כך תבחרי את האוטו שלך ב-5 צעדים פשוטים

אתן הרי יודעות בדיוק מה אתן רוצות אז למה המונופול בתחום הרכב שמור לגברים? לא צריך לדבר מוסכניקית כדי לבחור נכון – קבלי 5 טיפים לבחירה מושכלת ומותאמת של האוטו שלך

31/07/2016
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

renault4sal310716-1

במרץ השנה נערך בסלונה סקר הרכב הגדול, שבו נמצא כי הפערים בתחום הרכב בין נשים לגברים אינם גבוהים כפי שהם נראים. קניית רכב היא עסקה כלכלית לא קטנה בעלת השפעה שאינה מנותקת מאיכות חיים, צרכים ורצונות, ודורשת בחירה מושכלת – ובכל הקשור לבחירות מושכלות היתרון שמור לנשים.

ההסכמה העיקרית חוצת המגדר שעולה מהסקר היא שגם נשים וגם גברים חושבים שמידת המעורבות של נשים בתהליך קניית הרכב היא מועטה. וזה בדיוק מה שאנחנו באות לשנות: כל אחת מכן יכולה לקנות רכב ולעשות את זה על הצד הטוב ביותר. איפה מתחילים? הנה 5 טיפים שיעזרו לך לבחור את האוטו הבא שלך:

1. הגדירו צרכים

כדי לקנות רכב לא צריך להיות מכונאי או לדבר במספרים ובראשי תיבות, אבל מה שכן צריך זה סדר עדיפויות. סדר עדיפויות מצמצם את אפשרויות הבחירה וממקד אתכן בתוך ים הנתונים והמספרים, שלא תמיד רלוונטים כמו שהם נראים.

מה שגילינו בסקר הוא שסדר העדיפויות של נשים בבחירת מכונית שונה לחלוטין מזה של גברים, וזו עוד הוכחה לכך שאתן צריכות לבחור את האוטו שלכן בעצמכן. הוא כולל ארבעה פרמטרים עיקריים:

  • חווית נהיגה בטוחה ותחושה טובה על הכביש
  • בטיחות
  • עיצוב
  • חיסכון

2. הרגישו את האוטו – צאו לנסיעת מבחן

אנחנו מבלים ברכב שעות ארוכות, לכן חשוב שחוויית הנהיגה תהיה נוחה, מפנקת ומותאמת למאפייני הנסיעה. אחד הנתונים שעלו הוא שנשים מעדיפות רכבים מוגבהים, שמעניקים תחושת ביטחון ושליטה גבוהה יותר.

לכן, עזבו רגע את המספרים, קחו את הרכב לנסיעת מבחן ובחנו אותו בהתאם לקריטריונים שחשובים לכם: נסיעה בעיר או בין עירונית, מרווח פנימי וכו'. בדקו את נוחות הנהיגה ממש עד לרמת המזגן, כולל רעש המנוע, בלימה, תפיסת הכביש וכמובן נוחות הכיסא ולוח המכוונים - כל מה שאת צריכה כדי להרגיש נוחות וביטחון.

הקשיבי ללב שלך. אחרי הכל, את זו שהולכת לנהוג באוטו, לא? (צילום: שאטרסטוק)

3. הקשיבו ללב שלכן

בואו נודה על האמת, לא תמיד אפשר לקנות את מה שהכי רוצים, אבל א"ב בבחירת רכב זה ההתאהבות. אם אין את הקליק, זה לא יעבוד וחבל. לכן זה הזמן לדבר על עיצוב – זה אולי נשמע פשטני אבל העיצוב של הרכב, מבפנים ומבחוץ, הוא בהחלט קריטריון חשוב ולא סתם נשים רבות מציינות אותו גבוה בסדר העדיפויות.

4. הקפידו על הבטיחות

הרכב האישי שלנו מיועד לקחת אותנו ואת היקרים לנו ביותר. לכן, לא פחות מהכיף והביצועים, חשוב לבדוק את דירוג הבטיחות שלו. לא צריך להתעמק במספרים, במקרה הזה השורה התחתונה היא מה שחשוב. גם מהסקר עולה כי הבטיחות היא אחד מהקריטריונים החשובים ביותר בבחירת רכב, ודווקא אצל נשים באופן מובהק הרבה יותר מגברים, 51.3% מהנשים מול 23.8% מהגברים בלבד.

בטיחות: חשוב לזכור שלא רק אתן נוסעות באוטו (צילום: שאטרסטוק)

5. רכב זה לא הוצאה חד פעמית: בחרו רכב חסכוני

פריט טריוויה מעניין וחשוב שעולה מהסקר, שמוכיח שדווקא נשים חושבות יעיל הוא שאלמנט החיסכון חשוב להן ובצדק. 63.7% מהנשים דיווחו שצריכת דלק חשובה להן לעומת 21% מהגברים והן לגמרי צודקות. עליות דלק ומוסך הן לא עלויות של מה בכך והפרמטר של חסכון בעלויות אלו חשוב ביותר. לכן, כדאי לבחור בחברה אמינה ובמודל אמין וחסכוני, כזה שלא יצריך ביקורים תכופים במוסך ובעיקר עם צריכת דלק נמוכה

לרקוד על כל החתונות

אם תערכו סקירה על פי הקריטריונים שלעיל, די מהר תגיעו לרנו קפצ'ר, שלא במקרה היא הקרוסראובר העירונית הנמכרת באירופה. הקפצ'ר עונה על כל הקריטריונים החשובים לנשים, וזכתה בציונים גבוהים בפרמטרים השונים:

חווית נהיגה – הקפצ'ר מעניקה חווית נהיגה ידידותית למשתמש, החל בתנוחת נהיגה מוגבהת ומנוע שקט, וכלה בתא נוסעים מרווח, תא מטען גדול ומתכוונן ותא כפפות שהוא מגירה גדולה. לכל אלו נלווים גם מערכת מולטימדיה וניווט מקורית ומפתח חכם.

עיצוב – העיצוב הוא הפן הבולט ביותר בקפצ'ר, אחד מהדגמים המושקעים ביותר מבחינה זו. היא מעוצבת בצורה אופנתית ואורבנית, ומציעה מגוון רחב של צבעי פנים וחוץ ואופציה לצביעה דו-גוונית של הרכב, שמאפשר לכל אחת להביא את הייחודיות שלה לידי ביטוי.

בטיחות: הקפצ'ר עונה על תקני הבטיחות המחמירים ואף זכתה בחמישה כוכבים במבחני הריסוק של Euro NCAP.

חסכון: תצרוכת הדלק של רנו קפצ'ר טובה, והבשורה הטובה יותר היא שהיא מגיעה גם בדגם דיזל, מה שמוריד משמעותית את ההוצאות השוטפות.

רנו קפצ'ר. עונה על כל הקריטריונים החשובים לנשים (צילום: שאטרסטוק)

 

השורה התחתונה

חמשת הטיפים האלה חשובים ויעילים בכל קניית מכונית. הדרך לבחירת מכונית אינה עניין למקצוענים בלבד, היא רק מצריכה להחליט מה הדברים שחשובים לך ולהתמקד בהם. אחרי הכל, את זו שהולכת לנהוג בו, לא?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה