כמה סקס אישה צריכה לעשות כדי להביע דעה?

אם את עושה סקס עם גברים, אין לך זכות לדעה. אם את בתולה, אין לך זכות לדעה. ואם את עושה סקס עם נשים? אז באמת כדאי שתשתקי. אורלי וינרמן, חנין זועבי ואורנה בנאי כמשל למישטור הגברי על המיניות הנשית

22/07/2014
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS

והרי החדשות: אורלי וינרמן זונה. מוצצת. מזדיינת. בלונדינית עם חזה גדול, ולכן מופקרת. היא הייתה עם הרבה גברים, אחד מהם אפילו היה ערבי.

כל אלה הן תגובות הנחשבות לגיטימיות, על פי המיינסטרים הישראלי, על התבטאויותיה של וינרמן כנגד "צוק איתן". אלה לא רק טוקבקים קיצוניים בודדים, אלא מילים שאפשר לקרוא בכל מקום, החל בפייסבוק של "הצל" המאוס כבר, וכלה באנשים שמכבדים את עצמם אפילו יותר ממנו. כולם נחרדים מדעותיה של וינרמן, וכולם ממהרים לדבר על עברה המיני, כדי להתווכח איתן.

האמת היא שגם אותי הדעות של וינרמן, שויתרה כמעט לחלוטין על כל הזדהות עם ישראל, מכעיסות. גם לאחר ששמה דברים על דיוקם והבטיחה לנו שהן נופחו, קשה להבין אותה. אבל מה שיותר מעניין אותי, הוא התגובה אליה ברחוב הישראלי הרחוק ממנה פיזית (וינרמן, על פי דיווחים, נמצאת בברזיל כרגע, וככל הנראה לא בנתה על המשך קריירה בישראל), תגובה שמעידה על החברה כאן, ומשליכה גם עלי - כי גם אני אישה שחיה כאן במרחב הציבורי. ובמרחב הזה, מסתבר, היחס אלייך יהיה קודם כל למיניות שלך.

אורלי וינרמן, צילום: זאב זינרייך

צילום: זאב זינרייך

כן, וינרמן בנתה קריירה על החצנת טסריאוטיפים מיניים. היא אימצה את דמותה של מרילין מונרו, הפכה עצמה לקריקטורה, ככל הנראה ביודעין, וגם בחייה האישיים לא נראה כי היא מתנגדת להצמדתה לתדמית של סקס. אבל גם אם וינרמן הייתה שוכבת עם אלף גברים מול גדוד פפראצי, זה לא קשור לדעות שהיא משמיעה כרגע. וינרמן מאתגרת את הקוראים שלה ברשתות החברתיות דרך הראש, לא דרך איברים אחרים, והתשובה אליה  - עוברת רק דרך ההתנהגות המינית שלה.

מילא אם הייתה כאן עקביות: אישה ששכבה עם "יותר מדי" גברים אינה זכאית להביע דעה, כי הסקס שיבש את שיקול דעתה. אבל גם זה אין כאן. בהתנפלות נוספת על אישה שמתנגדת לישראל, חברת הכנסת חנין זועבי, עובר שוב ושוב המסר כי מה שזועבי צריכה זה איבר מין גברי שיושיע אותה מהטמטום והטרפת שתוקפים אותה. ושוב, לא מדובר בעשבים שוטים כי אם ברבבות של תגובות, בכל מדיום אפשרי. הנחת העבודה היא שזועבי, ערבייה רווקה, היא בתולה, ומכאן הציבור מגיע למסקנה ההגיונית כי התסכול המיני מניע אותה, ואם מישהו רק ינענע אותה  - היא  תתחיל לדבר בהיגיון.

אז איך אישה אמורה להתנהג? מותר לה או אסור לה לעשות סקס, בשם המישטור הגברי על המיניות שלנו? לא ברור, אבל גם לוותר כליל על גברים במיטה זו לא אופציה. ארנה בנאי, מי שמקבלת כרגע את מירב האש על השמעת דעות הרבה פחות קיצוניות משל זועבי ווינרמן, שבסך הכל אמרה שהיא מתביישת בהתנהגות של מרבית מעמה בימים אלה (אמירה שגם אני חתומה עליה בימים אלה, אגב) - היא לסבית, וגם זה, איכשהוא לא נעלם מהשיח. הנה, למשל, אחד הטוקבקים שהופנו אליה, מנוקד כיאות לשירה שהינו:

10523234_756530341077285_8973829908469280519_n

שימו לב, אגב, כי הכותבת (אה, כן, גם נשים מדברות ככה. הפטריארכיה חינכה אותן היטב) ציינה שאין כאן שום הערה על העדפותיה המיניות, והרי "ללקק כוס בנחת" זו הערה קולינרית גרידא.

בנאי לומדת, כמו גילה אלמגור, שירה גפן ושרית וינו אלעד; שזה זמן רע מאוד לאמן להביע דעה המנוגדת לקונצנזוס, ובנאי משלמת גם מחיר כלכלי, כשמנו ספנות החליטו לוותר על שירותיה כפרזנטורית, מצטרפים להתלהמות המסוכנת. אבל כל זה כלום לעומת ההתנפלות מצד "הזמר הלאומי", מר אייל גולן, שאמר כי "אנשי בידור שיוצאים נגד המדינה הם בושה וצריכים להפקיד את הדרכון". וראו זה פלא, גולן דווקא מחובק על ידי העם, "יוצא גבר" בדבריו אליה. אותו לא מתקיפים על העדפותיו המיניות, שהן, כזכור, קבלת מציצות מנשים שאינו יודע את גילן, לצד אביו. אותי באופן אישי דווקא כן מעניינים ההרגלים המיניים של גולן, כי הניצול והבוז שהוא מפגין לנשים, די דומים להתלהבות שלו לבעוט בבנאי ברגעים אלה, ואם ממש תרצו כאן מטאפורה: לסתום את פיה.

ארנה בנאי, צילום: יחצ

אבל זה בסדר, לגולן יתנו לדבר, הוא לא יפסיד קמפיינים בגלל זה. הוא בסך הכל גבר שניצל מינית. הוא לא אישה לסבית, או אישה בתולה, או בלונדינית עם חזה גדול. מותר לו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה