מה מי הברז עושים לתינוק?

הידעתם? לחץ הדם של התינוק מושפע מהמלחים שבמים בקלות. גופם של ילדים ותינוקות צורך יותר מים ממבוגרים וחשוב שהמים שהם צורכים יהיו נקיים ככל שניתן

08/01/2012
כתבה פרסומית קבלו עדכונים מכתבה פרסומית
  • RSS
» מי הברז בישראל מכילים כמות גדולה של מלחים

את חוזרת מבית היולדות עם תינוק רך, הבית מאורגן היטב, הבקבוקים והמוצצים רתוחים, ניחוח של כביסה ריחנית אופף את החדר המיועד ליורש העצר. מבחינה חיצונית הכל ערוך ומוכן. נעבור אם כך לעניינים פנימיים: אוכל ומים.

צריכת המים חשובה במיוחד אצל תינוקות. המים מהווים כ- 75 אחוז מגופו של התינוק, לעומת 60 אחוז אצל מבוגר. לכן יש חשיבות גדולה לאיכות המים שמקבל התינוק.

מי הברז בישראל מכילים כמות גדולה של מינרלים ומלחים. גם הרתחת המים והשימוש במסננים ביתיים אינם מקטינים את כמות המלחים המצויים במים. הדבר חשוב כי מחקר שבוצע בבית החולים מאיר בכפר סבא, הראה שתכולת המלח במי השתייה משפיעה על לחץ הדם כבר אצל יילודים.

ולא רק זה - אם חושבים קדימה, על השנים בהן התינוק יהפוך לילד, נער ומבוגר -  מחקרים הראו כי לצריכת מזון עשיר במלח בגיל הינקות יש השפעות ארוכות טווח על לחץ הדם בגיל הבגרות.

חשוב גם לזכור שתינוקות רגישים פי 50 למעוררי מחלה המצויים במי השתייה. הכליות של התינוק עדיין לא בשלות מספיק וחשוב לא להעמיס עליהן כמות גדולה של מלחים. בנוסף, תינוקות רגישים לחנקות - חומר בעייתי הנמצא במי הברז. אחד השימושים של חנקה הוא כחומר חיטוי בשירותים כימיים. צריכה גבוהה של חנקות ממי השתייה, עלולה לגרום למקרים של שיבושים באספקת החמצן אצל תינוקות.

לכן המים המומלצים לתינוקות הם מים נקיים מזיהומים בקטריאליים וכימיים. מים המכילים כמות קטנה מאוד של מלחים וחנקות, שהרכב המינרלים והמלחים שבהם מאוזן ולא מעמיס על הכליות.

המים בישראל

מהמחקר בבעת החולים מאיר התברר כי במי השתייה בארץ יש כמות לא מבוטלת של מלחים והכנת תחליפי חלב אם עם מים עשירים במלחים, מביאה לשינוי בלחץ הדם של התינוק.

המשמעות: תחליף חלב מהול במים מינרליים דוגמת מי עדן, הוא בעל ההרכב התזונתי הקרוב ביותר לחלב האם הטבעי.

גם אצל ילדים גדולים יותר קיימת משמעות גדולה לטיב המים. כשם שהתזונה הנכונה חשובה מאוד להתפתחות תקינה, כך חיונית כמות ואיכות המים שהילד שותה. הפעילות גופנית בקרב ילדים היא בדרך כלל גבוהה יותר מאשר אצל מבוגרים ולכן הם זקוקים לכמות מים גדולה יותר.

בנוסף, הם מייצרים יותר חום מאשר מבוגרים ומסתגלים לאט יותר לחום. כל אלה חושפים את הילדים לסכנת התייבשות גדולה יותר מאשר מבוגרים. גם בחודשים קרים.
..

צילום: יח"צ

רוצים לתת להם מים שנספגים היטב? תנו להם מים דלים במלחים, אלה נספגים מהר יותר ממערכת העיכול לדם ושומרים כך על נפח הדם ועל תפקודי גוף תקינים.

מים מינרליים טבעיים הם הנוזל היחיד שעומד בקריטריונים שהגוף זקוק להם. הם הם דלים במלחים, טבעיים ונקיים מזיהומים. ההרכב המינרלי שלהם קבוע ויציב והם אינם עוברים כל טיפול. לא נוסף או נגרע מהם דבר והם נארזים בבקבוקים ישירות, ללא מגע יד אדם. כמות שהם בטבע.

הרגלי אכילה נכונים נקבעים בתקופת הילדות, לכן מומלץ להרגיל את הילדים לשתות מים טעימים, נקיים מחיידקים ומזיהומים כימיים. "יהיו מזונותייך תרופותייך" אמר הרמב"ם. אל תקלו ראש בשום דבר שאתם מכניסים לגוף.
..
לאתר מי עדן

///
צילום אילוסטרציה: Thinkstock
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה