כך תעצבי חדר אמבט בסגנון אקלקטי

זוכרות את הבית של מוניקה בסדרה 'חברים'? צבעוני, חמים, מזמין ובלתי נשכח? אם אהבת את הסגנון כנראה שתתחברי לטרנד החם הבא: עיצוב אמבט במראה אקלקטי

04/09/2016
לירון אוחנה קבלו עדכונים מלירון
  • RSS

עיצוב בסגנון אקלקטי החל את דרכו בשנות ה- 90 כתשובה צעירה ומגניבה לקו העיצובי הנפוץ עד אז: מודרניזם מינימליסטי ונקי.

הרצינות והקרירות של עיצוב מודרני הביאה צעירים לחפש חלופה צבעונית, לא יומרנית וחמימה, וכך נולד העיצוב האקלקטי שהוא שבירה מוחלטת של ספר החוקים. ערבוב והתאמה של ישן וחדש, מזרח ומערב, יוקרתי וצנוע, ראוותני ושקט. הסגנון האקלקטי מזמין אתכם למלא חלל עם חפצים שאספתם בשווקי פשפשים, רהיטים ייחודיים וצבעוניות מתפרצת – גם אם במבט ראשון נראה שהם בחיים לא יתאימו יחד, בסוף הם יוצרים אווירה נפלאה וחמימה.


אין פינה אחת ריקה בחדר: אחד מעקרונות הסגנון האקלקטי (צילום: Kohler)

 

למתחילים שבינינו, הסגנון האקלקטי יכול להיות מאיים ולהראות עמוס מידי בחדרים גדולים כמו סלון או חדרי שינה, אבל אם יש לכם משיכה לסגנון האקלקטי למה שלא תתחילו בקטן - בחדר השירותים או באמבט.

הנה 5 עצות עיצוביות שיעזרו גם לך להשיג חדר אמבט בסגנון אקלקטי:

 

1. צבעוניות נועזת:

הכלל הראשון בעיצוב אקלקטי הוא עושר ויזואלי, או במילים פשוטות ששום פינה בחדר לא תיראה ריקה. הכלל הראשון להשגת מראה עשיר הוא בחירה בצבעוניות נועזת לקירות ותקרת חדר האמבט. אבל שימו לב: זה שהקירות או הארונות צבועים בחרדל, אפרסק או תכלת לא אומר שצריך להתאים את האביזרים בחדר לאותו הצבע. להפך: עיצוב אקלקטי בורח מסטים והתאמות מאומצות. בחרו צבע נועז גם אם אין לכם שום רהיט או אביזר שיתאים לו, ודעו שבכל זאת יהיה בסדר.

 

shutterstock_391894183
קיר אפרסק וקישוטים בכחול כהה: בלי פחד מצבעים נועזים (צילום: Shutterstock)

 

2. פאטרנים והדפסים:

דרך נוספת להשגת השמחה הוויזואלית היא שילוב של פאטרנים והדפסים – אפילו מנוגדים- יחד זה לצד זה. שלבו הדפסים ופאטרנים ברצפה, בווילון האמבט, על הכלים סניטריים, או בקירות החדר – בעזרת טפטים, או ביצירת הדפס ידני על הקיר.

LBC - Yasmin (8) HR
כיור בסגנון אקלקטי: עושר של הדפס וצבע (כיור פורצלן מדגם 'יסמין' של חברת The London Basin Company)

LBC - Adriana (2) HR
כיור בסגנון אקלקטי: עושר של הדפס וצבע (כיור פורצלן מדגם 'אדריאנה' של חברת The London Basin Company)

 

3. הפכים נמשכים:

אל תדאיגו את עצמכם ביצירת 'סטים' או בהתאמה. רצוי ואף מומלץ לשלב ריהוט, צבעוניות, והדפסים מסגנונות שונים: יוקרתי וזול, אוריינטלי ומודרני, ישן וחדש.

a536d52f158cdc2eee90833f247eaab2763236e6
אורייטנטלי ומודרני, ישן וחדש: בעיצוב אקלקטי הכול הולך (צילום: Kohler)

 

4. צרי קיר של קולאז' תמונות:

אם את פחות בקטע של טפטים או הדפסים דרך נוספת לקשט את קירות החדר היא בקולאז' תמונות וקישוטי קיר. חדר השירותים או האמבט הוא חדר קומפקטי ולכן כל מיני תמונות קטנות ש'יבלעו' על קיר גדול יכולת להפוך יחד על קיר אחד לאנסמבל צבעוני ונחמד.

d1a22dad7ff964e144c766fe2f19778c8c929e6b
קשטו קירות בקולאז' של תמונות קטנות  (צילום: Kohler)

 

5. שלבי פריטים רומנטיים:

עיצוב אקלקטי הוא גם נוסטלגי, ולוקח המון השראה מהעבר – אך תמיד לצד קריצה עכשווית. בקבוק בושם שקיבלת מסבתא, ברזים במראה עתיק, או שידת עץ עם גימורים מסולסלים – כל אלו יכולים להשתלב באופן נפלא בחדר האמבט כל עוד את מאזנת אותם עם צבעוניות צעירה, חומרים עכשוויים – כמו פלסטיק, או לצד הדפסים רעננים.

shutterstock_330445601
אמבט עם רגלים בסגנון רומנטי ואריחי ערבסקה: נוסטלגיה עם קריצה עכשווית (צילום: Shutterstock)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה