כ-80% מהנשים לא מרוצות מהגוף שלהן

כך עולה מנתוני שאלון היופי של סלונה, בו שאלנו אתכן האם אתן מרוצות מהמראה שלכן, ומתי אתן מרגישות יפות. והיו גם תוצאות חיוביות: למשל, שנשים ישראליות מרגישות יפות כשהן מאושרות

06/02/2014
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

שאלון היופי של סלונה

בעולם מושלם היינו יכולות לאכול מהעוגה, להשאיר אותה שלמה, וגם לא לחשוב על הקלוריות. אבל אנחנו, מה שלא נעשה, תמיד רואות את חצי הכוס המלאה, או הריקה. תלוי את מי שואלים.

76.5% מגולשות סלונה הודו שאינן אוהבות את גופן, ואילו 73% העידו כי היו מוכנות לשנות לפחות 2 אברים מגופן. הימור שלנו – מן הסתם מדובר בשדיים ובפנים. כך על פי שאלון היופי של סלונה, שהצגנו בפניכן לפני מספר שבועות.

את הכי יפה כשאת מרוצה

בין השאר, שאלנו אתכן האם אתן מרוצות מהמראה שלכן, בטוחות ביופי שלכן ומתי בדיוק אתן מרגישות את עצמכן יפות. באמצעות השאלון ניסינו לברר מהו יופי, ומה גורם לנו, הנשים, להרגיש יפות. אתן הצטרפתן לפרויקט בשמחה, מעל 1200 נשים הגיבו, ענו ושיתפו בתחושותיהן, ובכך השלימו עבורנו תמונה מרתקת, מלאת גוונים, ולעתים סתירות.

בהתחלה, קצת התפלאנו: כל כך הרבה נשים אינן שלמות עם גופן? מה קורה פה? שאלנו את עצמנו. בהמשך, גילנו תוצאות מעוררות עניין במיוחד: על פי הסקר שלנו נשות ישראל נחלקות ל-2 קבוצות זהות בגודלן. 48% מהנשים בישרו לנו כי הן מרוצות מהמראה שלהן ובטוחות ביופין  ואילו רק 43% הודו בתשובה הפוכה לגמרי. 56% מהנשים הבינו גם, כי הן מתמקדות יותר מדי במה שהן לא אוהבות בעצמן.

קשה להחליט אם לשמוח בתשובות החיוביות – בכל זאת, להיות מרוצה ובטוחה בעצמך הוא מושא חלומותיה של כל אישה, וכשמדובר בכמעט מחצית הנשים, זה משמח במיוחד, אפרופו להסתכל בחצי הכוס המלאה. מצד שני, קצת התעצבנו שנשים רבות כל כך חשות אי ביטחון.

אבל אז בחנו את התוצאות לעומקן וגילינו כמה דברים משמחים במיוחד.

כשאת שמחה את כן יפה!

שאלנו אתכם האם לדעתכן יופי יכול להיות מושג על ידי אופי ותכונות שאינן קשורות למראה חיצוני. כאן התשובות היו כמעט חד משמעיות: 80% מהמשיבות חשבו שאכן, יופי אכן לא קשור רק למראה חיצוני. השמחה שלנו היתה כפולה: הרי זו היתה מטרת הפעילויות שערכנו והפוסטים שכתבנו בשנה החולפת במתחם אישה מול מראה, שנערך בשיתוף המותג Dove – הכוונה לשנות את ההגדרות הקשוחות של אידיאל היופי. לעודד את התפיסה כי היופי פנים רבות לו, ושהגיעה העת לשנות ולשאוף לעולם של יופי מגוון ורב פנים.

שאלון היופי של סלונה

ובעיקר כשמצאנו בשתי שאלות קונצנזוס כמעט מלא: 83% חשבו שלנשים יפות ישנן יותר הזדמנויות בחיים, ואילו 86% העריכו כי יש להן פוטנציאל להראות טוב יותר מכפי שהן נראות, בעזרת טיפוח. הנתונים הללו הגבירו אצלנו את התחושה, שאידיאל היופי חייב להתרחב ולהתרווח. שלא ייתכן שכולנו נחיה לאורו של פנס שמאיר רק צדדים מסוימים מאוד במראה שלנו, ושמי שחסרה אותם תרגיש שהיא מחמיצה ומפסידה.

נתון נוסף שעלה מן הסקר וצריך לשמח את כולנו הוא, שמרבית הנשים (86%) שענו על השאלון חושבות שיופי איננו רק חיצוני והוא מושפע מתחושות פנימיות והן מרגישות בטוחות בעצמן וניראות טוב כשהן מצליחות (בעבודה, במערכת יחסים, בלימודים, כלכלית) וכשהן מאושרות.

שאלון היופי של סלונה

וכן שנשים מאמינות כי אישה יכולה להיות יפה בכל גיל. העולם, מתברר, וזה אולי ההישג הגדול שיותר של סקר שלנו, הוא שאתן חשות ויודעות שהעולם כבר לא שייך רק לצעירות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה