לטשטש ולהאיר - הכל אודות קונסילר

אילו סוגי קונסילרים קיימים, איך תדעי לבחור את זה שמתאים לך ועל מה חשוב להקפיד בשימוש? המאפרת ורד ספיבק מסבירה ומייעצת

17/06/2015
ורד ספיבק קבלו עדכונים מורד
  • RSS

כל מאפר או מתאפרת יודעים היום שיצירת עור פנים מושלם כרוך בכיסוי כהויות מתחת לעיניים, הסתרת כתמים פגמים, צלקות ואדמומיות. הקונסילר הוא אחד המוצרים היעילים והשימושיים שניתן להעזר בהם כדי להגיע לתוצאה מושלמת.

הקונסילר במקורו נועד לכסות כהויות מתחת לעיניים והיום משמש גם להארות והצללות, שיפור מראה הקימטוטים, כיסוי צלקות ואיזון גוון העור. יחד עם זאת, הוא עלול להיות מאתגר, כולן יודעות שצריך לשלב אותו בזמן האיפור, אבל לא תמיד יודעות באיזה סוג כדאי לבחור, איך להתאים את הגוון ואיך משתמשים בו לתוצאה אפקטיבית?

אני אנסה לעשות קצת סדר בבאלגן, על מנת שכל אחת תדע לבחור עבורה את הטוב ביותר.

מהו קונסילר?

הקונסילר מקביל במידה מסוימת למייק אפ, אך המרקם שלו צפוף ודחוס יותר, הוא מעניק כיסוי מצוין ומתאים לאזורים קטנים בפנים. בשימוש נכון הוא יכול לשמש לכיסוי כהויות מתחת לעיניים, הסתרת פצעונים, צלקות מאקנה, פיגמנטציה, קמטוטים בצידי הפה וקימטי הבעה.

אילו סוגי קונסילר קיימים?

הקונסילר מגיע במספר צורות ומרקמים:

קונסילר בקרם

קונסילר בקרם הוא הקונסילר הקלאסי. הוא מגיע במגוון גוונים, בדרך כלל במרקם יחסית שומני ועבה ומתאים לכיסוי משמעותי. אפשר לעבוד איתו עם כרית האצבע או מברשת מתאימה.

מימין לשמאל: איל מקיאג', מחיר: 120 שקל | אסנס, מחיר: 15 שקל | אסתי לאודר, מחיר: 145 שקל.

VERED1661

קונסילר נוזלי

קונסילר נוזלי מגיע באריזת משאבה או שפופרת ובמרקם דק יחסית המאפשר כיסוי מלא (בשכבות) או בינוני.

מימין לשמאל: רבלון, מחיר: 96 שקל | סמאש בוקס, מחיר: 119 שקל | מאק, מחיר: 109 שקל | קלרינס, מחיר: 148 שקל

VERED1662

קונסילר שפתון

קונסילר המגיע באריזת שפתון מאוד נוחה לשימוש. פשוט מורחים באזורים הרצוים ומטשטשים עם האצבע.

מימין לשמאל: בורז'ואה, מחיר: 90 שקל | פופה, מחיר: 125 שקל | ג'ייד, מחיר: 120 שקל.

קונסילר2

קונסילר טוש/עט

קונסילר המאפשר לצייר כמו עם טוש על האזור הרצוי ולטשטש בהתאם לצורך. המרקם לרוב דק ועדין ולכן הוא מתאים יותר להארות וטשטוש קל ונפלא גם לשימוש באזור עצמות הלחיים.

מימין לשמאל: קליניק, מחיר: 160 שקל | אליזבת ארדן, מחיר: 187 שקל | גרלן, מחיר: 229 שקל | בורז'ואה, מחיר: 90 שקל.

VERED1663

קונסילר קורקטור

קונסילר קורקטור הוא מוצר חשוב מאוד ותפקידו לתקן את גוון העור מתחת לעיניים ולטשטש כהויות וכתמי פיגמנטציה. אפשר להשתמש בו מתחת לקונסילר, הוא ינטרל את הכהות והקונסילר בצבע הנכון מעליו יאחד אותו עם גוון העור.

מלמעלה למטה:  בובוי בראון, מחיר: 135 שקל | מאק, מחיר: 146 שקל |פופה, מחיר: 125 שקל. 

VERED1664

איך בוחרים קונסילר?

קודם כל לא כולן חייבות קונסילר, יש בהחלט נשים שמייק אפ מסתיר הכל כך שעל תעמיסו אם אין צורך.

כדי לבחור את הקונסילר שיתאים לך עלייך לאבחן את הבעיה ולדעת מה את רוצה לטשטש:

אם הבעיה היא בורות שחורים מתחת לעינים, מומלץ לך לשלב 2 סוגי קונסילר. התחילי בקורקטור (מתקן גוון) בדרך כלל על בסיס ורדרד או אפרסקי שמנטרל את הכהות מתחת לעיניים ומעליו שכבה דקה של קונסילר בגוון העור או חצי טון בהיר יותר. מומלץ לפנות לאשת מקצוע, מאפרת או יועצת של חברות האיפור בפארמים, על מנת שתתאים לך את הגוון המדוייק שינטרל את הכהויות שלך.

אחת הטעויות הנפוצות שנשים נוטות לעשות היא לקחת קונסילר בהיר מדי ואז נוצר עיגול לבן סביב העינים. הקונסילר הבהיר רק יאפיר את הכהות.

אם את צריכה לטשטש קלות ולהאיר את האזור מתחת לעיניים או באזור קמטי החיוך, הדרך הטובה ביותר היא להשתמש בטושי הארה שהם קלילים ודקים ותפקידם העיקרי הוא הארה.

עוד טיפים לקונסילר

לא חשוב מתי מורחים קונסילר - אפשר לפני המייק אפ ואפשר אחרי, אבל תמיד חשוב להקפיד שיהיה מטושטש יחד עם המייק אפ למראה אחיד.

אפשר להניח קונסילר עם כרית האצבע ולטשטש בטפיחות עדינות על מנת להחליק אותו ולהצמיד לעור, או למרוח עם מברשת קונסילר ואז לטשטש עם כרית האצבע.

אופציה נוספת למריחת קונסילר היא באמצעות ספוגית איפור לחה, להניח מעט חומר ובאמצעות הספוגית, בטפיחות עדינות, להחליק ולקבע לעור.

לא לכולן נכון לשים פודרה אחרי קונסילר אז שימו לב! אם יש לכן קימטוטים או עור מאד יבש הפודרה תייבש עוד יותר והקימטוטים יבלטו יותר. אם העור שומני ויש לקונסילר נטייה להספג מהר תבחרו קונסילר עמיד ותוכלו לפדר מעט מעל על מנת להגביר את העמידות.

לעמוד הפייסבוק של ורד ספיבק

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה