כך תתאימי משקפיים למבנה הפנים שלך

אספנו עבורך את הטיפים הכי טובים שיעזרו לך לבחור פעם אחת ולתמיד משקפיים בצורה הנכונה ביותר. אז בפעם הבאה שתתלבטי מה לרכוש, קחי את הכתבה הזו איתך

25/12/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

משקפי ראיה כבר מזמן לא אביזר "חנוני" (צילום: אופטיקנה)

משקפי ראיה כבר מזמן הפכו מאביזר בעל מראה "חנוני" לאקססורי לוהט. אם פעם נשים התביישו לצאת מהבית ולחטוף כינויים כגון "משקפופרית" כיום כוכבות הוליוודית, בלוגריות ואיט גירלז מוסיפות משקפיים כדי לשדרג את הופעתן ולתת לה טוויסט. בעולם בו כולם מתחרים על תשומת לב, הגעה לאירוע חמושה במשקפיים מחמיאים יכולה להיות כרטיס כניסה לכל אתרי האופנה הנחשבים.

כן, לראות 6:6 באופן טבעי כבר לא מרגש אף אחד כמו זוג משקפיים חדשים של מיטב המותגים. אבל בחירת המשקפיים שהכי יתאימו לנו היא משימה טריקית ונשים רבות מתקשות לדעת מה הכי מתאים למבנה הפנים, צבעי העיניים והשיער והאופי שלהן. מה שיתאים לאחת לא יתאים לשנייה.

משקפיים יכולים לשדרג את הופעתך ביג טיים אבל הם גם יכולים להרוס - אם לא בחרת בתבונה את מה שהכי יחמיא לך. אז איך איך בוחרים? לכי לפי הטיפים המעולים האלה, שאספנו ממיטב הסטייליסטיות:

 

פנים עגולות

למבנה פנים מסוג זה מומלץ על בחירת מסגרות מרובעות עם זוויות מעוגלות, כדי שאלו ישברו את הקו העגול של הפנים. ניתן לבחור גם מסגרות עגולות המתמזגות עם המבנה של הפנים. מסגרת בצורת מתומן תתאים גם היא לפנים עגולות.

 

פנים אובאליות

מבנה פנים אובאלי נחשב כקלאסי ומי שיש לה צורת פנים כזו היא ברת מזל בכל הנוגע לבחירת משקפיים כי כמעט לכל המסגרות (מרובע, עגול, מתומן, חתולי) יתאימו לה. אבל אם תהיתן מה הכי יתאים לבעלות מבנה אובאלי אז התשובה היא מסגרת מרובעת, בעלת זוויות מעוגלות.

 

ג'ני מקארתי: כמעט כל מסגרת משקפיים תתאים לבעלות מבנה פנים אובלי (צילום: GettyImages)

פנים מרובעות

לבעלות מבנה פנים מרובע, תתאים מסגרת אובאלית, כדי שזו תעדן ותרכך את הקווים הנוקשים של הפנים ותעניק להם מראה מעט עדין יותר.

ניתן לבחור במשקפים בעלי צורה מלבנית אך כאלו עם קוים מעוקלים ורכים שמאזנים את המבנה המסותת של הלסת.

 

אלישיה קיז בוחרת במשקפי ראיה מלבניות בעלות זויות מעוקלות לעידון המראה המסותת של הלסת (צילום: GettyImages)

פנים ארוכות

לבעלות מבנה פנים מאורך, רצוי לבחור מסגרות מלבניות או אובאליות שיאזנו את את אורך הפנים. רצוי לבחור במסגרת בעובי ובצבע דומיננטי שתייצר קו מאוזן בולט כנגד הקו המאונך של הפנים.

קייט בלנשט בעלת מבנה פנים מאורך בוחרת במסגרת עם נוכחות ששוברת את תחושת האורך (צילום: GettyImages)

שימו לב לעיניים שלכן

לא רק צורת הפנים הכללית אלא גם המרחק שבין שתי העניים חשוב לבחירת המסגרת. אם אתן בעלות עיניים קרובות זו לזו מומלץ לבחור במסגרת קטנה שתחמיא לפנים. אם יש לכן מרחק גדול בין העיניים אז מסגרת גדולה תחמיא מאוד.

 

קיטי פרי (צילום: GettyImages)

בחירת צבע המסגרת

לבעלות עור פנים צהבהב יתאימו מסגרות בגוונים קרים כמו כחול וירוק. לבעלות עור כהה יתאימו מסגרות בגוונים חמים כמו בורדו וחום. לבעלי עור חיוור מומלץ לבחור במסגרות צבעוניות שיעניקו חיות וצבע לעור הפנים. לבעלות עיניים ירוקות או כחולות המבקשות להדגיש את גוון עיניהן, מומלץ לבחור במסגרות בגווני כחול, סגול, טורקיז וירוק.

זואי דשנל ב"בחורה החדשה", משתמשת במשקפיים רחבים ובפוני על מנת לתחום מבנה פנים מאורך (צילום מסך "הבחורה החדשה")

מסגרת עדינה: מחמיאה למבנה עיניים קרובות זו לזו (צילום: אופטיקנה)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה