כל הדרכים להיפטר מהאקנה

בכל גיל, התפרצות אקנה היא התמודדות לא נעימה שכוללת לא רק בעיה אסתטית אלא גם רגישות ואדמומיות בעור. יש לנו 4 צעדים שיעזרו לכן לטפל בעור

02/07/2017
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • בדואר
  • RSS

הרגע הזה כשאת מגלה אותו (צילום: שאטרסטוק)

פצעי בגרות, חצ'קונים, אקנה, שחורים – כל אלה הם שמות מוכרים לבעיה נפוצה: עור רגיש ומגורה, עם נטייה להופעת פצעונים אדומים ודלקתיים או נקודות שחורות. לרוב, האקנה תוקפת בגיל ההתבגרות המאופיין בחוסר איזון הורמונאלי, אולם כיום יש יותר ויותר דיווחים על הופעת אקנה גם בגילאים מאוחרים יותר, "הסיבות העיקריות לכך הן חוסר איזון הורמונלי שהיום משפיע לאורך יותר שנים, וכן זיהום אוויר" מסבירה ננסי ירחי, מנהלת הקשרים הרפואיים של המותג לה רוש-פוזה.

אז מה את יכולה לעשות כדי לשפר את מראה העור ולהתגבר על האקנה?

1. להתגונן מפני השמש

אחת מתרופות הסבתא הידועות לייבוש פצעונים היא שהייה ממושכת בשמש. אבל למרות שלפעמים הרפואה העממית אכן מועילה, במקרה הנוכחי היא אפילו מזיקה: "זה נכון שבהתחלה השמש מייבשת את הפצעים ואנחנו נראה שיפור בעור, אבל בטווח הרחוק חשיפה לשמש רק מזיקה לעור ומגבירה את הגירוי", מסבירה ירחי. הקפידו להימרח במקדם הגנה המותאם לעור שמן ולהימנע משיזוף מוגזם ושהייה ארוכה בשמש.

להתגונן מפני השמש. גם כאן, רצוי לא להגזים (צילום: שאטרסטוק)

2. לשמור על ניקיון עור הפנים

כדי לשמור על עור נקי לא מספיק לשטוף אותו בסבון, אלא להתאים את החומר הפעיל בתכשירים הקוסמטיים לסוג העור ולצרכים הייחודיים שלו, "חשוב שהתכשיר יהיה מותאם לעור שמן כדי לסייע לעור להיפטר מעודפי הסבום (החלב שהעור מפריש), לרענן אותו ולשמור על הנקבוביות נקיות", מפרטת ירחי ומוסיפה, "בנוסף, כדאי להשתמש בתכשיר לכיווץ נקבוביות שמקטין אותן, וכך יש פחות סיכוי לסתימה וזיהום בעור". סדרת אפקלאר של לה רוש-פוזה עונה בדיוק על הצרכים הייחודים של עור שמן: היא מורכבת מג'ל ניקוי שמסלק עודפי סבום, מותאם לעור פנים רגיש ומשלב חומרים אנטי דלקתיים שמסייעים בהבראת פצעונים דלקתיים. את הג'ל משלים קרם לחות לטיפול כולל שמעניק לעור אפקט קילוף עדין, מחדש את תאי העור וסוגר את הנקבוביות, כך שהעור הופך לנקי ובעל מרקם אחיד יותר. את העור מומלץ לשטוף מדי יום, עד פעמיים ביום. הקפידו לשטוף את הפנים במים פושרים ולהשתמש בכל פעם במגבת נקייה וחדשה לניגוב הפנים.

הקפידו על ניקיון הפנים (צילום: שאטרסטוק)

3. לא לחטט בפצעים

אין פיתוי גדול יותר מ"לפוצץ" פצעון גדול ומוגלתי ולהמשיך הלאה, אלא שזאת ללא ספק טעות שכדאי מאוד להימנע ממנה. האזור הדלקתי והרגיש של הפצעון נפגע עוד יותר מחיטוט עם ידיים לא נקיות וחשיפה לחיידקים. בנוסף, תהליך ההבראה עלול להתארך והעור עלול להיפגע עד לכדי הופעת צלקת או כתמים. כדי לסייע להבראת הפצעונים מהר וללא צלקות ניתן להשתמש בתכשירים ייעודיים המכילים חומרים אנטי-בקטריאלים ואנטי-דלקתיים.

4. להימנע מאיפור מוגזם

למרות הנטייה של הסובלות מאקנה להסתיר את העור הפגוע עם כמות גדולה של מייק-אפ, דווקא סתימת הנקבוביות לאורך שעות על ידי איפור ושימוש במברשות וספוגיות איפור מלוכלכות עלולים להגביר את התופעה. הקפידו לנקות את העור היטב מדי יום, לאפשר לו להיות נקי וחף מאיפור כמה שיותר זמן וכמובן נקו את המברשות וספוגיות האיפור בסבון ומים לעיתים קרובות כדי למנוע התרבות חיידקים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה