למיק ג'אגר יש יהלום בקצה

בהתחלה חשבו שיש לו תרד על השיניים, אחר כך טעו לחשוב שזו טיפה של דם. מכירים את אופנת היהלומים בשיניים? האבן המתגלגלת המציא אותה. מיק ברקיע של יהלומים

17/10/2012
נעמי אלון קבלו עדכונים מנעמי
  • RSS
» מה מנצנץ שם? (צילום מסך יוטיוב)

הכל התחיל בשנת 1975, כשמיק ג'אגר, הסולן הסקסי והלוהט – אז והיום – של האבנים המתגלגלות החליט לקשט את אחת משיניו הקדמיות באבן אזמרגד ירקרקה. עד מהרה נוכח הטווס הגנדרני – בצער - שאנשים טעו לחשוב שמדובר בפיסת תרד על אחת משיניו... ג'אגר החליט לוותר על האזמרגד ולהחליף אותה באבן אודם יקרה. אך התעייף במהרה מהדיון שנוצר של אנשים שתהו האם זו טיפת דם על השן שלו.

לבסוף החליט ג'אגר ללכת על יהלום בוהק. וכך זה נשאר.

קודחים יהלומים בשיניים

בשנים האחרונות אימצו הראפרים חובבי הבלינג בלינג, הזהב והיהלומים, את אופנת התכשיטים בפה, אבל הם בהחלט לא המציאו אותה.

לקניה ווסט, אולי הראפר המצליח מכולם, נקדחו שתלי יהלומים בתהליך דנטלי מסובך,לתוך שיניו התחתונות, והניקו לו חיוך ענקי של יהלומים.  מארי ג'יי בלייג' הלכה בעקבותיו ושיבצה יהלום באחת משיניה הקדמיות. הזמרת פינק פשוט הדביקה על שיניה הקדמיות כמה יהלומים קטנים וחמודים.

הראפר נלי מסתובב זה שנים עם מגן שינים מעוטר ביהלומים המסווה את שיניו הבעייתיות,  והשחיין האולימפי ראיין לוכטה התהדר במגן שינים משובץ יהלומים בעיטור דגל ארצות הברית לטקס קבלת המדליה. מה שמשך תשומת לב כה רבה עד שהתבקש להוציא אותו לפני שהוא עולה לדוכן לקבל את המדליה.

כמוהו אימצו את התכשיט הדנטלי גם ליידי גאגא וכוכבנית הטראש קים קרדישיאן. לשינים המתוכשטות אנחנו מכירים עוד גרסא. לעומתם, אמצה מדונה גרסה משלה:  שיניים מצופות  זהב. באלבום הצילומים השערורייתי  שלה "סקס" נראת מדונה, המלכה האם, כששן זהב קדמית בוהקת בקדמת פיה, בחליפה גברית.

גם גולדי, אמן האלקטרו פופ הבריטי הצדיק את שמו כשהחליף את אחת משיניו הקדמיות לשן זהב.

שפתיים בשרניות וחושניות

אבל כאמור, ג'אגר היה הראשון.

מיק ג'אגר בצילום המקורי של טרי אוניל (מתוך מאגר GettyImages)

כמי ששפתיו הבשרניות ופיו רחב הממדים והחושני הפכו לסמלה המסחרי של להקתו, כמו גם לאייקון תרבות, תיעד ג'אגר את היהלום המלכותי ששתל בפיו. צילום אחד שייך לטרי או'ניל הצלם הבריטי המהולל שתיעד בשנות הששים והשבעים את האופנות, הסגנונות, הסלבז, והרוקרים של התקופה. בצילום נראה ג'אגר פוער פה מחייך למצלמה, כשהיהלום מנצנץ בקדמת פיו.

"היהלום עדיין שם", ג'אגר בוידוי נרגש

גם אנני לייבוביץ' הצלמת המהוללת, שתיעדה והתלוותה לטור ההופעות של הרולינג סטונס ב-75 צילמה צילום אחד ידוע של שפתיו הבשרניות של ג'אגר שמהן מנצנץ היהלום. לפני כמה שנים נשאל ג'אגר מה עלה בגורל היהלום שבפיו, והראה למצלמה בחיוך רחב שהיהלום עדיין שם. מנצנץ לו.

מסתבר אגב, שסימני היכר דנטאליים עוברים בירושה במשפחת ג'אגר. ג'ורג'יה מאיי ג'אגר, בתו הצעירה בת ה-18 של מיק, ירשה מאביה את שפתיו הבשרניות משולבות בלוק של לוליטה נוסח בריג'יט ברדו. כשהפכה לדוגמנית-על כמו אמה ג'רי הול, היא נכנסה גם לטרנד הדוגמניות עם השיניים המוזרות. כמו דוגמניות-על אחרות, למשל לארה סטון ולינדזי ויקסון ניצלה הג'אגרית הצעירה את הרווח בשינייה ואת מראה הפה הלא מושלם אבל ילדותי ומתריס שלה – כדי להפוך לסמל סקס. לא פחות.

ג’ורג’יה מאיי ג’אגר, בתו הצעירה של מיק (צילום: GettyImages)

השן הבולטת של פרדי מרקורי

והנה עוד כמה עובדות דנטולוגיות על רוקרים: מתברר שלא רק בני התמותה מתעסקים בבעיות דנטליות, אלא גם הרוקרים. וכשמדובר בילדים הרעים של עולם הרוק, הראפ וההיפ הופ, מן הסתם לא מדובר בעוד שאיפה לחיוך צחור שיניים ומושלם הוליוודי דוגמת ג'וליה רוברטס או טום קרוז.

הידעתם שלפרדי מרקורי הייתה שן אחת נוספת בקדמת הפה, מה שגרם ללסת שלו לבלוט החוצה ומן הסתם היה לה חלק לא מבוטל בגוון הקול האופראי האלוהי של הסולן המנוח של "קווין"? שיין מקגווין סולן "הפוגס" האירי הפך את שיניו המקולקלות לסמל מסחרי, כמו גם ג'וני ליידון מהסקס פיסטולס ששיניו המקולקלות נתנו לו את הכינוי "ג'וני רוטן". וג'ימי הנדריקס, אגדה חיה ניגן בעזרת שיניו בגיטרה המפורסמת שלו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה