כשנתינה הופכת למקצוע

טלי שחר תמיד הקשיבה לעצמה. כשהיא החליפה חוג באוניברסיטה, כשהיא ויתרה על עבודה לטובת אמהות וגם כשעזבה משרה יוקרתית בהייטק כדי לרפא אנשים כמו שהצליחה לרפא את עצמה. עכשיו היא חיה את החלום בעסק החדש

10/04/2016
קרי רובינשטיין קבלו עדכונים מקרי
  • RSS

 טלי שחר. הולכת אחרי תחושות הבטן שלה (צילום: עדי לבנון)

טלי שחר עברה לא מעט תהפוכות בחייה. כשהיא יושבת ב'טלי שחר- קליניקה לתזונה טבעית', הקליניקה הנעימה שלה באשקלון, רגע לפני שמגיעה עוד לקוחה לשיחה וטיפול אישי, נזכרת טלי איך הכל התחיל: ״תמיד אהבתי להיות עם אנשים, לעזור לכולם", היא מספרת. כבר לאחר הצבא למדה טלי להקשיב לקול הפנימי שלה, כשחודש לפני תחילת לימודי יחסים בינלאומיים אליהם נרשמה, תחושת הבטן שלה הביאה אותה לבצע פניית פרסה, ולעבור מירושלים לתל-אביב כדי ללמוד מנהל עסקים ומלונאות. "רציתי להכיר אנשים, להיות בסביבה שלהם, בסביבה חיובית". ההחלטה התבררה כנכונה עבורה: טלי נהנתה מהלימודים, העבודה, והכירה גם את בעלה אורי. "תוך שנה התחתנו. עברנו לאשקלון והמשכתי גם שם לעבוד במלונאות".

חשבת אז על פתיחת עסק משלך?

"בשלב הזה לא היו חלומות בכלל להיות עצמאית. זה דורש הרבה מאוד, להיות מטפלת, ולמרות האופי הטיפולי שלי זה לא היה הזמן. אני מאמינה שלוקח זמן להיות מטפל, צריך לעבור משהו".

טלי הייתה בטוחה שמיד אחרי שתלד, תחזור לשוק העבודה, אבל האמהות שינתה אצלה את כיוון הרוח: "אחרי שבני הבכר נולד הרגשתי משהו שלא צפיתי מראש. הרגשתי שאני לא יכולה לעזוב אותו ולחזור לעבודה״. בסופו של דבר, רק 9 חודשים לאחר שנולד הילד השני, חזרה טלי לעבוד, הפעם באינטל.

היה קשה לעשות את ההחלטה?

"מאוד. לא היה אז אינטרנט או פורומים כדי להיחשף לנשים שהרגישו כמוני. הרגשתי לבד בהחלטה הזו, עם אשמה ולא מעט חששות, בעיקר בנושא הפרנסה. לשמחתי, בעלי הבין ותמך, כפי שעשה לאורך כל הזוגיות שלנו. הצעד הזה בנה ביטחון ורוגע לילד, לי לאופי שלי ולאינסטיקט האימהי החזק שלי זה התאים״.

בזמן שלא עבדת, חווית קושי להתמקד רק באמהות?

"לא, ידעתי שזה זמני, וידעתי לנצל את הזמן נכון. זמן זה דבר יחסי והייתי נוכחת. כשהרגשתי שמיציתי חיפשתי עבודה והתחלתי לעבוד באינטל, שהיו מקסימים ונתנו לי עבודה של אימהות. יש להם מסלולים של אמהות וסטודנטים והם באים לקראתך. זה מקום נפלא אבל בסופו של דבר לאדם שבהוויתו מטפל זה לא מתאים.

הקליניקה של טלי לריפי טבעי (צילום: טלי שחר)

בשלב הזה טלי מצאה את עצמה במציאות מאוד יציבה ואטרקטיבית, אבל בפנים, היא הרגישה שהגיעה לנקודת שבר. "הגוף אותת לי שזה לא זה. הייתי עומדת בפקק באוטו בדרך לעבודה ומתקנאת במי שקוטפים תפוזים בצידי הכביש, הייתי חולה בתדירות גבוהה, פשוט היה לי לא טוב".

מה הוביל אותך לאזור אומץ ולעזוב?

"הרגשתי שכשאתה במקום רגשי לא טוב, כשאתה לא חי בהתאם למה שאתה מאמין ולמה שנכון לך, הגוף לא נותן מנוח. התנאים הטובים הקשו עלי לעזוב, וגם כאם הרגשתי את האחריות הרבה אבל האמנתי שילדים צריכים לראות הורים שיהיו מאושרים, והתקופה הקשה בבית היתה עדות טובה שהגיע הזמן לשינוי. אני זוכרת שדמיינתי בראשי תמונה של צוק כשאני עומדת בראשו, אבל כשזה הוביל להחלטה שאני נופלת למים ושוחה והכל יהיה בסדר, פתאום השתחררתי. אמרתי מה יהיה כבר? אם זה לא יוביל למקום טוב, נעשה מה שצריך".

הצצה נוספת לקליניקה של טלי (צילום: טלי שחר)

איך הגעת מאינטל לבנית עסק לריפוי טבעי?

"זה היה תהליך. אחרי שהבראתי לאט את הגוף שלי, התחלתי לאכול נכון, לעשות דמיון מודרך, הליכות ופעילויות אחרות שמפתחות אותי. לצד אלו, קראתי את כל הספרים על פסיכולוגיה וריפוי עצמי, ולאורך 8 שנים למדתי בעצמי את כל מה שעובד עלי. לאורך התקופה התפרנסתי כעוזרת מנכ"ל כשאני עובדת בבוקר ולומדת אחה"צ, עד שפתחתי את הקליניקה, בה אני מלווה אנשים בתהליכי שינוי דרך תזונה קלינית הוליסטית. אני מלווה עם תמיכה גופנית ונפשית, דמיון מודרך והמון כלים אחרים, שאני מתאימה לכל אחד. אני זורעת אופטימיות לצד הדרכה פרקטיקה".

אחרי שנתיים של עצמאית עם קליניקה פרטית, איך זה מרגיש?

״האתגר זו השנה הראשונה וצריך להיעזר, לקחת נשימה ולא להתייאש. היום העסק הוא כמו בית בשבילי. פתאום זה משהו שהכל מעוצב בו בדמותי״, מספרת טלי. ״אני מודה תמיד על מה שאני עושה", היא מסכמת. "על אנשים שמגיעים, על המקום שיש לי ושהגעתי למימוש עצמי".

..

* התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה