כנס הבלוגרים: האורחות המיוחדות מחו"ל

ארבע בלוגריות ועיתונאיות רשת מובילות מארצות הברית, בריטניה וגרמניה, יגיעו לבלוגו כדי לספר על חיים ועבודה בעידן הדיגיטלי. בכירת הדוברות: קארה סווישר, עורכת מגזין הרשת של הוול סטריט ג'ורנל

04/07/2012
אפרת מיכאלי קבלו עדכונים מאפרת
  • RSS

תארו לעצמכם שאין אינטרנט. השרתים נפלו, המיילים נגנזו, היומנים המקוונים עלו באש והאיי-פונים רוסקו עד האחרון. כמה דקות יעברו, עד שתתאשפזו במוסד כזה או אחר? עד שתעצרו, מבולבלים, בצידה של איזה דרך? עד שתקברו את הראש בכרית ותבכו על חיים שלמים שאבדו?

המצב חמור אף יותר בקרב קהילת הבלוגרים. שהרי חלק לא קטן מחייהם מתנהל און ליין, התחקירים מבוססי רשת, מקורות המידע מנהלים עמם צ'אטים בסקייפ ובגוגל-צ'אט, ארוחת הצהריים מוזמנת באינטרנט כדי שלא יאלצו – חלילה – לנתק את העיניים מהמסך, ואולי בכלל הזמינו פיצה באפליקציה הרלבנטית בסמארט-פון באמצעות לחיצה רכה עם הזרת הימנית. החיים הם הרשת, הרשת היא החיים, וכדי להפריד ביניהם צריך סכין. ואולי גם זה לא מספיק.

על כל אלה תדבר קארה סווישר, האורחת הראשית של כנס הבלוגרים של סלונה, "בלוגו", אשר יערך ב-30 ליולי. בהרצאה המרכזית של הכנס, סווישר תספר על הדומיננטיות של ארבע החברות המובילות: גוגל, אפל, אמזון ופייסבוק; על הדרך בה הן משנות את חיינו ועל התחרות ביניהן.

סווישר היא העורכת והמייסדת של AllThingsD, מגזין הרשת האיכותי בבעלות הוול סטריט ג'ורנל, על טכנולוגיה, מדיה ודיגיטל. השחקנים הראשיים באינטרנט וקשרי הגומלין ביניהם הם נושא שמעסיק את סווישר שנים רבות. היא החלה לכתוב על כך עוד בפרינט ב-1997, בימים בהם רובנו עוד הסתובבנו עם הנייר והפנקס. כיום, סווישר גם עורכת את הכנסים של המגזין, הנחשבים לכנסים המובילים בתחום כיסוי תעשיות המדיה והטכנולוגיה בארה"ב, ובמסגרתם היא מראיינת את כל בכירי התעשייה. עברו אצלה כבר ביל גייטס, סטיב ג'ובס המנוח, מארק צוקרברג ולאחרונה  - טים קוק, מנכ"ל אפל.

>> רוצות לפגוש את קארה סווישר ולשמוע ממנה על העידן הדיגיטלי? הרשמו לבלוגו, כנס הבלוגרים של סלונה

אורחת נוספת בבלוגו תייצג את המאמי-בלוגריות סביב העולם: סאלי וויטל. וויטל היא בית ספר לבלוגרים מכל כיוון שתסתכלו על זה: היא אם חד הורית בריטית, שכותבת את who's the mummy, בלוג אהוב ביותר על אמהות מ-2004.

הבלוג זכה בפרסים רבים וכיום וויטל מנהלת את קהילת הבלוגרים הכותבים על הורות הגדולה ביותר בבריטניה, הטוטס' 100 - אינדקס מלא ויסודי המעניק תמיכה לכותבים, מדרג אותם, מקיים אירועים להורים ועוד. מלבד זה וויטל, מייעצת לארגונים ולחברות הגדולות ביותר בבריטניה כיצד לעבוד עם בלוגרים ובונה אתם סדנאות ואירועי נטוורקינג בחינם עבור בלוגרים, וכמו כן מנהלת קהילה און ליין עבור בלוגרים וכאלו שעובדים אתם בנושא.

בכנס הבלוגרים שלנו, וויטל תדבר על בלוגים ומותגים, ותבדוק עד כמה וכמה בלוגים הפכו להיות משפיעים כערוץ מכירה עבור המותגים. זו הזדמנות לקבל את הזווית של מי שעובדת עם שני הצדדים - בלוגרים מחד; וחברות ענק בבריטניה כמו טסקו וקלוגס מאידך, שלהן היא מייעצת כיצד לבנות קמפיינים עבור בלוגרים.

אחרונות האורחות שלנו מחו"ל, הן האחיות מאג - שהן למעשה אנטוניה ותרזה נאוובר, שתי אחיות מגרמניה.

photographer: Angela Kohler

השתיים הקימו יחד מגזין און ליין לנשים, שעוסק בנושאים כקריירה, טכנולוגיה, אופנה, לייף סטייל, נסיעות ו-DIY (מזכיר לכם משהו?), הן רוצות לעסוק בנשים שלטענתן "הוזנחו בעיתוני הנשים המסורתיים": נשים עצמאיות, פעילות, המתלהבות מהניו מדיה ורוצות לקרוא מגזין ברשת שגם נראה היטב. מטרתן להקים קהילה דומה להן בתוך ומחוץ לרשת: קהילה מעצימה עבור נשים שתעזור זו לזו ותהווה השראה הדדית אחת לשנייה.

לא מזמן, בכנס בלוגרים בברלין הציגו מצגת מרתקת על ניו מדיה מול מדיה מסורתית. אצלנו בכנס הן ידברו על בלוגים ככלי מקצועי: כיצד בלוגרים ברחבי העולם משתמשים בבלוג שלהם כדי להתפרנס? איך הבלוג משמש ככרטיס ביקור? כיצד משתנה העולם המקצועי ומתאים יותר ויותר לבלוגרים?

הדוברות הללו מחו"ל מצטרפות לגלריה מרשימה של בלוגרים ישראלים שינהלו הרצאות וכיתות אמן במהלך היום כולו. אם טרם נרשמתם להבטיח את מקומכם בכנס הבלוגרים בלוגו, מהרו: לתכנית המלאה וטופס ההרשמה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה