למה לא מומלץ להסיר את שיער הערווה

למרות שנשים רבות נוהרות כבר שנים אחרי הטרנד הברזילאי ומעדיפות מראה חלק שם למטה, הנה הסיבות למה בכל זאת לא כדאי להסיר את שיער הערווה. ספרו את זה לקארי בראדשו

13/06/2016
ד"ר להבית אקרמן קבלו עדכונים מד"ר להבית
  • בדואר
  • RSS

הסרת שיער הערווה הפכה כבר לפני שנים לטרנד חם ולוהט, ואנחנו ששות להסיר שיער מכל חלקה אפשרית בגופינו. כולם כבר מכירים את היתרונות העצומים של הסרת שיער, אבל לפני שהולכים ונפטרים מהשיער חשוב לדעת כמה עובדות שאולי בכל זאת ישכנעו אותנו לא להיפטר דווקא משיער באיזור האינטימי שלנו. אז גם אם קארי בראדשו הסירה את כל שיער הערווה בשעווה ב"סקס והעיר הגדולה", הנה כמה סיבות שיגרמו לך לשוב מחדש אם ללכת על מראה הנטורל שם.

הסרת שיער ערווה בגילוח

להסיר בעזרת סכין גילוח את שיער הערווה אינו דבר מומלץ. מעבר לעובדה שהשיפור המתקבל הינו לזמן קצר מאד והשיערה תתחיל לצמוח מיד, גילוח באיזור כזה יכול לגרום לגרד ובסבירות מאד גבוהה לדלקת בזקיק השיערה. בנוסף לכך, גילוח תכוף יגרום לשיער לצמוח בצורה אלכסונית מה שישווה לו טקסטורה קשה ועבה ואולי פחות אסתטית לעין.

הסרת שיער ערווה באמצעות שעווה

שיטה זו די בטוחה ויעילה להסרת שיער אולם גם בדרך זו קיימת סיכון לגרד ולפציעה של העור - אם כי בסבירות נמוכה בהרבה מאשר בהסרת שיער על ידי גילוח. אבל חשוב לדעת שכאשר אתן מוציאות את השיערות מזקיק השיערה, אתן חושפות את האיזור לפלישת חיידקים - מה עלול לגרום לדלקת בזקיק השיערה (FOLLICULITIS). מצב זה יתבטא בפצעים אדומים וכואבים באזור והטיפול בדלקת יהיה במשחות ובכדורי אנטיביוטיקה - בהתאם למצב ולחומרה.

שרה ג'סיקה פארקר

הסרת שיער הערווה באופן קבוע

הסרת שיער תכופה למטה עלולה לגרום לצמיחה הפוכה של השיערה (כלומר, במקום שהשיערה תצמח החוצה לכיוון העור היא תצמח הפוך לתוך העור), מה ששוב יתבטא בפריחה כואבת ומגרדת ובסימנים וצלקות שעלולים להישאר באיזור זמן רב לאחר ההסרה. חשוב עוד לדעת שהסרת שיער, גם בגילוח וגם על ידי שעווה, חושפת את האיזור לחבלות שנגרמות כתוצאה מהסרה שיער לא זהירה.

העור באיזור הזה רגיש ומלא בבלוטות חלב וזיעה ולכן יש צורך במיומנות על מנת לטפל בעור נכון מבלי לפגוע.

הסרת שיער בלייזר אוIPL

אם כבר מסירים שיער מהאזור האינטימי, אז זו ללא כל ספק השיטה המועדפת. להסרת שיער בטכניקה זו יתרונות רבים אולם חשוב לזכור שגם כאן יש סיכוי מסויים לפציעה של העור שתבוא לידי ביטוי בצורת כוויות, שינויי גוון (פיגמנטציה) או דלקת בזקיק השיערה (אם כי בשכיחות נמוכה בהרבה בהשוואה לשיטות האחרות הקיימות).

כמו כן, חשוב לדעת שגם על העור באיזור הזה חלים שינויים של הזדקנות העור. כלומר, האזור למטה נראה עם השנים פחות מוצק ולעיתים הוא מקבל צורה לא אסתטית ורפויה ואז אולי היה עדיף לטשטש אותו מעט בעזרת שיער הערווה הטבעי שלנו.

בקיצור,  אלו דברים שכדאי לתת עליהם את הדעת לפני שעושים פעולה שמסירה את השיער באופן זמני או קבוע.

** הכותבת היא ד"ר להבית אקרמן מומחית לרפואת עור שירותי בריאות כללית, ממומחי אתר zap doctors

צילום: יוטיוב
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה