להיראות צעירה לגילך

נפול ומקומט - הצוואר הוא האבר החשוף ביותר בגוף, ויכול לשוות גם לפנים צעירות מראה עייף ומבוגר. מהם הטיפולים שיצעירו אותו?

08/06/2016
חן אייל קבלו עדכונים מחן אייל
  • RSS

מתיחת צוואר צילום שאטרסטוק"את נראית צעירה לגילך", זו היתה בעיני המחמאה הכי גדולה שגבר או אישה יכולים לתת לי. זכיתי לה, שמחתי בה אבל יום אחד הכל התקלקל. עמדתי מול המראה, מתאפרת לפני פגישה חשובה, עושה הכל כפי שאני רגילה לעשות: אייליינר ומסקרה, שפתון ומייק אפ קל ואולם כשהתבוננתי בתוצאה היא לא נראתה לי מוצלחת. לא כמו שאני רגילה. זה הציק לי. כל הדרך לפגישה, במכונית, הצצתי במראה הקטנה שבמגן השמש שלי, עד שבבת אחת הבנתי מה מטריד אותי כל כך.

הצוואר שלי: פתאום נראה לי נפול, מקומט, לא צעיר לגילו, כמוני. בבת אחת הבנתי: הצוואר שלי מתבגר מהר יותר. הוא נראה מדולדל בצידי הלסת ומתחת לסנטר, קו הלסת נעשה לא אחיד ומטושטש, בניגוד בולט לעור הפנים, שנראה צעיר משמעותית.

מה קרה לצוואר שלי? שאלתי את עצמי. רק כשמתחתי אותו בעזרת האצבעות, הרגשתי שמראה הפנים שלי חוזר לעצמו. "אולי תעשי ניתוח למתיחת צוואר?", שאל הגבר שהציץ בדיוק לחדר האמבטיה בזמן שביצעת את הניסוי הקטן שלי. לא ידעתי אם לצחוק או לבכות. מצד אחד, חשבתי, הוא מפרגן לי. רואה החשבון הפרטי שלי בטח כבר עשה את החישוב כמה זה יעלה. מצד שני, מיד מצאתי סיבה להיעלב: הנה עוד גבר שחושב שהאישה שלו צריכה להיראות צעירה לנצח ושוכח שגם הוא עצמו מזדקן.

אבל המחשבה שאוכל להיראות בעשר שנים צעירה יותר, לפחות, לא עזבה אותי.

ירידה באלסטיות של העור, זה מה שקורה לעור שלנו עם השנים. מכל אזורי הגוף, עור הצוואר הוא דק ועדין במיוחד, משום שיש בו מיעוט של בלוטות חלב ושל שומן תת עורי, באופן יחסי לשאר אזורי הפנים והגוף. ולכן, ההזדקנות וההתקמטות שלו מהירות יותר. גם החשיפה של הצוואר לשמש – אחד האזורים בגוף שכמעט ואינם מכוסים, קיץ וחורף – תורמת להזדקנות המואצת. תוסיפו לכך נזקים שנגרמים ממילא לעור, בגלל עישון, חשיפה לאבק ולפיח מכוניות וכדומה, ומה שקיבלתם הוא עור שנראה מבוגר יותר, בהשוואה לפנים, למשל.

מתיחת צוואר צילום שאטרסטוק

מה שהציע לי הרופא

ליום ההולדת 49 הכינה לי חברתי הטובה לימור הפתעה:  פגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי.  הרופא הציע לי 2 אפשרויות: טיפול בשיטת  מזותרפיה, שנחשב חדשני, ומבוסס על הזרקת חומרי אנטי אייג'ינג לעור. הטיפול בשיטת מזותרפיה פועל ב-3 מישורים: הזרקות תת עוריות המזינות את העור במינרלים כגון אבץ ומגנזיום, ובוויטמינים כמו A C E וכן ויטמינים מקבוצת B. בנוסף, מוזרקת לעור חומצה היאלורונית  שמחזירה לעור נפח שאבד כחלק מתהליך הזדקנות העור ומעניקה לו לחות. במישור השלישי, דקירות מחט המזרק מעוררות ייצור של קולגן על ידי העור באופן טבעי. הטיפול הינו קצר, מבוצע במרפאה, ואין לו תופעות לוואי, פרט לאדמומיות קלה שחולפת כעבור כמה שעות. ההמלצה היא לחזור על הטיפול מספר פעמים, בטווחי זמן קצובים, כדי לעכב את תהליך ההזדקנות של עור הצוואר ולשוות לו מראה צעיר יותר.

כבר כמעט הסכמתי, בעידודה הנלהב של לימור, אבל אז הגיע ה"אבל": במצב העור שלך, זרק הרופא את הבשורה המרה, שיטת מזותרפיה עשויה לשפר משמעותית את מראה הצוואר, אבל פתרון אמיתי אפשר להשיג רק באמצעות ניתוח למתיחת צוואר. כשהניתוח הזה מבוצע על ידי רופא מיומן, בצורה מדויקת ונכונה, צלקות הניתוח הן זעירות ומוסתרות מאחורי אפרכסות האוזניים. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או כללית ומשך ההחלמה הוא קצר.

אני עדיין מתלבטת, אבל יודעת בוודאות: לא משנה באיזו שיטה אבחר, להבא הצוואר שלי יהיה מוגן מפני השמש, כל עונות השנה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך