כשאופנה ואומנות נפגשים

לראשונה בישראל - מותג האופנה COS מציג שיתוף פעולה עם אומן מקומי במיצג שייפתח לקהל הרחב במסגרת יריד צבע טרי ורשת סטורי מציגה תערוכה במקביל לגראז' סייל המסורתי

28/05/2019
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

COS ואוהד בנית

מותג האופנה COS, האח האלגנטי והמתוחכם של רשת H&M, ידוע, בין היתר, בחיבור החזק שלו לעולם האומנות. מאז השקתו ייצר המותג באופן עקבי שיתופי פעולה עם אומנים, ידועים וחדשים, והקפיד להתייחס לאומנות כחלק בלתי נפרד ממהותו.

גלן קלוז באירוע COS. צילום: יח"צ גלן קלוז לובשת COS באירוע אומנות שהמותג קיים לפני מספר שבועות בניו יורק לכבודו של האומן הקוריאני LEE UFAN, במסגרת שיתוף פעולה עם קרן DIA ART. צילום: יח"צ 

השנה יתקיים שיתוף הפעולה הראשון של המותג עם אומן בישראל באמצעות מיצג פיסולי בשם Down To Earth שיצר האומן הרב תחומי אוהד בנית, בניהולו האמנותי של אייל דה ליאו. העבודה תוצג לקהל הרחב בחלל של COS הממוקם על שרידיו של בנק החקלאות הישן ברחוב קרליבך בתל אביב כחלק מאירועי ה- Gallery Weekend של יריד צבע טרי מה- 31 במאי ועד ה- 2 ביוני.

אוהד בנית צילום איתי בנית

המיצב שיצר בנית, בנוי מאוסף של קומפוזיציות צורניות, חלקן מחומרים בני קיימא, התלויות ברחבי החלל. חלק מהצינורות, העשויים זכוכית תעשייתית ומשמשים לתליית הקומפוזיציות, מוארים מבפנים ומעניקים תחושה של עומק הודות למשחקי אור וצל, ואלו ינחו את המבקרים בחלל במסע הוויזואלי שלהם ובמעבר המתרחש מדו ממד לתלת ממד.

COS x Ohad Benit - Down To Earth Teaser  יחצ)

Down To Earth מתייחס לכוח הכבידה ולהשפעתו על צורת התלייה של האלמנטים הגיאומטריים "כלפי מטה" כבמראה של בגדים התלויים על חבל. בדומה לתהליכי התהוות הקולקציות של COS הבוחנים את יחסי הגומלין בין חומרים, צורות ומרקמים, חושף המיצב מכלול של ניגודים המעוררים עניין ומחשבה, למשל הניגודיות שבין תכונות המקור של החומר לבין תחושת הקלילות והריחוף שמעניקה לו הקומפוזיציה. לצד המיצג הפיזי יוקרן וידאו מפינג שמעניק רובד נוסף לתחושת הריחוף של האלמנטים הפזורים בחלל וביחד עם הסאונד הנלווה נוצרת חוויה אקספרימנטלית אצל המתבונן.

Down To Earth COSXOhadBenit צילום איתי בנית

COS SS19 Collection יחצ

יצירתו של בנית פותחה בהשראת ציון 100 שנים לתנועת הבאוהאוס. ההתרחשות הגרפית והחוויה האומנותית הנוצרות כתוצאה מהדיאלוג המתמשך בין צורה, חומר וצבע, מתכתבות עם האסתטיקה של סגנון זה ובפרט עם עבודותיו של הצייר והצלם ההונגרי לסלו מוהולי-נג'י, אבי תנועת 'הראיה החדשה' ומרצה בבית ספר הבאוהאוס בוויימאר.

"אני שואב השראה מהסביבה היומיומית שלי"מסביר בנית "השימוש בחומרים לוקאליים זמינים מביא איתו הזדמנויות אינסופיות: לקחת את המוכר ועל ידי מניפולציה לייצר משהו חדשני שמושך ומפתיע. בעבודה הזו רציתי להעניק ביטוי ויזואלי ופיזי למשחקים שבין מרקמים, צורות, וצבעים. סוג של עיסוק אובססיבי במשקלים וקומפוזיציות. יצרתי דיסוננס וחיברתי בין הקטבים החומריים של האלמנטים השונים. נוקשה הופך רפוי כמו בגד תלוי על חבל כביסה".

Down To Earth COSXOhadBenit צילום איתי בנית

Down To Earth COSXOhadBenit צילום איתי בנית

Down To Earth COSXOhadBenit צילום איתי בנית

מיצב Down To Earth יהיה פתוח לקהל מה-31 במאי עד ה- 2 ביוני 2019 בחלל הייחודי של COS בבנק החקלאות הישן, רחוב קרליבך 37 תל אביב. שעות פתיחה: 31 במאי: 10:00 עד 16:00 / 1 ביוני : 10:00 עד 18:00 / 2 ביוני : 10:00 עד 19:00.

שיח אמן יתקיים בשעה 12:00 ב- 31 וב-1 ביוני ובשעה 18:00 ב- 2 ביוני.

כניסה חופשית - על בסיס מקום פנוי. לפרטים נוספים ושאלות על המיצג ומפגשים עם האמן ניתן ליצור קשר בטלפון: 073-3806005

 ***

STORY וליהי שני

גם רשת המותגים STORY תיקח לראשונה חלק באירועי GALLERY WEEKEND של "צבע טרי" ותארח במתחם 'שורט סטורי' ברחוב הזרם 10 בתל אביב, תערוכה של האומנית ליהי שני.

ליהי שני בסטורי במסגרת ארועי גלרי וויקאנדשל צבע טרי צילום יחצ

שני (28) בוגרת בהצטיינות של ה-"מדרשה" הפקולטה לאומנות, יוצרת מתוך אובססיית השיטוט במרחביי הרשת ומתענגת על חווית הקניות שתרבות האינטרנט מציעה על שלל אופני התצוגה, המגוון והצבעים וההתמכרות ללחיצה על כפתור ה- BUY IT NOW שמביאה עימה סיפוק אינסטנט ״תוצרת סין״.

שני מחפשת את "המוצר החם הבא", בעיקר מוצרים חסרי שימוש שלא ברורה תכליתם או ייעודם בעולם. מערמות המוצרים שהיא מזמינה ומקבלת בדואר ועטיפותיהן היא מייצרת אובייקטים שמהדהדים ומפגישים תרבויות צריכה שונות. היא מערבבת גבוה ונמוך בפלטת צבעים עזה, מייצרת אובייקטים מתריסים, מרוקנת וממלאה מחדש, ומנסה להאיר ולבחון תבניות וסוגיות חברתיות קיימות.

ליהי שני בסטורי במסגרת ארועי גלרי וויקאנדשל צבע טרי צילום יחצ

התערוכה תתקיים במקביל לגראז' סייל המסורתי של סטורי, במסגרתו יוצאו שפע פריטים, סאמפלים ועודפים בהנחות של עד 80%.

שורט סטורי, הזרם 10 תל אביב. שעות פעילות: ראשון-חמישי: 10:00 - 21:00, שישי: 10:00 - 15:00, שבת: 10:00 - 18:00.

***

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה