כל אחת יכולה לגמור

נשים רבות מספרות שאינן מצליחות להגיע לאורגזמה, במיוחד במהלך יחסי מין. למה זה קורה ואיך אפשר לשנות את זה? 10 עצות לאורגזמה מוצלחת

17/01/2018
טובית קידר קבלו עדכונים מטובית
  • RSS

 את לא מצליחה לגמור? ובכן, את לא לבד. מחקר חדש מראה שלמעלה משני שליש מהנשים לא גומרות בתדירות גבוהה או בכלל. אבל ממש אין לנו כוונה להשאיר אותך עם נתוני המחקר, כי לכל אישה יש את היכולת הפיזית להגיע לאורגזמה (אם אין בעיה רפואית ידועה), אולם יש הרבה מאוד חסמים שמפרידים בינינו לבין הרגע המיוחל. אז מה מרחיק את האורגזמה הנשית ואיך אפשר לשנות את המצב? הנה 10 עצות מועילות.

1. משחק מקדים - דילוג על המשחק המקדים והגעה ישר לעניינים היא אחת מהסיבות הבולטות להיעדר אורגזמה. אם אין מפץ גדול מיוחד שהצית אתכם באותו רגע ובמיוחד בסקס שבשגרה, גוף האישה מורכב וזקוק לכעשרים דקות של חימום כדי להבשיל לקראת יחסי מין אורגזמיים.

הפתרון: קחו את הזמן. אל תתביישי לבקש מהפרטנר שלך להקדיש את הזמן הדרוש לך להיפתח, להשתחרר ולהתחמם. משחק מקדים הוא לא עול, אלא ממש חלק מיחסי המין, והוא יגביר את התשוקה והעונג אצל שניכם.

2. מין חזק, מין חלש - מגע חזק מדי או חלש, חיכוך מהיר מדי או איטי מדי, חוסר תיאום מול העוצמה הדרושה לך כדי להרגיש את העונג מתפשט בגופך הוא גורם מהותי בחמקנותה של האורגזמה הנשית.

הפתרון: תני הנחיות לפרטנר שלך. כווני אותו למקום הנכון, בקצב הנכון, בעוצמה הנכונה עבורך, ודעי שגם עבורך אלה משתנים מפעם לפעם. היי קשובה לגופך ופתוחה עם השותף שלך.

3. הפרעת קשב וריכוז - מי כמונו הנשים יודעות שהמוח שלנו מסוגל להיות עסוק בשבעה דברים בו זמנית? ובכן, זה עובד לנו מצויין עד שזה מגיע למיטה. המוח הוא איבר המין בגדול ביותר בגופנו, וכשהוא עסוק בכביסה, בשיעורים של הילד או בתור לרופא ששכחת לדחות לא נשאר מספיק קשב וריכוז לסקס.

הפתרון: שימי בצד את כל הדברים שמעסיקים אותך. כשאת מגיעה למיטה פרגני לעצמך את הפניות להתמקד בגוף ובהנאה שלך. אם יש דברים ממש חשובים ש׳יושבים לך על הראש׳ - דאגי לסגור אותם קודם או לרשום על פתק כדי שלא תחששי לשכוח אותם תוך כדי, ואז פשוט שחררי.

4. מעיין יבש - הרטיבות בנרתיק מסייעת להגברת ההנאה, הפחתת אי נוחות בחיכוך והגדלת הגירוי, כך שיובש בנרתיק ירחיק כל אורגזמה. אם אין בעיה רפואית ואת חווה יובש נרתיקי ייתכן שאת פשוט לא מספיק מגורה, משתמשת בתכשירים מייבשים או נמצאת בשלב הורמונלי שבו היובש מוגבר.

הפתרון: במקרה זה כמה פתרונות אפשריים: אם נעשה שימוש בתכשירים או תרופות שמגבירים יובש אפשר לשקול בהתייעצות להחליפם. אם לא ניתן, וגם בכלמצב אחר אפשר ורצוי לנסות מין אוראלי, שבעצמו מוסיף לרטיבות וגם לגירוי, למרבה הפלא אורגזמה דגדגנית תגדיל את הסיכוי לחוות אורגזמה נרתיקית לאחריה. וכמובן שאפשר להשתשמש בחומרי סיכה, שהם חבריה הטובים של האורגזמה  - גם שלך וגם שלו.

5. אקרובטיקה - שינוי תנוחות תכוף מרחיק אורגזמה נשית. הסיבה היא שכדי להגיע לאורגזמה נדרש מגע קבוע וממושך בנקודת הגירוי וגם מכיוון שכאשר את נמצאת בתנועה בלתי פוסקת את פחות מרוכזת, וכבר ראינו שזה אחד הגורמים להברחת אורגזמה.

הפתרון: אפשר ונחמד לגוון בתנוחות, אבל לא צריך להספיק את כולן בערב אחד. כווני את הפרטנר שלך לתנוחה שנעימה לך ומתאימה לך באותו ערב, אם את מרגישה צורך להיות בתנוחה מסויימת כדי לגמור בקשי זאת ברגע המתאים, ואת שאר התנוחות פשוט השאירו לפעמים הבאות.

6. בטן מלאה 1 - רבתם בבוקר? התכסתחם אתמול? הלכתם לישון כועסים? בטן מלאה על בן הזוג, באופן לא מפתיע, היא מהגורמים הבולטים לחוסר יכולת להגיע לאורגזמה, לא רק משום הכעס עצמו, אלא כי פעמים רבות אנחנו דוחים את הסקס בשל כך.

הפתרון: קודם כל לא לדחות סקס. מייק-אפ סקס הוא הטוב ביותר. ודבר שני - תפתרו את העניינים ביניכם, בטן מלאה מכבידה על הזוגיות בכלל ולא רק על יחסי המין, אל תשאירו את הדברים ליד הגורל.

7. בטן מלאה 2 - ויתור על ביקור בשירותים יכול להיות הדבר שיפריד בינך לבין ערב משוחרר ומענג.

הפתרון: אין פשוט מזה, לכת לשירותים לפני, ואם צריך אז אפילו לעשות הפסקה וללכת תוך כדי. זה טבעי, משחרר ומזמן אורגזמות.

8. חוסר אינטימיות - סטוצים זה דבר נחמד אבל הם לא תמיד תומכי אורגזמות. נשים רבות חשות לא בנוח בקרב גבר שאין להן אינטימיות איתו, מחשבות על מראה גופן, התחושות שלו, ריח הגוף ועוד מעסיקות אותן, ולמרבה הצער זה נכון גם לגבי נשים בזוגיות.

הפתרון: בזוגיות טפחו את האינטימיות ביניכם. סקס אינו אינטימי מספיק כשלעצמו, דברי על הדברים שחשובים לך, חיקרו את הגוף ביחד, לימדו ביחד להרגיש נוח ומשוחרר במיטה. ובאשר לסטוצים - אם הם גורמים לך אי נוחות זכרי שאינך חייבת.

9. נקודת הג׳י - כמו בנושא האקרובטיקה וריבוי התנוחות, גם המרדף אחרי נקודת הג׳י יכול לגרום לאובדן ריכוז ולתסכול ביחסי המין.

הפתרון: צאי למסע חקר בגופך ולמדי היכן ממוקדמת הנקודה הזו אצלך (כשני סנטימטרים לתוך הנרתיק, צמוד לדופן הבטן, במרקם ספוגי רך שכזה, ניתן לחוש בגירוי מתגבר בהחדרת שתי אצבעות ובתנועת ״בואי״) אחרי שתמצאי אותה קחי גם את הפרטנר שלך לביקור בה, ובמהלך יחסי המין כווני אותו אליה לפי תחושתך.

10. התמחות אישית - נשים רבות פשוט אינן מכירות את גופן. הן לא חונכו ולא קיבלו את המסר שזה בסדר לחקור אותו וללמוד את התחושות שהוא יודע לספק להן. חוסר היכרות עם גופך יקשה עלייך לכוון את בן הזוג שלך לצרכיך ולאורגזמה המיוחלת.

הפתרון: תרשי לעצמך להכיר את עצמך. אוננות באמצעים שונים, שימוש באביזרי מין רוטטים, ג׳לים, אוננות באמבטיה, התבוננות באיבר המין שלך במראה - כל מה שיעזור לך להכיר את גופך ואת מה שמקרב אותך לתחושת העונג שמביאה האורגזמה יעזור לך לחוות אורגזמה גם ביחסי מין.

כל מה שנשאר עכשיו זה לקחת את העצה הנכונה עבורך וללכת ליישם אותה. אולי זה לא יקרה מיד, אולי ידרשו ניסיונות ושיפורים, אבל אם תתמידי בחקר האורגזמה שלך ובחיפוש אחריה - את תמצאי.

הצטרפו אלינו לקהילת ״החזית לאורגזמה הנשית״ בפייסבוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה