למה ג'וליה רוברטס צעדה יחפה בקאן?

הכוכבת הגדולה הורידה את נעלי העקב שלה על השטיח האדום בפרמיירה לסרט "מפלצת הכסף" ורבים רואים בכך הצהרה פמיניסטית בעקבות קוד הלבוש הנוקשה של הנהלת "קאן"

15/05/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

אחד הנושאים החמים שעלו לדיון באירועי קאן הנוצצים השנה, הוא תקנון הלבוש הנוקשה של הנהלת הפסטיבל, האוסר על נשים לצעוד על השטיח האדום בנעליים שטוחות. בעבר כתבנו על תקנון זה וקשה להאמין שקיים סעיף כזה ב-2016 שכל כך מקטין את חופש הבחירה של נשים בלבוש. מי שעוררה באזז בכל העולם בעניין קוד הלבוש היא השחקנית ג'וליה רוברטס, שהגיעה שלשום לקאן כדי לככב בפרמיירה של סרטה החדש "מפלצת הכסף", בו היא מככבת לצד ג'ורג' קלוני.

ג'וליה רוברטס בקאן

במהלך הצעידה של רוברטס, 48, על השטיח האדום, היא הסירה את נעלי העקב השחורות שלה והלכה יחפה לגמרי בקוליות ועם חיוך על פניה. המראה של כפות רגליה היחפות עולות במדרגות, בעודה לבושה בשמלת פאר אלגנטית של "ארמני פריווה", הפך לשיחת היום. רבים תהו האם מדובר באקט נונשאלנטי שנבע מכך שנעליה פשוט לחצו עליה או שהכוכבת הפגינה הצהרה פמיניסטית עוצמתית נגד תקנון הלבוש של קאן. אנחנו כמובן נשמח לדעת שהיא יצאה נגד התקנון ההזוי הזה, כי רק דרך כוכבות גדולות שמעוררות באזז, הוא עשוי להשתנות ולהתאים את עצמו לעידן הנוכחי.

ג'וליה רוברטס יחפה

סוגיית ה"דרס קוד" בקאן עורר רעש לפני כשנה במסגרת הקרנת הסרט "קרול". אורחות בשנות החמישים לחייהן הגיעו להקרנה בנעליים שטוחות, כולל אשת הבמאי בכבודו ובעצמו, וסורבו לצעוד על השטיח האדום. התקרית עוררה באזז שלילי ונשים רבות כעסו על הדרישה הקפדנית. בזמנו דוברת הפסטיבל, כריסטין איים, אמרה כי "לא ציינו באופן רשמי מהו גובה העקב בנעליים שנועלים נשים או גברים. לכן כדי שקוד הלבוש עדיין יכובד, המארחים והמארחות בפסטיבל תוזכרו בעניין".

ג'וליה רוברטס בקאן

אמילי בלאנט וקריסטין סטוארט התייחסו לסוגיית ה"דרס קוד" ויצאו נגד הסעיפים הנוקשים אבל זה לא שינה דבר והנהלת הפסטיבל נותרה בשלה. אני ממש מקווה שהתקנון ישתנה ובשנה הבאה כבר ירשו לנשים לבוא איך שבא להן. שיוון מתחיל בסעיפים הקטנים ואם גבר יכול לבוא בנעליים שטוחות, גם לנו מותר.

 צילום: גטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה