יש לי מה ללבוש! טיפים למלתחה יעילה

בכדי שלא תעמדי בבוקר מול הארון המפוצץ שלך ותחשבי (שוב) שאין לך מה ללבוש, אספנו עבורך טיפים שאם תיישמי אותם תוכלי ליצור לך מלתחה מדוייקת, שימושית ומלאת סטייל

09/05/2017
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

Presidential Candidate Emmanuel Macron Votes In Le Touquetהנשיא הצרפתי הנבחר עמנואל מקרון ואשתו בריג'יט מקרון, Photo by Thierry Chesnot/Getty Images

רבות דובר בסטייל של הצרפתיות וביכולת שלהן להיראות תמיד אלגנטיות ועם זאת לשדר חוסר מאמץ.

הבחירות בצרפת וההתמקדות באשתו מלאת הסטייל של הנשיא הנבחר, בריג'יט מקרון בת ה-63, שמבוגרת מבעלה ב-24 שנים, העלו שוב את הסטייל הצרפתי לכותרות ואתרי האופנה שלפו את הטיפים שכדאי לאמץ בדרך לשיק צרפתי מושלם.

Photo by Pascal Le Segretain/Getty Imagesעמנואל ובריג'יט מקרון. Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images

על 12 ההרגלים של נשים עם סטייל כבר סיפרנו לכן בעבר. הפעם, בדיוק בזמן להחלפת ארון החורף בקיץ, אספנו טיפים פשוטים שמומלצים לכל מי שעומדת בבוקר מול הארון העמוס שלה ולא מוצאת מה ללבוש.

הכלל הראשון בדרך לשיק צרפתי איכותי זו מלתחה מצומצמת ויעילה. אם תקפידו על כמה חוקים פשוטים הארון יהיה יותר מסודר, פחות עמוס ותחסכו לעצמכן הרבה שעות של התלבטות, בדיוק כמו שאמרה כוהנת הסטייל הצרפתיה, אינס דה לה פרסאנג' -  ארון מסודר עם מעט אפשרויות הוא דרך מצוינת להתחיל את היום!

אחד נכנס אחד יוצא

אנחנו נוטות לקנות עוד ועוד ולהעמיס את הארון, אבל לא דואגות גם לרוקן אותו ולפנות מקום. אחד החוקים העיקריים (והקשה ביותר לביצוע), בשמירה על ארון יעיל ומסודר, הוא להוציא פריט אחד מהארון בכל פעם שאת מכניסה אליו אחד חדש.

Pictures9517634אינס דה לה פרסאנג', אחת מדוגמניות העל הראשונות, המוזה של קארל לגרפלד ומחברת הספר  Parisian chic - המדריך לשיק הפריזאי שהפך לתנ"ך של הסטייל. צילום: gettyimages

איך תבחרי מה להוציא מהארון?

כל פריט מוכתם או קרוע. לכל פריט גם היוקרתי והאהוב ביותר, יש חיי מדף. דעי לזהות מתי עבר זמנו, זה יכול לקרות בגלל כתם שלא ניתן להסרה, קרע, פרימה של התפרים או שהוא פשוט איבד צורה מעודף שימוש.

כל פריט שלא נלבש במשך שנה. יש לנו נטיה להשאיר פריטים שאולי עוד נלבש, אבל המחקרים מראים שפריטים שלא נלבשו במשך שנה כנראה כבר לא ילבשו לעולם. הוציאי אותם מהארון ותוך תקופה קצרה תשכחי שהם היו שם (ניתן לחרוג מהכלל במקרה של פריטים סנטימנטליים במיוחד).

פריטים שאת לא מרגישה בהם נוח. מכנסיים צמודים מדי, חצאית קצרה מדי, חולצה שקופה מדי, עקבים גבוהים מדי, בדים מגרדים או לא נעימים, כל מה שגורם לך להרגיש אי נוחות כשהוא עלייך, מקומו מחוץ לארון. השאירי רק פריטים שאת מתהלכת בהם בבטחון ולא גורמים לך לחשוב עליהם במהלך היום. הכלל תקף גם לבגדי ערב. אנחנו לעולם נראה טוב יותר בבגדים שנרגיש בהם נוח לעומת כאלו שדורשים מאיתנו מאמץ ואנחנו צריכות להתאים את עצמנו אליהם.

פריטים שיצאו מהאופנה. אנחנו תמיד ממליצות להשקיע בפריטים על זמניים, כאלו שהם מעבר לטרנד עונתי, אבל אצל רובנו יש בארון גם פריטים טרנדיים שהיו הדבר הכי נכון בקיץ שעבר והיום נראים כמו חדשות ישנות. הפריטים הסופר טרנדיים (לשעבר) הם הראשונים שצריכים לצאת מהארון בכל מיון, כמוהם גם גזרות לא עדכניות (מכנסיים בגזרה נמוכה, ג'קטים עם כתפיים מוגזמות וכו') וצבעים מיושנים.

ומה לגבי פריטים שאת מתלבטת לגביהם?

אל תוותרי על תיקונים. אם יש לך בארון פריטים שהם "כמעט", והם יקרים לליבך או לכיסך, אל תתעצלי. קחי אותם לתופרת שתעשה את התיקונים הנדרשים ותשמיש אותם עבורך.

העדיפי פריטים וורסטיליים. לעתים אנחנו מתפתות לקנות פריטים ייחודיים מבלי לחשוב איך נלבש אותם בפועל וכמה הם יהיו שימושיים. זה בסדר להחזיק אחד או שנים כאלו בארון (ולהיפרד מהם אם לא לבשת אותם במשך שנה), אבל רובו ככולו צריך להיות מורכב מפריטים שיוכלו לשמש אותך באינסוף שילובים. אם בחרת להשאיר פריט אהוב שעוד לא מצאת איך ללבוש, צאי למסע קניות ממוקד במטרה להשמיש אותו (מצאי את הנעליים, החולצה, חצאית או מכנסיים שישתלבו איתו, כך שתיצרי לפחות אאוטפיט אחד שיכלול את הפריט המיוחד).

לאן הבגדים הולכים?

תלוי מה הוצאת מהארון.

בגדים מוכתמים או קרועים, מומלץ לשים במיכלי מיחזור הבדים שמפוזרים בערים או להביא לרשת H&M שם תקבלו זיכוי לקניה בחנות עבור כל שקית של בגדים למיחזור שתביאו.

בגדים שאת לא לובשת יותר אבל מצבם טוב, הכי כיף לתת לחברות או לתרום לארגונים שאוספים בגדים לנזקקים (בשבוע הבא יועמדו מיכלי איסוף של ויצ"ו בקניון רמת אביב).

בגדים מיוחדים במצב מעולה אפשר לנסות למכור דרך אתרים שמתמחים בבגדי יד שניה או במכירות ביתיות.

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך