ישראל סקסית

יוני אלקן חושב שאנחנו בדרך הנכונה להפוך למדינה עם הכרה וסובלנות כלפי כל ההעדפות המיניות, ורשיון כללי לעשות חיים

24/04/2012
יוני אלקן קבלו עדכונים מיוני
  • RSS
» הידד לתל אביב. אלקן

>> מתוך הבלוג יוני@לינגם:

יום העצמאות הוא תמיד יום של זיקוקים, והמונים עושים רעש ושמחה - והרבה פעמים הוא עובר לידנו בלי שהתעסקנו בו לעומק. אבל כשעוצרים רגע, ובאמת חושבים על מה שנעשה פה בחצי הראשון של המאה הקודמת – זה מדהים. זה להגשים את הבלתי אפשרי, זה לדרוש את המגיע לנו, זה ליצור יש מאין, זה להוכיח שכולם טועים כשאתה בודד במערכה, ומעל הכל, זה לעמוד ולומר – אנחנו פה, ואנחנו לא הולכים.

אני רוצה להאמין שזה מה שקורה גם בעולם השוני המיני. אנחנו חיים בעידן שבן האדם חוקר גם את המיניות שלו. תחשבו על זה, המהפכה המדעית התחילה הרבה לפני שקינסי פרסם את המחקר שלו, בשנות הארבעים והחמישים. לקח כל כך הרבה זמן עד שהאנושות אמרה – רגע, מין זה חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, וחשוב שנבין ונחקור אותו. וככל שאנחנו נכנסים פנימה, וחוקרים את עצמנו יותר ויותר, אנחנו מגלים שרובנו נורמלים בחוסר הנורמליות שלנו. בעבר, נער ישראלי שגילה שהוא גיי חשב שהוא לבד בעולם, ואין אף אחד איתו. היום, אם הוא נמצא בסביבה מספיק תומכת, הוא יודע שיש עוד אנשים שעוברים ועברו את מה שהוא עובר, ושהוא לא פריק, ואולי הוא אפילו שומע על חוויותיהם של גייז אחרים שחולקים את סיפורם עם הציבור.

אולי אנחנו צועדים לקראת עידן חדש, בו מין לא חייב להיות רק בין גבר לאישה, בתנוחה מסיונרית שמכילה חדירה וגמירה גברית. יש הרבה סוגים שונים של סקס שנחשבים היום לסטייה, ואולי אם חלק גדול כל-כך מהאוכלוסייה "חוטא" בה, אז היא אינה סטיה כלל וכלל? ואם זה כך, אז למה שלא נקבל את ההנאה של האחר ונקבל שמה שאני אוהב, הוא לא בהכרח מה ששכני אוהב?

מדינת ישראל היא מקום שמרני בסך הכל. אנחנו חיים במדינה עם אוכלוסיה גדולה של אורתודוקסים, חלקם פונדמנטליסטים, שמשפיעים על מערכת החקיקה שלנו, וכל שינוי מצריך מאמצי על. לא רק זאת אלא שיש עוד ספקטרום רחב של דת, מהאורתודוקסים ועד לחילונים האתאיסטים, שחלקו שמרני ולא תמיד מצליח לקבל את האחר ואת השונה. עם כל זאת, אנחנו מדינה שנולדה מכור היתוך ומריבוי תרבויות, אנחנו חייבים להיות סבלנים אחד כלפי השני בשביל לחיות בשקט יחסי.

מתוך מופע בפסטיבל הסקס הראשון בתל אביב, 2008. צילום: gettyimages

אז אולי זה לא כזה פלא שבשנה האחרונה תל אביב הוכרזה כעיר הבילוי לגייז הטובה בעולם. אותי זה מרשים. יותר מברלין? יותר מסן-פרנסיסקו? וואוו! אם אנחנו כעם היהודי החי בפחד בגולה בעת שרדו בנו כאוכלוסיה שונה המזיקה לסביבתה, הצלחנו לקום ולהשיג לעצמנו מקום משלנו בו אנחנו חיים במאבק מתמיד אבל תוך זהות ברורה והבנה מובנת מאליה של זכות קיום – אולי זה לא כזה מפליא שכאן נוצרה עיר שמקבלת את האחר כל כך בחום.

אז נכון, אנחנו מדינה גזענית, מושחתת, עם אי צדק משווע כלפי אוכלוסיות מסוימות ומוקפת תחושות שנאה ופחד לאורך כל קיומה – אבל יש בנו גם נקודות אור מאד יפות, שכדאי גם לראות אותן מידי פעם, ולא רק את הכותרות העגמומיות. אני רוצה לקוות ולהאמין שאנחנו הולכים לקראת עידן חדש של עצמאות לכל אחד והמיניות שלו. שתהיה הכרה והבנה שתפיסת המיניות שלי יכולה להיות שונה משלך. שהומוסקסואלים/להט"בים, אנשי קהילת הבדס"מ, הא-מיניים, הפוליאמורים ועוד הרבה קבוצות אחרות יצאו לעצמאות מוחלטת, עדי כדי כך שהם לא יצטרכו אפילו להגדיר את עצמם כשונים. כולנו רקמה אנושית אחת וצבעונית כמו שטיח פרסי בכל צבעי הקשת.

.

>> לכבוד יום העצמאות, קטע נוסף על חופש ושחרור בבלוג יוני@לינגם

>> לעמוד הפייסבוק של יוני@לינגם

>> לטורים הקודמים של יוני אלקן בסלונה

(המחבר אינו רופא, מטפל או יועץ מיני. אין לראות בכתוב כאן כחוות דעת מחייבת, כייעוץ/טיפול מקצועי או כתחליף לייעוץ/טיפול)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה