כשאנחנו אומרות "גבר", למה אנחנו מתכוונות?

אסתטי? נאמן? יציב? מחקר חדש מגלה שנשים נמשכות לגברים אלטרואיסטים - שלי פרץ מבינה מדוע. נמאס מכל המרוכזים בעצמם

01/05/2013
שלי פרץ קבלו עדכונים משלי
  • RSS

לכל אישה יש בראש "פנקס קטן", שאותו היא מנהלת בשתיקה. ולא משנה מה יגידו המומחים: תורידו ציפיות, תעלו דרישות, תרשמו רשימות, תקמטו ותזרקו אותן לפח האשפה, תפתחו את הקארמה, תקפצו מהרמפה, תרדו מהעץ, תפנטזו בלי הכרה, אנחנו תמיד נתהלך לנו עם ציור של הבחור שאנחנו רוצות. הבעיה המרכזית היא, שאין כאלה הרבה על המדף, וגם לא אצלך בעבודה, בפאב או סתם מעבר לפינה. וזה לא הופך להיות יותר פשוט בהתחשב בעובדה הבאה:

מחקר חדש שהתפרסם מצביע על תכונה מעניינת ומוזרה שמניעה אותנו לכיוון החתונה. אלטרואיזם שמה. המחקר מוכיח, שנשים מוצאות גברים אלטרואיסטים, כמושכים. אז למי שלא הפנימה, ונתקעה בשלב: מה זה המילה הזאת? אלטרואיזם הוא מה שנקרא, אמפתיה מוגברת. ככל שהאדם הוא יותר אמפתי, משמע שהוא מסוגל להזדהות עם הרגשות שלך. הוא מרגיש את הרגש שלך, משקף לך אותו, ומפנה לו מקום. וזה בסיס נפלא לכל יחסים.

האמת, בלי האלטרואיזם הזה, שום מעלה אחרת שלו לא תעלה את היחסים שלכם לפסים של אהבה. רוצות לראות?

הגבר האסתטי

ימשוך אותך בלי כוונה, בפשטות נינוחה ניחוחות האפטר שייב, והלוק שלו שנראה כמו יצא מג'ורנאל אופנה, יהלכו עליך כשפים. הוא לא יעשה זאת בשביל השופוני רבתי, אלא יטפח את עצמו, כי אינו רוצה לגרום סבל מיותר לסביבה. הוא כבר בוגר מספיק להבין שריחות רעים, ציפורניים באורך הגלות, פנים לא מגולחות, ובגדים מלוכלכים, פשוט עלולים להיות די דוחים. והוא? והוא לא יקח את הצ'אנס, כי בסך הכל הוא מבקש להרגיש קצת קרבה.

שימי לב! גבול דקיק עובר בין האסתטי לפאטתי. זה שמכוון את חינניותו למען בבואתו שבמראה, שתמיד תישאר מלאכותית וקרה, אבל העיקר - מרוצה. יתמרח שעות במיני קרמים משונים, יקנה לעצמו חליפות טרנינג באלפי שקלים, יגלח, ימרוט או יחסל בלייזר כל חלקה שעירה בגופו. וכל זה לא בשביל לעשות לך את זה, אלא בשביל לענות לעצמו על משאלה הזויה להפוך לאלילה הבלתי מעורער של כל אישה. בין מבט מאוהב בעצמו לגנדור אופייני, יעיר לך על כל שערה בראשך שאינה עומדת במקומה. ואם חלילה תפני לבקש מהמלצרית עוד מנה, יעשה לך עיניים צרות, שיאמרו: גם ככה את לא מספיק רזה!

הגבר-גבר היציב

ישדר לך מהרגע הראשון ש"אין לך מה להיות מוטרדת, חמודה, כל עוד אני נמצא פה בסביבה". לא ירשה לך לפתוח ארנק. יהיה חיוני, מתעניין ומרותק (לכל מילה שתוציאי מפיך, לא משנה כמה תהיה הזויה). תמיד ידע לצחוק כדי להפיג ת'מבוכה, לענות לך בקצרה ובמילה הנכונה, בטונציה נעימה, ואת תצללי להרגשה שאיכשהו איתו הכל תמיד נמצא בשליטה. שוגר דאדי, נו מה.

כאשר יציבותו הופכת ליוהרה, יתקשה בדעתו כסלע, יהיה חסר ביטחון לזוז מ"דמותו היציבה" אפילו לא לשנייה. תמיד יתהדר בכמה הוא עוזר לכולם, וכמה הוא מושלם (לא אשמתו, יותר מידי סופרמן זורם בדמו). לא יאפשר לך להיות פגיעה, ותמיד יתקוף כל שבירה ביומך בכמות בלתי מבוקרת של ביקורת אטומה. הוא רק לא מבין שהחוסן שלו, הוא פיקציה שמכסה תחתיה חולשה. והיא שתהפוך את חייכם המשותפים לאבן דוממת, שמתוכה יום אחד עלולה להתפרץ לבה רותחת. ונראה אותו אז, גבר-גבר בלי גב.

הבחור הנאמן

כמה כייף למצוא אדם שבאש ובמים יהיה לך נאמן. לא יראה אחרת אפילו אם היא ערומה מולו עוברת. חושב עליך ועל טובתך, ולא יעזבך עד יום מותך (או מותו). כי נאמן הוא לרצון המקורי ליצור עמך קשר לבבי, וזו משאת נפשו, ושם ישים תאוותו. והוא לא תמים, פשוט מבין ששבירה באמון, משמעה קץ היחסים. אפילו אם תחליטו להישאר עוד נשואים.

אבל בפועל, חברה, 62% מהזוגות הנשואים יעידו שלדעתם בוגדנות זו הסיבה העיקרית לגירושין. והרי אף אחת מאתנו לא חיפשה בדרכה זאב דו פרצופי. אז איך זה קרה? הנאמנות בחלוף הזמן עלולה ללקות ב"מחלת השכחה", כשהאגואיזם הטבעי מוחק מראשנו, אז מה היתה מטרת ההגינות מלכתחילה? אז היא תהיה מומרת מנאמנות אליך, לנאמנות לעצמו ול"מערכת הערכים והשאיפות שלו בחיים". לפתע יגלה לויאליות רבה למחויבותו לעשות הרבה טוב לעצמו. את זמנו יקדיש לפיתוח כישוריו וקשריו המשונים. ואותך? אולי הוא לא יזנח, אבל רק משום שנאמן יהיה גם לרצון שלו להחזיק בתואר "בעל משפחה עמידה + כמה ילדים".

ולסיכום: את כבר ילדה גדולה

עכשיו את ודאי נאנחת וחושבת: יופי, ומה אני אמורה לעשות עם הרשימה הבלתי אפשרית הזאת? איפה מוכרים אלטרואיסטים במבצע? ומישהו בכלל מייצר אותם ב 2013? הרי סביר שמרבית הגברים שפגשת בחייך עונים יותר לחלק של ה"למען עצמם" ולא "למען מי שאיתם".

יש לי הצעה אחת, נסי להיות כזו בעצמך. כאשה מנוסה את ודאי מרגישה שחווית מספיק בשביל לדעת שבגלגל החיים כולנו תלויים ומשפיעים זה על זה, ומה שהוא עושה לך היום, מחר כנראה יעשו לו אותו הדבר. אבל עדיין כולנו מונעים מאינטרסים, שלרוב נמצאים על מסלול של התנגשות. אז מה עושים? הדרך הנכונה ליצור פה קשר אמיתי, היא כנראה להתחשב בקרובים לך, ולפעול כלפיהם מתוך אכפתיות, כי הטוב שלך תלוי בטוב שלהם.

אם זו האג'נדה שלך, מה שנותר, זה לשדר מהפגישה הראשונה שאת מחפשת מישהו שרואה את מי שמולו, ולא איזה אגואיסט מנופח שסוגד לעצמו. עם SAY כזה, תוכלי לעשות סינון מהיר של כל מיני מאוהבים בעצמם, ולהגיע לאחד  שאתו יש לך פוטנציאל לבנות יחסים שמושתתים על אלטרואיזם דו צדדי. כי אחרת, מה הסיכוי להרגיש מהי אהבה שתמשך יותר מארבעה חודשים?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה