למה איילה חסון צריכה את כאב הראש הזה?

למה אנחנו צריכים את איילה חסון כמנהלת חטיבת החדשות של הערוץ הציבורי, זה ברור. אבל למה היא צריכה את זה? אלדד יניב על המינוי מעורר ההשראה

27/08/2014
אלדד יניב קבלו עדכונים מאלדד
  • RSS

למה איילה חסון צריכה את כאב הראש הזה?

מצד אחד זה כמעט בלתי נתפס. ביום אחד הופכת חטיבת החדשות של הטלוויזיה הציבורית, ערוץ 1 ז״ל, מאחוזתם של המקורבים הפוליטיים של השרים יוני בן מנחם, זליג רבינוביץ' ומשה נסטלבאום הבעייתי לסיירת מובחרת בהנהגת איילה חסון, העיתונאית הכי אמיצה בשוק.

מצד שני זה המובן מאליו. מי מתאים יותר מאיילה חסון להקים מחדש בערוץ הציבורי, חטיבת חדשות עצמאית מטייקונים ואילי הון ובעלי עניין, חטיבת חדשות משוחררת מלחצי כנופיית ההון-שלטון-עיתון, חטיבת חדשות שתנעץ שיניים בפוליטיקאים, בטייקונים?

אז איך מהפך כל כך גדול ובלתי נתפס קורה ברגע אחד?

פשוט. מאד פשוט. הכי פשוט. החלטה אמיצה אחת של פוליטיקאי אחד, גלעד ארדן, שעשה לרשות השידור, ברגע אחד, מה שעשה משה כחלון לסלולר. וקרדיט על ההחלטה מגיע גם ליונה ויזנטל, העורך הראשי הטרי של רשות השידור.

כמעט מיותר לחזור על כל עלילותיה וסקופיה ופרסיה של חסון בשנותיה כעיתונאית. ממש מיותר.

ערב-ערב היא הביאה פצצות תקשורתיות, עוד כשהייתה כתבת לענייני משפט. ואחר כך כשהייתה כתבת פוליטית. ומדינית. ומגישת ״יומן״.

למה אנחנו צריכים את חסון כמנהלת חטיבת החדשות של הערוץ הציבורי, זה ברור. אבל למה הייתה צריכה חסון את כאב הראש הזה?

זו שאלה מצויינת למה צריכה חסון את כאב הראש הזה. מה היה לה רע להמשיך ולהגיש פעם בשבוע את ״הכל דיבורים״ ברשת ב׳ ואת ״יומן״ ביום שישי? איש לא חשב שלא תיקלט בערוץ הציבורי החדש לכשיוקם. גם הצעות מפתות במיוחד קיבלה חסון כל השנים. לשבת קבוע באולפן הלאומי, ״אולפן שישי״ של הערוץ השני, ולאחרונה גם מ״וואלה״, שרוצה בהנהגת ינון מגל להפוך את אתר האינטרנט הגדול בישראל, לטלוויזיה.

אז למה חסון צריכה את כאב הראש הזה? כי חסון תמיד חיפשה כאבי ראש. תמיד בחרה לשחות נגד הזרם. נגד כולם. נגד כל העולם. כשהיא מאמינה שזו הדרך הנכונה, גם כשמסביבה אין אף אחד.

חסון, היא כמו דג סלמון במעלה הנהר. ככה כשהייתה הראשונה ששלחה את ראש הממשלה בנימין נתניהו לחקירת משטרה באזהרה, לראשונה בתולדות המדינה. ככה זה כשנלחמה בגבי אשכנזי, הרמטכ״ל הפופולרי במדינה, וגרמה לפתיחה מחדש של חקירת משטרה שנסגרה נגדו, ובקרוב תסתיים בכתב אישום מכוער.

אחרי כמה שנים שהיתה כמעט היחידה בסביבה (עם עוד כמה דגים בודדים כמו העיתונאים דן מרגלית ורונן ברגמן), שהתעקשה להפוך את פרשת גלנט לפרשת אשכנזי, והתמידה שישי אחר שישי לדפוק בראש עם עוד חשיפות ועוד הקלטות, כופפה את יהודה וינשטיין היועץ המשפטי לממשלה לפתוח מחדש את החקירה שנסגרה.

ככל שחסון דפקה עוד ועוד בראש עם הגילויים החמורים בפרשת אשכנזי, ככה לעגו הקולגות. התעלמו. לירלרו. פירשנו כמה ״חסון הזאת כפייתית״.

לכן זה היה כמעט צדק פואטי כשהרשת יצאה מדעתה ביממה האחרונה ופירגנה ופירגנה ופירגנה על מינויה של חסון.

יותר ממה שהרשת פירגנה על המינוי מעורר ההשראה, הרשת ביקשה, בדרכה, סליחה. מחסון. ותודה. על העבודה הקשה בשנים האחרונות. הניקיון המקצועי. והעקשנות.

ובעיקר הקולגות. שצייצו בטוויטר עוד ועוד פרגונים, ובדרכם - ביקשו סליחה גדולה על הזלזול בחסון, כל השנים.

זלזול שהוא תמיד אופייני באנשים כמו חסון, מנהיגים ומנהיגות שנראים שונים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה