כך נראים החיים עם קצבת נכות במספרים

איך נראים החיים עם קצבת נכות? כמה באמת מקבלים, מה זה אמור לכסות ומה זה מכסה באמת? ומה קורה כשיש הוצאות לא צפויות? צעירה נחמיאס חושפת את המציאות של חיים עם קצבת נכות

29/08/2017
צעירה נחמיאס קבלו עדכונים מצעירה
  • בדואר
  • RSS

טוב, אז מה היה לנו (לי) כאן? אני  ממשיכה להיאבק בלי כוח.

גיל: 69 (מרץ)

ותק שנות עבודה: כ-40 שנים רשום כדת וכדין בדף תעסוקה שלי בביטוח לאומי.

"בעיות רפואיות": 3 סוגי סרטן שונים - סרטן העור, סרטן בלוטת התריס וסרטן המעי הגס (נשאית של גן של סרטן במערכת העיכול), מוטות בעמוד שדרה (30 שנה הלוחצים לי על הריאות ולאחרונה על רגליי), ברך שמאל מטיטניום, כריתת רחם, כריתת עצמות בכפות הידיים וברגים באצבעות כפות הרגליים (ניוון מפרקים קשה בכל מפרקי הגוף ואוסטאופורוזיס), (עיוות קשה בידיים וברגליים) שיתוק ספסטי ברגליים, ומסתובבת עם הרניה/בקע/שבר גדול בבטן, אשר לא ניתן לניתוח עקב סכנת מוות (פעמיים פתיחת הבטן לאורכה בתקופה האחרונה, לכן אי אפשר לנתח), לפני חודש - ניתוח קטרקט נוסף ועייפות כרונית.

עשרות ניתוחים

זכאית לקצבת זקנה עם השלמה לנכות שמגיעה ביחד לסך של = 2,589 ש"ח בלבד.

זכאית (אחרי מלחמת עולם שטרם הסתיימה) ל-70% ניידות = 827 ש"ח לחודש.

הרכב הוא רגליי.

צעירה נחמיאס (צילום: אלבום משפחתי)

עקב החמרה בספסטיות, והליכה של כמה מטרים ספורים בלבד, נאלצתי (בחודש מאי) לרכוש קלנועית קלת משקל ומתקפלת בעלו של 12,500 ש"ח + 8,500 ש"ח מנוף לתא המטען. סה"כ 21,000 ש"ח מ... אין כסף (בתשלומים לטווח ארוך + ריבית).

הביטוח הלאומי דחה את בקשתי בעזרה למנוף. הסיבה: "מעיון במסמכים הרפואיים, הרופא שלנו קבע כי אין החמרה במצבך"

מעולם לא קבלתי שר"מ (שירותי רפואה מיוחדים) וכקשישה אף אינני זכאית לסיוע סיעודי, פרט לתקופת החלפת הברך בשנת 2012, אז קיבלתי 9 שעות שבועיות ל-3 חודשים. גם לאחר ניתוח כריתת המעי הגס, לא נמצאתי זכאית לסיוע סיעודי.

הרכב בן 4 שנים,  לאחרונה הייתה בעיה בהתנעה. עלות התיקון (אחרי תחנונים) 600 ש"ח.

נתקעתי במדרכה (תאונה עצמית) ונדפק הגלגל הימני כולל המוט. השתתפות עצמית = 890 ש"ח. החלפת צמיג ואיזון גלגלים (ללא קשר לתאונה העצמית) = 700 ש"ח. לפיכך גם הביטוח המקיף גדל (תמיד באוגוסט) והוא = 2,300 ש"ח. ביטוח חובה = 924 ש"ח. טיפול שנתי בשנה הרביעית מצריך החלפת מסנן אוויר מזגן, מצת, חגורת מנוע ועוד נוסף על הטיפול הרגיל כולל עבודה = 1,770 ש"ח.

תקשורת (אינטרנט, נייד, ביתי ותשתית) לחודש = 180 ש"ח.

טיטולים החודש = 215 ש"ח.

תרופות = 475 ש"ח וביטוח קופ"ח 167 ש"ח, דלק = 577 ש"ח - הכל נכון להיום ה-27 לחודש.

 

** הכותבת, צעירה נחמיאס, העלתה את הפוסט במקור בדף הפייסבוק שלה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה