כשאופנה פוגשת סיפור חיים

המעצבת הגר אלמביק מהמותג אלמביקה עיצבה קולקציית ג'ינס בהשראת אביה, הפסל עמנואל הצופה. התוצאה מרגשת ולא פחות מזה יפהפיה, פרקטית ולבישה

30/11/2017
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

למעצבי אופנה ותיקים, בעיקר אלו בעלי כתב היד הברור שניתן לזהות למרחקים, לא תמיד קל להמציא את עצמם מחדש עונה אחרי עונה. חלקם לא מרגישים בזה צורך ובוחרים להישאר במקום הבטוח ואחרים מוצאים דרכים יצירתיות לחדש ללקוחות שלהם ולא פחות מזה לעצמם, כי אדם יצירתי חייב לנוע ולגלות מחוזות חדשים כל הזמן. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות עיצוב קולקציית קפסולה שמשלימה את הקולקציה העונתית הרחבה ומאפשרת יצירה מאתגרת ושונה מהרגיל.

כזו היא קולקציית "עמנואל שלי" שעיצבה הגר אלמביק מהמותג "אלמביקה" בהשראת אביה, הפסל המוערך - עמנואל הצופה.

עמנואל_שלי,_אלמביקה_קפסולה._צילום_מאיר_כהן_(22)

"תמיד בג'ינס כחול על רקע הים הכחול, כך טבועה בי דמותו של אבי מאז ומתמיד" כתבה הגר "היום, כשהוא בן 89 הרגשתי שהגיע הזמן לחלוק לו וליצירתו כבוד בחיבור מיוחד, אישי ומרגש בינו לביני. בין אמנות הפיסול שלו לבין העשייה שלי. כך נולדה קולקציית המחווה - עמנואל שלי".

עמנואל_שלי,_אלמביקה_קפסולה._צילום_מאיר_כהן_(39)

קולקציית הג'ינס שעיצבה אלמביק היא סוג של "בגדי עבודה" בסיסיים המתורגמים לאופנה והיא מורכבת מסדרה מצומצמת של בגדי ג'ינס כחולים: מכנסיים, חולצות, שמלות, אוברול, סרפנים וז'קטים, כולם מבד הדנים הבסיסי בתוספת כיסים בולטים, קפלים או שרוכים המאפשרים משחקים של קשירה וכיווצים  "הדנים מחבר אותי בעוצמה רבה לפסליו העל זמניים של אבי. יצירותיו העשויות אבן, נותנות תחושה של כוח משולב ביופי ובצניעות" מסבירה הגר את הבחירה.

HAGAR30111712

את פריטי הדנים מלווה קבוצת סריגים מהם נוצרו חצאית מקסי, שמלה עם שרוולי בלון קצרים, קפוצ'ון אובר סייז, סריגים בעלי מחשוף סירה וקרדיגן כפתורים השאול מהארון הגברי וגם קולקציית תיקי עור המזכירים תיקי עבודה ועוצבו גם הם בהשראת תיק העור המקורי בו עמנואל עושה שימוש יומיומי.

HAGAR30111713

עמנואל נולד בתל אביב בשנת 1928 וחייו שזורים בפיסול ואהבת הים. הוא עבד כרב חובל, התמחה בפיסול בארץ ובעולם תוך כדי ומאז פרישתו לגמלאות השקיע עצמו במלאכת הפיסול. פסליו מוצגים ברחבי ישראל ומעבר לים. את בית המלאכה שלו הוא בחר להקים בקרון רכבת ישן בנמל יפו ולשם הוא מגיע מדי בוקר, משקיף על הים ומפסל. כשמדברים על דור הנפילים של ישראל, מדברים על איש כמו עמנואל שחייו המרתקים הם קורות ימי המדינה - הפלמ"ח, ההעפלה, מלחמת העצמאות, קורס החובלים הראשון של חיל הים ושירות ארוך בצי הסוחר הישראלי, בנוסף הצופה הוא בוגר לימודי פיסול בבצלאל, איש מרתק ותאב חיים.

EMANUEL3011117

צילומי הקולקציה נערכו בבית המלאכה וליד שניים מפסליו של עמנואל: פסל העוגן שהוזמן ע"י נמל יפו ופסל הסירה שמוצג ברחבת מוזיאון תל-אביב.

HAGAR30111714

HAGAR30111715

HAGAR30111716

HAGAR30111717

עמנואל שלי, אלמביקה קפסולה 980 שקל. צילום מאיר כהן (33)

קולקציית הקפסולה נוצרה במהדורה מוגבלת ותוצע בסניפי אלמביקה ברחבי הארץ.

מחירים: שמלות ואוברולים 898 - 980 שקל, מכנסיים 498 - 598 שקל, טופים וז'קטים 555 - 698 שקל, סריגים 598 - 698 שקל
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה