כאלה אנחנו צריכים בכנסת ה-20

כל המפלגות מצהירות על כך שהן מחפשות נשים לשלב ברשימות, ואנחנו שואלים - מה בדיוק מעכב אתכם? רשימה נוספת של נשים שהיינו שמחות לראות בכנסת ה-20

21/01/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

טליה ששון. צילום מתוך יוטיוב

מי?
טליה ששון                                                                                                             

מה?
לאחר שעבדה במשך 25 שנה בפרקליטות המדינה, צברה ששון מוניטין כלוחמת ותיקה בשדות שלטון החוק, בין היתר, בעקבות התיקים הרגישים שבהם הייתה מעורבת ושעסקו בהעמדת פוליטיקאים בכירים לדין. לפני כעשור זכתה לחשיפה ציבורית גדולה, כשהכינה  לבקשת רה"מ דאז אריאל שרון, את "חוות דעת (ביניים) בנושא מאחזים בלתי מורשים". כיום, היא עומדת בראש משרד עורכי הדין שבבעלותה, המייצג ארגונים בתיקים מנהליים ואזרחיים, חברה בוועדת ההיגוי של יוזמת ז'נבה ובמועצה הציבורית של "יש דין", ויועצת לעמותות נוספות בישראל.

לאיזה תפקיד?
שרת המשפטים

חלי פרידמן. צילום: איריס אביגור

מי?
חלי פרידמן                                                                                                              

מה?
פעילה ציבורית ופוליטית, יזמית ויועצת בתחום פרויקטים קהילתיים-חברתיים. לפרידמן רזומה מגוון ועשיר שכולל הקמת וועדי שכונות פעילים למען הציבור, ייעוץ לפוליטיקאים בכירים בתחום המוניציפאלי, הקמת פורומים לקידום נשים ועוד. היא המייסדת והמנכ"לית של יהל -  מרכז לימודי לנשים אקדמאיות  בכירות ומצליחות שרוצות לקבל ידע תיאורטי עם פרקטיקום כגישה מכוננת להצלחה. בשנת 2011 הקימה באופן רשמי את עמותת "פנים חדשות" - פרלמנט נשים ישראליות מנהיגות, וייסדה את פורום 40+, שמיועד להתמודד עם קשיי התעסוקה של נשים בשוק העבודה. בין מטרותיה המרכזיות: קידום נשים לעמדות מפתח בחברה הישראלית ולמוקדי השפעה, חוללות שינוי תפישתי לעניין יתרונותיהן של נשים בהנהלות ובמרחב הציבורי בכלל, והטמעת רעיון   DIVERSITY.

לאיזה תפקיד?
מנכ"לית משרד הרווחה והשירותים החברתיים

יהודית קרפ. צילום מתוך יוטיוב

מי?
יהודית קרפ                                                                                                            

מה?
נחשבת לאחת מהדמויות הפעילות והמוערכות בתחום המשפט בישראל. הקריירה הארוכה שלה החלה עוד  ב-1978 כאשר מונתה למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, תפקיד אותו מילאה עד לפרישתה. בסוף 1986 כתבה יחד עם עדנה ארבל דו"ח על פרשת קו 300‏ , ובהמשך,עמדה בראש ועדה לבחינת חמשת המורשעים ברצח דני כץ וגילתה ממצאים שלא היו מונחים בפני בתי המשפט שדנו בתיק. הודות לעבודתה, הורה בית המשפט העליון על קיום משפט חוזר בפרשה. בנוסף, הייתה קרפ חברה בוועדת האו"ם לזכויות הילד, והיא נחשבת למומחית בנושאי זכויות אדם.  בין תפקידיה בשנים האחרונות: חברה בהנהלת האגודה לזכויות האזרח, חברת המועצה הבינלאומית של הקרן החדשה לישראל, וחברת המועצה הציבורית של עמותת 'יש דין'.                

לאיזה תפקיד?
מבקרת המדינה.

מי?
אולפת ח'יידר

מה?
מורה ערביה-ישראלית לחינוך גופני בחיפה, לשעבר חברת נבחרת ישראל בכדורעף, מטפסת הרים, משתתפת במרתונים ומתאמנת לטריאתלון. לצד אלו ח'יידר גם מנהלת פרויקטים משותפים ליהודים וערבים ב"בית הגפן", יוזמת ומארגנת מסעות אתגריים ומסעות ניווט. בארבע השנים האחרונות היא הובילה משלחות שכאלה למסעות טיפוס בהרי אלפים, במסגרת המיזם "שוברים את הקרח", שאותו היא מנהלת. בכתבה ל'הארץ' לפני מספר חודשים הסבירה: "אני רוצה לשבור דעות קדומות ולהוכיח לכולם שאישה יכולה לעמוד באתגר כזה. וכן, שגם שאפשר לחיות ביחד ולעשות שלום".                                                                       

לאיזה תפקיד?
ראש מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט.

 עו"ד מיכל ברק

מי?
מיכל ברק

מה?
עו"ד, בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בבלשנות תיאורטית. מאז 2002 עוסקת בחינוך לאזרחות ולדמוקרטיה ומייסדת עמותת "שיעור אחר", הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ולעידוד מעורבות משמעותית של הציבור במערכת החינוך ויצירת גשר בין אזרחים בעלי תחומי עיסוק שונים לבין תלמידים בבתי"ס מאוכלוסיות מוחלשות. בשנה האחרונה היתה ממייסדות 'נשים עושות שלום' - תנועה בלתי מפלגתית, שנוצרה בתגובה למלחמת "צוק איתן", במטרה להוביל לפתרון לא אלים, מכבד ומוסכם של הסכסוך בין שני העמים.

לאיזה תפקיד?
חברה בצוות המו"מ לשלום במשרד החוץ והביטחון.

 יפעת סולל. צילום מתוך יוטיוב

מי?
יפעת סולל                                                                                                    

מה?
בשנים האחרונות היא פועלת למען הקמת וקידום קואופרטיבים בישראל ומכהנת כיו"ר "ברית הקואופרטיבים לצדק חברתי, כלכלי וסביבתי" - גוף המאגד מעל 30 מהקואופרטיבים הפועלים בארץ. עוד לפני כן, במסגרת היותה עורכת דין, שימשה כיועצת משפטית במגוון עמותות, הגישה מספר עתירות לבג"ץ וקידמה חקיקה בנושאי זכויות אדם ואזרח. בין היתר נאבקה למען הסדרתה של קבורה אזרחית בישראל, כיועצת המשפטית של עמותת "מנוחה נכונה", והובילה את המאבק המשפטי נגד סילוק תלמידים אתיופיים מבתי הספר באור יהודה.

לאיזה תפקיד?
יו"ר ועדת הכלכלה בכנסת

 טלי גורן. צילום: רונן אקרמן

מי?
טלי גורן

מה?
טלי גורן אוחזת במספר תפקידים בכירים בתחום התקשורת: היא סמנכ"לית התקשורת והרגולציה בקשת, ערוץ 2, חברת הנהלה בכירה בארגון וחברת דירקטוריון בערוץ 24, האחראית על ניהול ואחריות תאגידית בכל תחום הרגולציה. במסגרת ניהול האחריות התאגידית, טלי הייתה שותפה ליוזמת וכתיבת הקוד האתי, כמו כן היא מייעצת ומלווה את הפרויקט החברתי של קשת, "רואים רחוק" - מסלול לימודי לתלמידים מצטיינים באמנות בפריפריות גיאוגרפיות ותרבותיות. לאחרונה הוגדרה כאישה החזקה של קשת, כמי שניצבת בחזית המאבקים התקשורתיים והרגולטוריים של הזכיינית, תוך טיפול במשימות מיוחדות והתמודדות בלתי אפשרית כמעט מול החוקים המתהפכים והרגולציה.

לאיזה תפקיד?
מנכ"לית משרד התקשורת.

דבורה עברון. צילום: סמדר דקל-נעים

מי?
דבורה עברון

מה?
פסיכו-דרמטיסטית ומנחת קבוצות בנושא 'יהדות ופמיניזם' ופעילה חברתית-פמיניסטית . עברון היא עמיתה בתכנית ההלכה לנשים 'בבית מורשה' בירושלים, ומנהלת-שותפה של '"ניגון נשים'" במדרשה באורנים ללימודי יהדות ומגדר. ב- 2011 לקחה חלק בפרויקט ייחודי מטעם ארגון צו פיוס, והובילה יחד עם ד"ר ענת ישראלי שבתות נשיות לנשים מכל הזרמים שעיקרן הוא תפילה. הפעילות ביקשה להדגיש כי השבת מהווה קרקע לדיאלוג תרבותי של זהויות בישראל.

לאיזה תפקיד?
יו"ר הועדה למעמד האישה ולשוויון מגדרי בכנסת.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה