ליל העימות הגדול: טראמפ והילרי ראש-בראש

העימות הנשיאותי הראשון לא אכזב. קלינטון השקדנית הגיעה לעימות מוכנה וגברה על טראמפ השולף מהמותן. היא כיוונה חצים מדויקים וחייכה כאשר הוא חפר לעצמו בורות

27/09/2016
טל שניידר קבלו עדכונים מטל
  • RSS

העימות הנשיאותי הראשון שנערך הלילה באוניברסיטת הופסטרה, ניו יורק סיפק (כצפוי) את כל הרגעים המוזרים.

באחד הרגעים המשעשעים שיבח טראמפ את עצמו ואת אופיו הנהדר ״הנכס הכי חזק שלי הוא מזגי הנוח״ אמר תוך שהוא מכסח את קלינטון על היותה אישה ש״מאבדת שליטה״.

״פעם אחת ראיתי אותה עומדת מאחורי זגוגית כחולה עם הצוות שלה כשהיא מאבדת שליטה״ הוא אמר ברגע בו כמעט כל הנוכחים צחקקו. הוא הרגוע והיא ההיסטרית. ממש.

הילרי מאבדת שליטה? אה, לא, זה טראמפ (צילום: שאטרסטוק)

מיד כשהסתיים העימות נשאל פאנל מצביעים מתנדנדים ממדינת פלורידה (ברשת CNN) לדעתם והם הפנו לרגע הזה. רובם (18 מתוך 20) חשבו שהיא ניצחה, אלא שהקטע הזה במיוחד – אני נעים הליכות והיא חסרת שליטה – תפס אותם.

עימותים נשיאותיים מדברים אל הרגש של הבוחרים. מי שרגשותיו עם טראמפ, יתחזק בדעותיו. מי שרגשותיו עם קלינטון, יתחזק אף הוא. אך המתלבטים, ששיעורם עומד על כ 25%-35% (עדיין), הם הציבור אותו ניסו המועמדים לכבוש.

בין טראמפ לקלינטון פעורה תהום. באישיות, בתנועות הגוף ואפילו בשיטת ההכנה לעימות. ״אין לה סטמינה״ (אנרגיות) הטיח טראמפ בקלינטון באחד מרגעי הפינג-פונג ״אני הקדשתי את הימים שלי להסתובבות ברחבי ארה״ב ומה היא עושה? היא בבית״ הוא אמר בבטחון.

וקלינטון, בלי להסס השיבה: ״כן, אני הייתי בבית והתכוננתי לעימות הזה. ואני התכוננתי לכך שאהיה הנשיאה

שני הצדדים סיפרו לפני העימות, שהם נוקטים בגישות שונות. הנכס שלה, הוא ההכנה, השקדנות, חרשנית על החומר. הנכס שלו, היא הספונטניות, השליפות מן המותן, מהירות המחשבה אותה הוא מתאמץ לתרגם לאותנטיות.

ובכן, הלילה, האישה השקדנית גברה על השולף מן המותן. היא כיוונה חצים מדויקים יותר, חייכה כאשר הוא חפר לעצמו בורות בנושא התמיכה במלחמה בעיראק ובנושא תיאורית קונספירציית לידת אובמה וכן, גם בנושא היחס שלו ל״סטמינה שלה״. לאנרגיות שיש לה.

מומלץ לצפות בכל 4 הדקות, קשה שלא לראות כיצד הוא ממשיך ומסתבך בלשונו עד לנקודה שבה הוא מסביר כמה ״נחמד״ היה שבחר שלא להביא הלילה דברים מן העבר של משפחתה (אחרי העימות הסביר שהתכוון לדבר על המאהבות של ביל קלינטון).

באחד מן הרגעים לעיל, מזנקת על שאלת המראה הנשיאותי, ומשליכה את החכה קדימה, ליחס שלו לכל הנשים. היא גם מביאה עמה מן הבית, דוגמא אנושית שהיא הכינה מראש. אליסיה מאצ׳דו, מיס יוניברס לשעבר מוונצואלה, צעירה שטראמפ כינה ״מיס פיגי״ באחת מן התחרויות יופי שנערכו במלונות שלו.

טראמפ, אדם שקל לגרור אותו בלשונו, דווקא שמר על חוסן מפני הבוץ-המגדרי בעת העימות, אך הבוקר הוא קם על הצד השני שלו ובראיון לרשת פוקס ניוז, בבוקר (יום ג׳) הוא כבר בלע את כל הפתיון.

״כשהילרי העלתה את שמה של האישה - ידעתי מי זו. זו היתה מיס יוניברס. היא היתה המתחרה הכי גרועה שהיתה לנו אי פעם. הגרועה ביותר אי פעם.״ הוא אמר בראיון לפוקס אנד פריינדס. ״היא יכלה להיות מנצחת. אבל היו להם קשיים רבים עם המיס יוניברס הזו. היא היתה ווינרית אבל היתה איתה בעיה אמיתית כי היא העלתה הרבה במשקל. הילרי מצאה אותה, ודיברה עליה כאילו היא מאמא תרזה״.

העימות הנשיאותי הראשון לא אכזב. יש בו חומרים קדימה לשנים.

היחס לנשים, המשמעות של להיות מוכן למשרה הרמה, יחסי חוץ של ארה״ב (שינוי יחסי ארה״ב עם דרום קוריאה, סין, יפן), תיאוריות קונספירציה כמקפצה פוליטית (שמא יש לומר משתנה פוליטית?), בידוק עובדות והצפת עובדות ברורות מול פני הפוליטיקאי (כן, הוא כן תמך במלחמה בעיראק), ואפילו ה “Sniffles”, משיכות האף של טראמפ, שהציבו לו אתגר לא נעים.

ובאיזה חלק של העימות טראמפ היה וידו על העליונה? כאשר עלה נושא החוק והסדר. קלינטון הגיעה לעימות עם מסרים כלליים, לא ממוקדים, כשברקע ימים של מהומות בשארלוט וטראמפ לעומת זאת, מיקד את הבעיה בחיכוכים קשים בריכוזים העירוניים ואלימות גואה. החלק הזה של העימות, בתחום אכיפת החוק התרחש אי שם באמצע, ולמי שרוצה להשלים חומרים, שווה לצפות בכל העימות
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה