למה את שונאת את החזייה שלך?

אולי את לא שונאת חזיות אלא פשוט מסתובבת עם חזיות שהן לא במידה שלך? בואי נקדיש לזה כמה רגעי מחשבה

07/05/2014
לובה שמוקלר קבלו עדכונים מלובה
  • RSS

כל סטייליסט חובב יטיף לנו כי הסוד למציאת הבגדים הנכונים מתחיל קודם כל מלמטה, מההלבשה התחתונה. מתלבשת טובה יודעת שעל חזייה טובה ותחתונים ראויים, לא כדאי לחסוך, אם רוצים שהשמלה והחולצה יישבו כמו שצריך.

להלבשה תחתונה, ולחזיות בפרט, יש כוח בעיצוב הסילואטה כולה. מדובר בפריט מפתח שמשפיע לא רק על צורת הלבוש אלא אפילו על החזות ועל העמידה.

איך בוחרים במידה המתאימה?

מסתבר כי 80% מהנשים מתהלכות על כדור הארץ עם חזייה במידה לא מתאימה. איך זה קורה? פשוט מאוד: חוסר תשומת לב, חוסר סנכרון של מידות בין המותגים השונים ושיטות מדידה לא נכונות.

כאן בטח ימצא רוב של נשים שמעולם לא מדדו את מידת החזייה שלהן במדוייק, אלא קנו על סמך אינסטינקטים או על סמך מה שנראה טוב לעין. אז לא ליידיז, מידת החזייה שלכן, מעבר לכך שהיא מרתקת למין הגברי, היא גם מתמטיקה טהורה לכל דבר, וקיימות כמה שיטות שבאמצעותן ניתן לחשב את המידה הנכונה.

הכינו את המחשבונים

שימו לב שהמידות הבאות מתייחסות לאינצ'ים, אך ניתן בקלות להמיר אותן לס"מ, בכל חזייה תוכלו למצוא סימוני היקף גם לפי מידות אירופאיות וגם לפי מידות אמריקאיות, אנחנו נתייחס כרגע לאמריקאיות מטעמי נוחות.

השתמשו בסרט מדידה וכרכו סביב היקף החזה, מתחת לשדיים, מסביב לכל הגב. בעבר היה מקובל לחשוב כי לאותו מספר שתקבלו יש להוסיף 5, אך לאחרונה יותר ויותר אנשי מקצוע טוענים שזה מספר גדול מדי, ומספיק להוסיף 3-4.

מידות היקף אמריקאיות קופצות כל פעם בשתי יחידות (למשל: 34,36,38), ולכן אם ההיקף שלכן לא יצא עגול, תוכלו לעגל אותו כלפי מעלה, ליחידת המידה המוכרת (לדוגמא, 33.5 ניתן לעגל ל-34 וכן הלאה).

כעת, מדדו את היקף החזה שלכן, באזור הרחב ביותר של השדיים עצמם, מסביב לכל הגב. את המספר שקיבלתן  בסעיף הקודם, תצטרכו להחסיר מהמספר שקיבלתן כעת. סביר להניח שמדובר בפער של אינצ'ים בודדים בלבד. שימו לב שאתן לא מודדות את ההיקף באופן צמוד מדי, אלא בצורה משוחררת.

לפער הזה, בין אם הוא עומד על שני אינץ' או על ארבעה אינץ', יש להתייחס לפי הטבלה הבאה:

1 אינץ' = A

2 אינץ' = B

3 אינץ' = C

4 אינץ' =D

נעים להכיר, זוהי מידת הקאפ שלכן. פשוט למדי, לא?

איך תדעו שהחזייה מתאימה?

הצד האחורי של החזייה אמור להיות מונח בצורה ניחוחה על גבי עמוד השדרה. במידה ואתן מרגישות שהצד האחורי בורח כלפי מעלה, סימן שהמידה של החזייה לא מתאימה לכן. כמו כן, חשוב לזכור שמידת החזייה היא אינה מדע מדוייק. מחקרים מגלים שנשים מחליפות מידת חזייה כשש פעמים במהלך חייהן! הסיבות לכך מגוונות- הריון, גלולות למניעת הריון ועוד. אל תתביישו לערוך מדי פעם את המדידה הזו כדי לוודא שמידת החזייה שלכן עדיין אקטואלית.

כשאתן לובשות את החזייה, התכופפו קדימה מהמותניים ומעלה, ומקמו את השדיים שלכן, כולל את הפטמות, במרכז הכובד של החזייה. התרוממו שוב, וכוונו את רצועות החזייה בהתאם. וודאו שסגרתן את החזייה על הוו האמצעי ושהיא לא לוחצת מדי.
..

התאמנו את המידה, מה עם החזייה עצמה?

את החזייה יש להתאים לא רק לפי מידה, על אף שזה כמובן הקריטריון החשוב ביותר, אלא גם לפי סוג החזה והבגד שאתן מתעתעדות ללבוש אותה מתחתיו. חזית משולשים לדוגמא, לא תתאים לנשים בעלות חזה גדול שזקוקות לתמיכה. לעומת זאת, חזייה עם כתפיות רחבות תעניק את ה'בוסט' ההכרחי עבור נשים שמרכז הכובד שלהן הוא באזור החזה. חזיות עם חצי קאפ או לחילופין חזיות בלקוני, יחמיאו לנשים בעלות חזה קטן ויסייעו להן להדגיש את הקימורים.

את החזייה יש להתאים גם לאירוע, הרי לא תלבשו חזיית תחרה סקסית שתבלוט מתחת לחולצת טי-שירט בדרכן לחדר הכושר, אבל גם אם אתן מתאימות לכבוד האירוע חזיית ספורט או חזייה פשוטה יותר, עליה להיות איכותית ובמידה המתאימה.

איך תדעי שהגיע הזמן להחליף חזייה?

  • האם הכתפיות של החזייה משאירות סימן אדום על הכתפיים לאחר ההורדה?
  • האם הכתפיות כל הזמן נופלות אלא אם כן אתן מרימות אותן?
  • האם החזה שלכן נראה חסר צורה אפילו בעזרת החזייה?
  • האם החזייה גורמת לכתפיים שלהן ליטות קדימה?
  • האם החזה שלכן מתעקש להתרומם מעל מרכז החזייה ולברוח?

אם הנהנתן בחיוב אפילו לאחת השאלות הללו, סימן שהגיע הזמן להחליף חזייה ושהמידה לא מתאימה לכן (ואולי לא התאימה מעולם). זכרו כי מעבר לעובדה שמידה לא מתאימה מסבה ללובשת החזייה חוסר נכונות, היא יכולה אפילו לגרום לנזקים בריאותיים כמו כאבי גב וכאבי ראש. לא חבל?

//

צילומי אילוסטרציה: Thinkstock
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה