לא רוצה להיות מושלמת

סקר שנערך בקרב גברים, מגלה את התכונות החשובות באישה המושלמת - אבל שלי פרץ הפסיקה לנסות להיות כזו לפני הרבה שנים. ליתר דיוק, כשהתחתנה

25/12/2012
שלי פרץ קבלו עדכונים משלי
  • RSS

טוב אני אעשה את זה קצר, כי חלק מהתכונות של אישה מושלמת, זה שהיא לא חופרת. לפני כמה ימים פורסמה ב- men's health news רשימה של 11 התכונות שהופכות אישה למושלמת בעיני גברים. נחשו מה, הכל כמעט חיצוניות: חזה גדול (כנראה שיש דברים שאפילו קייט מוס לא יכולה לשנות), רגלים ארוכות, ירכיים צרות, שיער חום, לבוש בצבע אדום, חייכנית, אינטליגנטית –אך לא יותר מידי, קרייריסטית, צעירה ממנו ב2-4 שנים, והכי עמוק שמצאתי – צוחקת מהבדיחות הכי גרועות שלו.

"יפה", חשבתי לעצמי בעודי בוררת על אילו מהקריטריונים אני עונה.. אבל משהו גירד לי מתחת למעטה השטחיות. אתן יודעות איך זה אצלנו הנשים החייכניות, מתחת לכל חיוך מתקתקת לה תמיד פצצת חוסר הסיפוק.

ואז זה הכה בי, אני הייתי באמת כזו שמנסה לעמוד בכל הקריטריונים השטחיים האלה, עד ש... התחתנתי. ולא, לגמרי לא התחלתי להזניח את עצמי, גם היום אני אוהבת אהבת אמת בגדים חדשים נעליים, בשמים, וגזרה דקה. אבל כל אלה לגמרי לא הופכים אותי למושלמת בעיני, ונראה לי שגם לא בעיני בעלי.

אז איך זה קורה?

בערך בגיל 4 את נעמדת מול המראה עם ברבי ביד, ולא זזה משם. נראה לך שאת הולכת לכל מיני מקומות וכו', אבל באמת את לא, גם בגיל 20 את עודך עומדת שם מודדת, מביטה, מורחת, מתמרחת, מאפרת, מחדדת, מייצרת פוזות, ותמיד מודדת, כמה את יפה, טובה, שווה.

ההבדל היחידי הוא שכנראה בסביבות גיל 15 העמידה הזו מול המראה התחילה להתגבש למשהו יותר ברור: את רוצה למצוא את האחד שי-ר-א-ה כמה את טובה, שווה, יפה. מישהו שיראה אותך פנימה, מישהו שתוכלי לספר לו על כל החלומות, הטראומות, השאיפות, הנשיפות.

ואת מוצאת אחד ועוד אחד, אבל זה לא בדיוק זה... וזה לא מספיק מיוחד, וככה את ממשיכה, מקווה, עד שלאט לאט משהו בך נכבה. את לא מחפשת יותר את זה שיראה אותך לעומק, זה שישמע, זה שיבין, זה שיגלה איתך מציאות חדשה. לא. את לא כבר מאמינה שיש בכלל אחד כזה. כי לכולם באמת אכפת רק האם ניחנת ב 11 התכונות שיהפכו אותך למושלמת? והאמת, אפילו אם כן, זה עדין לא משנה. זה לא יחזיק יותר מ 4 חודשים של אהבה.

ואז את מתחתנת עם אחד שנראה לך קצת יותר רגיש ומיוחד. אבל את כבר שכחת מי את. ואת הדרך לתוכך, מי יראך?

אם עשית בחירה נבונה עם בעלך, אז לאט לאט תתרקם ביניכם הרגשה חדשה. של מחקר, חיפוש, מי הוא ומי את מתחת לכל הבולשיט הזה שנערם על נפשכם. ואם שניכם מספיק נבונים, תסייעו זה לזה לצאת מהמחבוא, ולגלות את עצמכם, בעודכם פושטים את השכבות של השקר, הריקנות, התכונות הרדודות. וככה תגלו שהשלמות האמיתית לגמרי לא נמצאת אצלכם בִפְנים וגם לא  מרוחה לכם על הגוף או הפנים. השלמות נמצאת רק בקשר הזה שעובר ביניכם. אם אתם יודעים לכבד, להקשיב, להכיל, להוציא החוצה בצורה ברורה את מה שמתסכל, ולקבל את העובדה ששניכם גדלים ביחד מעל כל המכשולים, זוהי השלמות המקסימאלית שתמצאו בחיים.

ואם תביאו ילדים, לאט לאט דבר חדש יקרה, הפוקוס של המושלמות שלכם יקבל כיון נוסף. שוב אותה מראה, אבל משם ניבטת דמותה של ילדה קטנה, לא שלי, אלא של הבת שלי האהובה. היא היפה, היא הטובה, היא הראויה. ובשבילה אני רוצה חברה טובה, עולם טוב. ובשבילה אני רוצה סביבה שתעריך את השלמות שפועמת בקשר בין האנשים כבר מגיל אפס. שלא תצטרך לשרוף מול המראה עוד כמה עשורים עד שתגיע למסקנה שהעיסוק האובססיבי באיך היא נראית ומה אנשים חושבים הוא שקרי. כי בתוכנו פנימה כולנו יודעים שלא על זה שווה לנו לשרוף את החיים.

>> לכל הפוסטים של שלי פרץ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה