למה איילת שקד שותקת כשפוגעים בנשים?

איילת שקד היא לא רק שרה וחברת ממשלה, היא גם אישה. יש לה תפקיד ציבורי-מגדרי לייצג נשים כמותה ואחרות, ללחום את מלחמתן לזעוק את זעקתן ולא לקרקר קרקור פוליטי ריק מתוכן ומלא בשנאה וביריבות

16/03/2017
שירה מרגלית קבלו עדכונים משירה
  • בדואר
  • RSS

המועמדות איילת שקד

דבריו של הרב לוינשטיין מקוממים, כולם יודעים זאת, אפילו השר בנט טוען ש״דבריו חמורים״. אבל היחיד שעשה מעשה הוא השר ליברמן, שהתייצב לפני המחנה, דרש מהרב להתפטר ואיים בסנקציות. ליברמן מבין את תפקידו - להגן על חיילנו, נשים כגברים, ולא לתת לאף סוטה לערער זאת.

הרב צריך להתפטר או להיות מודח ואין צורך בשום סנקציה כספית או באיום סגירה. יש לשלוח אותו הביתה. נקודה. לצערי, רק יד קשה תבהיר לאנשים שכמותו שאל להם לדבר כך. מי שחושב דברים מן הסוג הזה שיישב בביתו ולא יישא בשום תפקיד ציבורי הממומן מכספנו. הגיע הזמן לדבר בכבוד לנשים גם אם אתה דתי וגם אם השקפתך שונה.

אמנם ליברמן עשה מעשה, אבל הכי מאכזבת זו איילת. איילת המאכזבת. השרה שקד, יד ימינו של בנט, הצטרפה לקולות המגנים את ליברמן. חבל ששקד לא מרגישה שמעבר להיותה חברה במפלגת הבית היהודי היא גם אישה המהווה מודל לנשים אחרות.

שקד, שרת המשפטים הצעירה ביותר שהיתה למדינת ישראל מעולם, היא דמות שרבות נושאות אליה עיניים. היא חכמה, רהוטה, נמרצת ואמביציוזית. לא עם כל דעותיה אני מסכימה אבל אני בהחלט מעריכה אותה.

לפני 3 חודשים ראיינתי אותה במסגרת כנס ״נשים בחזית״ של סלונה וחשתי איך הנשים שמילאו את האולם הגדול מתרשמות ממנה כשרבות שם אינן מצביעיה הטבעיות. זה הרגע ששקד היא לא רק שרה וחברת ממשלה, היא גם אישה. יש לה תפקיד ציבורי-מגדרי לייצג נשים כמותה ואחרות, ללחום את מלחמתן לזעוק את זעקתן ולא לקרקר קרקור פוליטי ריק מתוכן ומלא בשנאה וביריבות.

הביקורת של מפלגתה על ליברמן ראויה בכל שיח דמוקרטי, אבל כאן היתה לשקד הזדמנות לשאת את דגל השוויון, לדרוש מהרב להתפטר או להתנצל, ובמקום זאת היא בחרה להשתלח בליברמן ביחד עם בנט. משניהם ציפיתי ליותר אבל ממנה עוד יותר והיא אכזבה.

איילת שקד, שהיתה מש"קית חינוך בגולני, שנשואה לטייס קרב, שיש לה בת שתשלח לצבא בעוד כמה שנים - אל לך לפחד, אל תצטרפי למקהלה, השמיעי את קולנו.

לצערי לא רק היא שותקת - גם סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, אישה צעירה, משכילה ודתייה בחרה להתייחס לאיום של ליברמן ולא לעצם דברי הרב.

שבוע בלבד אחרי יום האישה, שבו קראנו בפעם האלף על הפערים בין גברים לנשים בשכר, במקומות העבודה, בדירקטוריונים ובתפקידים ניהוליים בכירים, אין לרב לוינשטיין ולחבריו שום בעיה להתייצב מאחורי אמירות מכוערות, פוגעניות ושוביניסטיות: "שיגעו לנו את הבנות, את סדרי העדיפויות, בית קריירה ...". שומו שמיים. מי לוקח לכם את הבנות? מי אתם בכלל?

אבל אתן הנשים, אלה המייצגות אותנו בממשלה ובכנסת ובמוקדי הכוח - קומו, צאו לככר העיר ותילחמו בשביל בנותינו. בשבילנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה