כלה בשחור - גדעון וקארן אוברזון

גדעון וקארן אוברזון חברו שוב לתצוגה משותפת בשבוע האופנה והציגו קולקציה על טהרת השחור במגוון טקסטורות וחומרים מבלי לוותר על שמלת הכלה

22/10/2015
אלישבע כספי קבלו עדכונים מאלישבע
  • RSS

כמדי שנה, לקראת שבוע האופנה בתל אביב חוברים האב ובתו גדעון וקארן אוברזון, לעיצוב קולקציה משותפת, המשלבת את התפיסה האסתטית של שניהם.

קולקציית החורף שהציגו התבססה על הצבע השחור פשוטו כמשמעו, אולי הצבע הכי מבוקש וכנראה גם הנוח מכולם, זה שמהווה אצל רובנו 90% מהמלתחה. האוברזונים ניסו לבדוק כמה גיוון אפשר להציע עם צבע אחד בלבד, המרכיב את כל הקולקציה (למעט מעט פריטים באפור בהיר ובאפור משבצות) וכדי להשיג זאת, הם השתמשו קודם כל במגוון טקסטורות וחומרים הכוללים עור, תחרה, קטיפה, שיפון ואפילו פלסטיק ופסי גומי עם חיבורים ביניהם. חלק מהצירופים היו לא שגרתיים, כמו למשל פריטים מעור אשר נגזרו לחתכי אורך, בתוכם שולבו פיסות אריג שיצרו טקסטורה חדשה, או פסי גומי אשר שולבו בשמלות תחרה שקופות - הכל בניסיון לברוא את הצבעוניות שבשחור.

טאץ' עדכני נתנו מעילי פלסטיק ועליוניות מבדי קווליט בדוגמת מעוינים, בשחור עם ברק מטאלי. פה ושם שולבו בין פריטי הקולקציה פרחי קריסטל מאבנים נוצצות, לתוספת צבע מינורית וכאלמנט דקורטיבי והם שובצו על חצאית עיפרון מעור ועל מכנסיי עור, על חלק מזוגות הנעליים ואפילו על של/צעיף צמר ענק, שהיה כרוך סביב כתפיה של אחת הדוגמניות.

הפריטים מהקטיפה, למשל אוברול קטיפה עם אבזמים בכתפיים ושמלת הערב מקטיפה עם מחשוף עמוק בגב, היו נהדרים ולבגדים כולם הייתה את אותה איכות אלגנטית ועשויה ללא דופי המאפיינת את האוברזונים, גם אם לעיתים מעט שמרנית.

את התצוגה פתחה רקדנית לבושה בשחור מלהקת המחול הקיבוצית, אשר טיפסה בתנועות זחילה חושניות על הקיר, כשתאורה ממוקדת עוקבת אחריה וחושפת את ההשראה לקולקציית החורף - ריקוד בחשכה.

בתום התצוגה יצאה הכלה המסורתית, לבושה בהתאם לרוח הקולקציה באוברול שחור, עם מחשוף גב עמוק וסקסי והינומה שחורה ארוכה במיוחד, נגררת אחריה על המסלול. "כלה מהגיהנום" אמרה היושבת לצידי, אבל זהו פשוט ההומור של האוברזונים, שדווקא מקדשים חיי משפחה למופת. שני רקדנים ליוו את "הכלה" בתנועות פיתול חושניות וכשהיא הסתובבה, ניתן היה לראות  שעל ההינומה נכתב בצבע לבן כמו בגרפיטי : Just Married (זה עתה נישאו).

c (6)

c (7)

c (21)

c (23)

c (22)

c (17)

c (19)

c (16)

c (8)

c (4)

c (3)גדעון אוברזון, קארן אוברזון ומיכלי וולמן (בת הזוג של נכדו של גדעון והבן של קארן) שסיימה זה עתה את לימודיה בשנקר ועובדת איתם בסטודיו המשפחתי

*

צילום: אבי ולדמן

שבוע האופנה גינדי תל-אביב 2015 נערך במתחם קניון האופנה TLV fashion mall
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה