לינדה קרטר: ''הטרידו אותי מינית''

וונדר וומן האייקונית חשפה שאמנם היא גילמה את הדמות הנשית החזקה בעולם ב-1975 אבל עובדה זו לא מנעה מגברים להטריד אותה על הסט

15/03/2018
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

הרבה לפני גל גדות, הייתה זו לינדה קרטר שגילמה את דמותה העוצמתית של וונדר וומן ועכשיו, מתברר, שגם האשה החזקה הזאת שמרה בסוד במשך שנים את סיפורי ה-metoo# משלה. קרטר, שכיכבה בתור האמזונה הלוחמנית דיאנה למשך שלוש עונות בסדרת הטלוויזיה ב-1975, התמודדה על הסט עם גברים שהטרידו אותה מינית באופן הכי בוטה שיש. רק בגיל 66 בחרה קרטר לחשוף את מה שעברה בהוליווד באותה תקופה, במסגרת ראיון ל"דיילי ביסט".

בניגוד לנשים רבות בהוליווד, קרטר נמנעה מלתת שמות של אלה שהטרידו אותה אך סיפרה איך חבר צוות בסט של "וונדר וומן" קדח חור בקיר של חדר ההלבשה שלה כדי להציץ עליה בזמן שהתלבשה. "הם תפסו אותו ופיטרו אותו", היא מגלה. "את שלי עשיתי וחששתי. אחר כך, אם גבר ניסה משהו הייתי אומרת 'אתה צוחק עלי'". קרטר גם חשפה כיצד גבר בעל השפעה, שכבר נחשף לדבריה במסגרת קמפיין #metoo הטריד אותה גם וכבר "קיבל את עונשו". גם כאן, היא נמנעה מלציין את שמו. מבחינתה, השם אינו חשוב כמו העלאת מודעות להטרדות.

לינדה קרטר בתפקיד אשת חיל (צילום: Warner Bros. / GettyImages)

"אני לא יכולה להוסיף לזה", אמרה והתכוונה לכל הסיפורים שהופצו סביב אותה אישיות שאת שמו לא מגלה. "אין שום דבר מבחינה חוקית שאני יכולה לעשות בעניין. אני רק עוד פרצוף בקהל. אילו יכולתי והייתי מדברת על זה אבל זה בסוף מדובר עלי ועל החוויה שלי ולא על האנשים שיכולים לדבר על זה. אני לא רוצה שיעסקו בי כי האישיו הוא איך אותו אדם הוא חלאה. אילו יכולתי לעשות משהו הייתי עושה". כידוע, חוק ההתיישנות סביב מספר הטרדות מיניות מנעה מכמה מטרידים לשם את המחיר בבתי המשפט אבל מבחינתה, המשפט הציבורי אינו פחות חשוב.

גל גדות ולינדה קרטר (Photo by Alberto E. Rodriguez/Getty Images

השחקנית האהובה הוסיפה שגל הסיפורים, על גברים שהטרידו נשיןם וניצלו את כוחם ומעמדם, שנחשפים כעת אינם חדשים לה. לדבריה, מדובר ב"תופעה" שהתעצמה מהרגע שהיא נכנסה לתחפושת וונדר וומן שלה. "שאלתי את בעלי אם הוא הופתע מכל תנועת #metoo והוא ענה שכן. תשאל כל אישה והיא תגיד לך שלא. הטרדות מיניות התנהלו במשך שנים. זה לא חדשות בעיני נשים, רק לגברים. ניסינו לומר לכם. ניסינו לומר את הדברים במשך הרבה מאוד זמן אבל לא הקשבתם".

 

 

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה