כלל הברזל לסטיילינג מחמיא

מהו הכלל הכי אוניברסלי בסטיילינג שתקף לכולנו ללא הבדל משקל, מבנה גוף, גיל וסגנון?

06/03/2016
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

ישנם אין סוף מדריכי סטיילינג שמסבירים לנו איך להתלבש בצורה מחמיאה בהסתמך על מבנה הגוף שלנו, אבל יש מספר מצומצם של כללים אוניברסלים שתקפים לכל משקל, מבנה גוף, גיל וסגנון.

אם להצביע על הבולט שבהם, זה יהיה בוודאי -  בחירת האורך הנכון. ואין מדובר רק על אורך המכנסיים או החצאית, אלא גם אורך שרוולי החולצה, האורך בו מסתיים הג'קט ואפילו אורך התסרוקת.

כלל האצבע - לעולם אל תבחרי בבגד שנחתך באזור הכי רחב שלך

איך מיישמים את זה בפועל?

מכנסיים -  הימנעי ממכנסי 3/4 שמסתיימים בחלק הרחב ביותר של השוק, בעיקר אם מדובר במכנסיים בגזרה רחבה. אם את מחפשת אורך אחר מאורך מלא, נסי מכנסיים שמגיעים עד הקרסול או לחילופין עד הברך.

shutterstock_60735745shutterstock_383814847

חולצות - נשים רבות בעלות זרועות עבות נמנעות מללבוש גופיה ומעדיפות חולצות בעלות שרוול קטנטן (cap sleeve). טעות. השרוול המחמיא ביותר לבעלות הזרועות העבות הוא כמעט עד המרפק. אם את רוצה חולצה אוורירית יותר, דווקא גופיה תחמיא יותר משרוול קצר שנחתך בחלק הרחב של הזרוע.

בנוסף - אם את בעלת ישבן גדול וירכיים רחבות, הימנעי מלבישת חולצות שמסתיימות באמצע הישבן או הירכיים. העדיפי חולצות שמגיעות עד המותניים או הכניסי את החולצה לתוך המכנסיים. אם את אוהבת טוניקות, הקפידי שהן יכסו את החלק הרחב ביותר בירכיים שלך ויחשפו את החלק הצר.

GettyImages-507807346GettyImages-513399250

ג'קטים - בדיוק כמו בחולצה, גם ג'קט שנגמר באמצע הישבן לא יחמיא לרוב הנשים. ג'קט באורך המותן הוא רעיון מצוין או לחילופין ג'קט שמסתיים אחרי החלק הרחב של הירכיים. ובכל מקרה, העדיפי ג'קט בגזרה נשית שהולכת ונהיית צרה במותניים ומתרחבת אחריהן.

GettyImages-513256642GettyImages-510199920

חצאיות - חצאיות באורך אמצע השוק הן המועדפות על רוב הנשים הבוגרות, אבל בפועל הן הכי פחות מחמיאות משום שהן מסתיימות בחלק הרחב ביותר של הרגלים וגורמות להן להיראות רחבות וקצרות. אופציה טובה יותר היא חצאית שמסתיימת בנקודה הצרה ביותר של הרגל, ממש מתחת לברך או מעט מעליה.

GettyImages-508996746

שיער - גם לאורך השיער שלך יש השפעה גדולה על המראה, במידה והוא מסתיים בדיוק באזור פחות מוצלח שלך. אם יש לך דברים שאת רוצה להסתיר כמו קמטים בצוואר או סנטר כפול, העדיפי תספורות שמסתיימות מעל או מתחת לאזור הבעייתי ולא בדיוק באותו המקום.

בדיוק על אותו עיקרון - אם יש לך צוואר רחב הימנעי משרשראות קולר או שרשראות רחבות וקצרות, אם יש לך קרסוליים עבים - הימנעי מנעליים או סנדלים עם רצועה הנכרכת סביב הקרסול וכן הלאה. כל אחת מאיתנו ערה לאזורים שהיא מעדיפה לטשטש, הרעיון הוא פשוט להסית מהם את תשומת הלב ולהפנות אותה לאיזורים שאת אוהבת.

 ***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה