למצוא את חדר הילדים המושלם

מיטה מסוגננת ורומנטית לבת, גווני כחול ומוטיבים של כדורגל ומכוניות לבן. חדרי ילדים הפכו בשנים האחרונות אתגר עיצובי, ולא פחות מכך – אתגר כלכלי. איך מתמודדים עם ההוצאה?

27/01/2013
סיגל פאר קבלו עדכונים מסיגל פאר
  • RSS

לא להאמין. רק אתמול ילדתי אותה והנה היא כבר בת שש עם דרישות משל עצמה. אחת מהן, לא זולה במיוחד, היא חדר חדש כולל הכל – מיטה, ארון ושולחן, או לפחות את חלקם. "אבל לא סתם חדר", היא מציבה דרישת פתיחה, "אני רוצה חדר לפחות כמו של ליאור".

ליאור הוא הגדול, בן השמונה. רק שכשהוא שמע שאנחנו מחפשים לקטנה ריהוט לחדר החדש שלה, הוא החליט שגם לו מגיע. "גם אני רוצה! החדר שלי ישן ושל קטנים. אני רוצה חדר של ילד גדול".

כך הבנו שהחודש מוכרז כחודש חיפוש ריהוט לילדים, ושצריך להפנות לפרויקט החדש את מירב המשאבים הניהוליים והכספיים. אם אנחנו, כשהיינו בגילם, הסתפקנו במיטת קומותיים פשוטה, הרי שהילדים של היום צריכים הרבה יותר מזה. לנו נותר רק לקוות שבסופו של הפרויקט, אנחנו לא נישן על מזרנים...

מיטה מסוגננת? גם אני רוצה!

יצאנו לדרך, מלאי מוטיבציה ומצב רוח טוב. ברקע, הדיסק המשפחתי וצהלות שמחה של הילדים שמתרגשים לקראת בחירת החדר החדש. ומנגד, צעקות של האב הגאה, שמבין שלפרויקט המשפחתי יש משמעותיות כבדות בכל הקשור לתקציב השנתי הקרוב.

הכנסנו את כל המשפחה (מינוס הכלבה) לאוטו והתחלנו במסע, שהתגלה בתוך שעות ספורות כארוך ומייגע. התחנה הראשונה: חנות ליד הבית. התחלנו עם הקטנה. המוכרת סיפרה לנו שסגנון רומנטי הוא המוביל עכשיו. היא הראתה לקטנה מיטת מסוגננת (מה?) בסגנון פרובנס (זה לא בצרפת?) וכל מיני דברים מעץ חרוט (אין לי מושג מה זה. בשלב מסוים התבלבלתי ולא הצלחתי לעקוב אחרי ההסברים).

היתרון: הסגנון בוגר (גם אני רוצה כזה!) והתקווה היא שהקטנה תסתפק בחדר כזה לפחות עד גיל 18. החיסרון: בשביל חדר כזה נצטרך להיפרד מינוס פלוס מעשרת אלפים שקלים ונראה לי שמנהל הבנק שלי לא יהיה מרוצה מהחדר החדש.

הבטחות שצריך לפזר

אז המשכנו הלאה. הנסיעה לחנות הבאה כבר לא הייתה שקטה במיוחד. מצד אחד, בעלי שהתחיל לאבד את הסבלנות ולהגיד שאנחנו חייבים להציב לילדים גבולות, ומצד שני הבכי של הקטנה, שנדלקה על המיטה בסגנון פרובנס והבינה שהחלום מתרחק.

במחסן ישן בדרום תל אביב גילינו נגרייה מגניבה, אך יקרה (נגריות לא אמורות להיות זולות ועממיות?)  ומגוון רחב של רהיטים אלגנטיים המיוצרים בעבודת יד. בין הבדים שמצאנו שם: בדי כותנה ומשי. מיותר להגיד שלא תמצאו כאלה בחדר שלי.

הילדים נדהמו מהשפע, אפילו בעלי נשאר פעור פה. אני הייתי היחידה שהתפכחה מיד והבינה שגם פה לא נמצא ישועה. אחרי הכל, עדין אין לנו עשרות אלפי שקלים לבזבז על רהיטים כרגע. כדי לשלוף מהחנות את שני הילדים, ואת הבעל, להלן – ילד שלישי, הייתי צריכה לפזר שלל הבטחות: נסיעה לאילת, כלב נוסף וגלידה. לא קשה לנחש למי הבטחתי מה. טוב, אתן רמז: הכלב השני הוא בקשה מפורשת של בעלי.

איך משיגים מימון לשני חדרים?

בחנות הבאה, הקטנה הייתה כל כך עייפה שניצלנו את ההזדמנות כדי להתמקד בנסיך. לבנים, כמצופה, מצאנו את מיטב הסטריאוטיפים: ירוק, כחול, כדורגל. מכוניות וסירות הם מוטיבים מובילים בחדרי הבנים. גם המחירים קצת יותר נמוכים, אבל מה לעשות שהנסיך לא יתפשר על פחות מהנסיכה...

חזרנו הביתה, מותשים, בלי רהיטים חדשים, אבל עם המון משימות. המובילה בהן לבדוק מאיפה אנחנו משיגים מימון לשני חדרים חדשים (ולנסיעה לאילת... ולכלב החדש – זוכרים? אה, כן, את הגלידה אני מאמינה שנצליח לממן), אבל בעיקר, חזרנו הביתה כשאני תוהה, איך לעזאזל אנחנו מזמינים גם לנו את החדר ההוא, בסגנון פרובנס, או לפחות סופשבוע מרגיע במחוז הצרפתי הקסום.

כנראה שלא תהיה ברירה ומחר על הבוקר אני מתקשרת לברר על הלוואה. אני כבר רואה בעיני רוחי איך אני מכסה את הקטנה המכורבלת במיטתה המעוצבת  ואוספת את גרביי הספורט המלוכלכים מתחת למיטת הכדורגל של הבן. לא מפסיקה לזמזם את "לפעמים חלומות מתגשים".

-----------------------------------------------------------------------

חושבים לקנות חדר ילדים חדש? חברת Cal עושה לכם את זה קל עם הלוואה ללקוחות כל הבנקים שתאפשר לך להתחדש בחדר חדש לפרטים נוספים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה