dancing Manners
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה